MADERA ART SRL – CUI 27224433
Pe scurt
MADERA ART SRL are CUI 27224433, număr de înregistrare J2010001327134 și sediul în Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.645.885 lei, un profit net de 598.908 lei și un număr mediu de 23 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MADERA ART SRL |
| CUI | 27224433 |
| Nr. Reg. Com. | J2010001327134 |
| EUID | ROONRC.J13/1327/2010 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-07-28 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ABDURAIM SYBEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 645 885 | 598 908 | 1 059 689 | 409 760 | 2 746 184 | 2 118 821 | 23 |
| 2024 | 2 157 931 | -779 628 | 619 241 | 461 120 | 2 766 704 | 2 619 913 | 28 |
| 2023 | 5 343 952 | 2 111 351 | 753 059 | 111 422 | 4 121 421 | 3 479 784 | 27 |
| 2022 | 4 794 107 | 1 182 475 | 1 301 840 | 80 909 | 2 589 364 | 1 368 433 | 26 |
| 2021 | 2 620 199 | 3 278 | 732 235 | 75 544 | 828 037 | 185 958 | 26 |
| 2020 | 2 606 960 | 271 000 | 1 339 355 | 74 611 | 1 460 112 | 272 680 | 14 |
| 2019 | 453 268 | 79 701 | 204 674 | 0 | 212 354 | 65 155 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 645 885 lei
162%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MADERA ART SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 144 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEBE TRANS ROM SRL – locul 140, 45,91 mil. lei, Olt
- TERAEST YTMD S.R.L. – locul 140, 5,82 mil. lei, Suceava
- CODRAG CONCEPT S.R.L. – locul 140, 2,02 mil. lei, Bihor
- SIK NICOS CONSTRUCT S.R.L. – locul 140, 667.957 lei, Constanţa
- ROMOIL 2003 SRL – locul 141, 45,13 mil. lei, Buzău
- NAB IMPORT EXPORT SRL – locul 141, 5,81 mil. lei, Bucureşti
- WIREN HYPERVOLT S.R.L. – locul 141, 1,98 mil. lei, Arad
- MAOG GRUP S.R.L. – locul 141, 651.253 lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MADERA ART SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MADERA ART SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MADERA ART SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 461.120 |
| Active circulante | 2.766.704 |
| Creante | 1.259.459 |
| Disponibilitati | 207.245 |
| Cheltuieli in avans | 11.330 |
| Datorii | 619.241 |
| Capitaluri proprii | 2.619.913 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 2.157.931 |
| Venituri totale | 2.258.568 |
| Cheltuieli totale | 3.038.196 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 779.628 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 779.628 |
| Nr. salariati | 28 |
| Active imobilizate | 111.422 |
| Active circulante | 4.121.421 |
| Stocuri | 74.318 |
| Creante | 3.230.324 |
| Disponibilitati | 816.779 |
| Datorii | 753.059 |
| Capitaluri proprii | 3.479.784 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 5.343.952 |
| Venituri totale | 5.366.813 |
| Cheltuieli totale | 3.173.751 |
| Profit brut | 2.193.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.111.351 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 27 |
| Active imobilizate | 80.909 |
| Active circulante | 2.589.364 |
| Stocuri | 37.091 |
| Creante | 1.008.465 |
| Disponibilitati | 1.543.808 |
| Datorii | 1.301.840 |
| Capitaluri proprii | 1.368.433 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 4.794.107 |
| Venituri totale | 4.794.221 |
| Cheltuieli totale | 3.571.747 |
| Profit brut | 1.222.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.182.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 26 |
| Active imobilizate | 75.544 |
| Active circulante | 828.037 |
| Stocuri | 87.009 |
| Creante | 720.148 |
| Disponibilitati | 20.880 |
| Cheltuieli in avans | 14.612 |
| Datorii | 732.235 |
| Capitaluri proprii | 185.958 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 2.620.199 |
| Venituri totale | 2.621.064 |
| Cheltuieli totale | 2.591.575 |
| Profit brut | 29.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.278 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 26 |
| Active imobilizate | 74.611 |
| Active circulante | 1.460.112 |
| Stocuri | 121.834 |
| Creante | 1.219.135 |
| Disponibilitati | 119.143 |
| Cheltuieli in avans | 77.312 |
| Datorii | 1.339.355 |
| Capitaluri proprii | 272.680 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 2.606.960 |
| Venituri totale | 2.607.375 |
| Cheltuieli totale | 2.311.009 |
| Profit brut | 296.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 271.000 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active circulante | 212.354 |
| Creante | 185.756 |
| Disponibilitati | 26.598 |
| Cheltuieli in avans | 57.475 |
| Datorii | 204.674 |
| Capitaluri proprii | 65.155 |
| Capital social | 1.400 |
| Cifra de afaceri | 453.268 |
| Venituri totale | 453.268 |
| Cheltuieli totale | 369.034 |
| Profit brut | 84.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 79.701 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 303 |
| Active circulante | 2.616 |
| Creante | 1.954 |
| Disponibilitati | 662 |
| Datorii | 18.666 |
| Capitaluri proprii | -15.747 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 166 |
| Venituri totale | 166 |
| Cheltuieli totale | 10.510 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.344 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.349 |
| Active imobilizate | 2.867.003 |
| Active circulante | 400.866 |
| Creante | 400.359 |
| Disponibilitati | 507 |
| Datorii | 3.273.267 |
| Capitaluri proprii | -5.398 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 168 |
| Venituri totale | 168 |
| Profit brut | 168 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 303 |
| Active circulante | 2.329 |
| Creante | 2.017 |
| Disponibilitati | 312 |
| Datorii | 8.193 |
| Capitaluri proprii | -5.561 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 250 |
| Venituri totale | 250 |
| Cheltuieli totale | 3.134 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.884 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.892 |