MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL
| Denumire | MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL |
| CUI | 17133001 |
| Nr. Reg. Com. | J2005001647357 |
| EUID | ROONRC.J40/862/2005 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-01-19 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SCHÖFFMANN KLAUS FERDINAND | - | Austria |
| BULZAN CĂLIN-NARCIS | - | România |
| SEMEJA GÜNTER | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 052 896 143 | -10 444 152 | 242 977 596 | 292 105 342 | 172 647 900 | 190 838 763 | 1 031 |
| 2024 | 1 084 875 984 | -12 107 897 | 355 099 862 | 344 790 819 | 238 379 026 | 201 282 915 | 1 149 |
| 2023 | 1 086 530 384 | -88 599 130 | 403 450 288 | 400 232 987 | 253 832 022 | 213 390 814 | 1 182 |
| 2022 | 927 090 417 | -110 301 020 | 484 399 553 | 434 369 576 | 206 156 888 | 167 864 744 | 1 134 |
| 2021 | 830 290 521 | -43 408 918 | 553 153 948 | 490 571 894 | 186 990 270 | 130 421 764 | 1 093 |
| 2020 | 560 288 835 | -42 600 330 | 522 352 759 | 482 031 558 | 200 384 967 | 173 830 681 | 921 |
| 2019 | 495 791 499 | -30 998 059 | 326 503 967 | 380 143 012 | 161 068 763 | 216 431 011 | 1 033 |
| 2018 | 353 285 443 | -27 224 910 | 172 083 622 | — | — | — | 813 |
| 2017 | 320 588 305 | -17 618 757 | 94 985 391 | — | — | — | 780 |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 052 896 143 lei
-3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Timiş , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 344.790.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 238.379.026 |
| Stocuri | 65.367.184 |
| Creante | 171.700.678 |
| Casa si conturi la banci | 1.311.164 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.528.482 |
| DATORII | 355.099.862 |
| VENITURI IN AVANS | 994.820 |
| PROVIZIOANE | 33.320.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 201.282.915 |
| Capital subscris varsat | 628.719.300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.084.875.984 |
| VENITURI TOTALE | 1.090.678.867 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.091.931.934 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.253.067 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.107.897 |
| Numar mediu de salariati | 1.149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 400.232.987 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 253.832.022 |
| Stocuri | 69.500.909 |
| Creante | 183.970.698 |
| Casa si conturi la banci | 360.415 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.789.388 |
| DATORII | 403.450.288 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 49.013.295 |
| CAPITALURI - TOTAL | 213.390.814 |
| Capital subscris varsat | 628.719.300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.086.530.384 |
| VENITURI TOTALE | 1.098.999.246 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.187.598.376 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 88.599.130 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 88.599.130 |
| Numar mediu de salariati | 1.182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 490.571.894 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 186.990.270 |
| Stocuri | 79.882.819 |
| Creante | 106.912.957 |
| Casa si conturi la banci | 194.494 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.471.898 |
| DATORII | 553.153.948 |
| VENITURI IN AVANS | 1.386.841 |
| PROVIZIOANE | 29.071.509 |
| CAPITALURI - TOTAL | 130.421.764 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 830.290.521 |
| VENITURI TOTALE | 827.349.049 |
| CHELTUIELI TOTALE | 870.757.967 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 43.408.918 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 43.408.918 |
| Numar mediu de salariati | 1.093 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 482.031.558 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 200.384.967 |
| Stocuri | 75.197.112 |
| Creante | 124.847.058 |
| Casa si conturi la banci | 340.797 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.034.407 |
| DATORII | 522.352.759 |
| VENITURI IN AVANS | 744.695 |
| PROVIZIOANE | 26.522.797 |
| CAPITALURI - TOTAL | 173.830.681 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 560.288.835 |
| VENITURI TOTALE | 578.856.306 |
| CHELTUIELI TOTALE | 621.333.477 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 42.477.171 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 42.600.330 |
| Numar mediu de salariati | 921 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 380.143.012 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.068.763 |
| Stocuri | 63.639.171 |
| Creante | 97.354.694 |
| Casa si conturi la banci | 74.898 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.735.079 |
| DATORII | 326.503.967 |
| VENITURI IN AVANS | 996.350 |
| PROVIZIOANE | 10.015.526 |
| CAPITALURI - TOTAL | 216.431.011 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 495.791.499 |
| VENITURI TOTALE | 505.048.992 |
| CHELTUIELI TOTALE | 536.047.051 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.998.059 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 30.998.059 |
| Numar mediu de salariati | 1.033 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 308.707.912 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 112.177.343 |
| Stocuri | 62.566.635 |
| Creante | 49.548.424 |
| Casa si conturi la banci | 62.284 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.790.007 |
| DATORII | 172.083.622 |
| VENITURI IN AVANS | 1.493.900 |
| PROVIZIOANE | 9.668.670 |
| CAPITALURI - TOTAL | 247.429.070 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 353.285.443 |
| VENITURI TOTALE | 362.785.640 |
| CHELTUIELI TOTALE | 390.010.550 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 27.224.910 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 27.224.910 |
| Numar mediu de salariati | 813 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 274.113.902 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 101.326.416 |
| Stocuri | 48.449.604 |
| Creante | 52.828.236 |
| Casa si conturi la banci | 48.576 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.812.821 |
| DATORII | 94.985.391 |
| VENITURI IN AVANS | 1.499.660 |
| PROVIZIOANE | 12.114.108 |
| CAPITALURI - TOTAL | 274.653.980 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 320.588.305 |
| VENITURI TOTALE | 320.295.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 337.914.058 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.618.757 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.618.757 |
| Numar mediu de salariati | 780 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 230.340.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 132.345.399 |
| Stocuri | 38.199.730 |
| Creante | 93.574.119 |
| Casa si conturi la banci | 571.550 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.968.399 |
| DATORII | 64.192.061 |
| VENITURI IN AVANS | 1.751.315 |
| PROVIZIOANE | 8.438.036 |
| CAPITALURI - TOTAL | 292.272.734 |
| Capital subscris varsat | 346.850.100 |
| Cifra de afaceri neta | 297.805.912 |
| VENITURI TOTALE | 306.423.049 |
| CHELTUIELI TOTALE | 315.728.205 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.305.156 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.712.921 |
| Numar mediu de salariati | 645 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:14 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:14 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-22 08:19:13 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-22 08:19:13 |