MARA IMPEX SRL
| Denumire | MARA IMPEX SRL |
| CUI | 1241805 |
| Nr. Reg. Com. | J1992002096260 |
| EUID | ROONRC.J1992002096260 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-07-02 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUTA SORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 213 793 | 744 838 | 901 198 | — | — | — | 18 |
| 2024 | 12 209 926 | 850 660 | 502 000 | 1 340 126 | 1 135 237 | 1 973 363 | 20 |
| 2023 | 10 377 712 | 784 452 | 1 088 443 | 1 473 986 | 1 194 769 | 1 580 312 | 16 |
| 2022 | 9 267 075 | 1 435 887 | 517 193 | 1 244 537 | 1 024 968 | 1 752 312 | 12 |
| 2021 | 7 312 980 | 710 301 | 391 595 | 778 212 | 631 368 | 1 017 985 | 13 |
| 2020 | 6 536 537 | 518 388 | 619 424 | 702 142 | 665 638 | 748 356 | 14 |
| 2019 | 5 925 779 | 388 035 | 487 803 | 621 251 | 567 664 | 701 112 | 13 |
| 2018 | 5 363 427 | 386 855 | 101 192 | 595 840 | 515 057 | 1 009 705 | 14 |
| 2017 | 5 003 871 | 395 735 | 214 700 | 693 561 | 522 925 | 1 001 786 | 13 |
| 2016 | 4 655 528 | 304 989 | 345 504 | 715 531 | 367 598 | 737 625 | 12 |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 213 793 lei
8%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MARA IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MARA IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MARA IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MARA IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.340.126 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.135.237 |
| Stocuri | 732.923 |
| Creante | 149.041 |
| Casa si conturi la banci | 253.273 |
| DATORII | 502.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.973.363 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.209.926 |
| VENITURI TOTALE | 13.818.413 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.839.185 |
| Profitul brut | 979.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 850.660 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.473.986 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.194.769 |
| Stocuri | 631.152 |
| Creante | 56.360 |
| Casa si conturi la banci | 507.257 |
| DATORII | 1.088.443 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.580.312 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.377.712 |
| VENITURI TOTALE | 11.080.417 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.218.446 |
| Profitul brut | 861.971 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 784.452 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.244.537 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.024.968 |
| Stocuri | 524.255 |
| Creante | 127.742 |
| Casa si conturi la banci | 372.971 |
| DATORII | 517.193 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.752.312 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.267.075 |
| VENITURI TOTALE | 9.565.652 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.009.888 |
| Profitul brut | 1.555.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.435.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 778.212 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 631.368 |
| Stocuri | 305.089 |
| Creante | 58.809 |
| Casa si conturi la banci | 267.470 |
| DATORII | 391.595 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.017.985 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.312.980 |
| VENITURI TOTALE | 7.490.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.681.398 |
| Profitul brut | 808.693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 710.301 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 702.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 665.638 |
| Stocuri | 224.005 |
| Creante | 68.885 |
| Casa si conturi la banci | 372.748 |
| DATORII | 619.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | 748.356 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.536.537 |
| VENITURI TOTALE | 6.785.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.207.203 |
| Profitul brut | 577.956 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 518.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 621.251 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 567.664 |
| Stocuri | 210.474 |
| Creante | 44.651 |
| Casa si conturi la banci | 312.539 |
| DATORII | 487.803 |
| CAPITALURI - TOTAL | 701.112 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.925.779 |
| VENITURI TOTALE | 6.141.176 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.692.208 |
| Profitul brut | 448.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 388.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 595.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 515.057 |
| Stocuri | 272.000 |
| Creante | 38.896 |
| Casa si conturi la banci | 204.161 |
| DATORII | 101.192 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.009.705 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.363.427 |
| VENITURI TOTALE | 5.496.660 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.049.012 |
| Profitul brut | 447.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 386.855 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 693.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 522.925 |
| Stocuri | 273.704 |
| Creante | 3.429 |
| Casa si conturi la banci | 245.792 |
| DATORII | 214.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.001.786 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.003.871 |
| VENITURI TOTALE | 5.122.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.659.210 |
| Profitul brut | 463.424 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 395.735 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 715.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 367.598 |
| Stocuri | 336.886 |
| Creante | 20.087 |
| Casa si conturi la banci | 10.625 |
| DATORII | 345.504 |
| CAPITALURI - TOTAL | 737.625 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.655.528 |
| VENITURI TOTALE | 4.740.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.379.713 |
| Profitul brut | 360.614 |
| Profitul net | 304.989 |
| Numar mediu de salariati | 12 |