MAERZ OFENBAU SRL
| Denumire | MAERZ OFENBAU SRL |
| CUI | 18229458 |
| Nr. Reg. Com. | J2005004017351 |
| EUID | ROONRC.J2005004017351 |
| CAEN | 7112 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-12-19 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LECHNER STEPHAN | - | Elveţia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 178 143 | 558 111 | 808 696 | — | — | — | 31 |
| 2024 | 9 569 429 | 502 518 | 648 227 | 478 758 | 4 576 086 | 4 501 337 | 29 |
| 2023 | 8 227 450 | 471 036 | 533 565 | 633 474 | 3 996 198 | 3 998 819 | 28 |
| 2022 | 6 615 026 | 308 036 | 469 573 | 719 078 | 3 373 450 | 3 527 783 | 27 |
| 2021 | 4 908 260 | 663 216 | 401 653 | 343 193 | 3 172 268 | 3 219 748 | 23 |
| 2020 | 4 384 785 | 408 207 | 261 583 | 440 103 | 2 285 178 | 2 556 532 | 21 |
| 2019 | 3 934 730 | 150 757 | 315 401 | 391 415 | 1 947 321 | 2 148 325 | 21 |
| 2018 | 3 743 409 | 157 831 | 208 189 | 278 066 | 1 741 961 | 1 997 568 | 22 |
| 2017 | 3 788 362 | 243 654 | 241 171 | 302 460 | 1 601 689 | 1 839 738 | 22 |
| 2016 | 4 120 982 | 343 245 | 205 131 | 341 025 | 1 236 773 | 1 596 084 | 26 |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 178 143 lei
17%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MAERZ OFENBAU SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7112 Rev. 2 (echivalent: 7112 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MAERZ OFENBAU SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MAERZ OFENBAU SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MAERZ OFENBAU SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 478.758 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.576.086 |
| Creante | 3.920.401 |
| Casa si conturi la banci | 655.685 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 184.238 |
| DATORII | 648.227 |
| PROVIZIOANE | 89.518 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.501.337 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 9.569.429 |
| VENITURI TOTALE | 10.077.906 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.501.976 |
| Profitul brut | 575.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 502.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 633.474 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.996.198 |
| Creante | 3.812.310 |
| Casa si conturi la banci | 183.888 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 100.017 |
| DATORII | 533.565 |
| PROVIZIOANE | 197.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.998.819 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 8.227.450 |
| VENITURI TOTALE | 8.501.895 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.944.726 |
| Profitul brut | 557.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 471.036 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 719.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.373.450 |
| Creante | 2.430.335 |
| Casa si conturi la banci | 943.115 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 91.263 |
| DATORII | 469.573 |
| PROVIZIOANE | 186.435 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.527.783 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 6.615.026 |
| VENITURI TOTALE | 6.857.909 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.469.300 |
| Profitul brut | 388.609 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 308.036 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 343.193 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.172.268 |
| Creante | 981.048 |
| Casa si conturi la banci | 2.191.220 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.940 |
| DATORII | 401.653 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.219.748 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 4.908.260 |
| VENITURI TOTALE | 5.095.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.395.144 |
| Profitul brut | 700.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 663.216 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 440.103 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.285.178 |
| Creante | 411.832 |
| Casa si conturi la banci | 1.873.346 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 92.834 |
| DATORII | 261.583 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.556.532 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 4.384.785 |
| VENITURI TOTALE | 4.507.932 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.058.063 |
| Profitul brut | 449.869 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 408.207 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 391.415 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.947.321 |
| Creante | 742.925 |
| Casa si conturi la banci | 1.204.396 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 124.990 |
| DATORII | 315.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.148.325 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 3.934.730 |
| VENITURI TOTALE | 4.144.447 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.952.559 |
| Profitul brut | 191.888 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 150.757 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 278.066 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.741.961 |
| Creante | 750.014 |
| Casa si conturi la banci | 991.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 185.730 |
| DATORII | 208.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.997.568 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 3.743.409 |
| VENITURI TOTALE | 3.926.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.729.305 |
| Profitul brut | 196.953 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 157.831 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 302.460 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.601.689 |
| Creante | 684.676 |
| Casa si conturi la banci | 917.013 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 176.760 |
| DATORII | 241.171 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.839.738 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 3.788.362 |
| VENITURI TOTALE | 4.075.842 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.783.698 |
| Profitul brut | 292.144 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 243.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 341.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.236.773 |
| Creante | 422.786 |
| Casa si conturi la banci | 813.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 223.417 |
| DATORII | 205.131 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.596.084 |
| Capital subscris varsat | 204.426 |
| Cifra de afaceri neta | 4.120.982 |
| VENITURI TOTALE | 4.282.647 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.873.955 |
| Profitul brut | 408.692 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 343.245 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |