LOPAN SERV SRL – CUI 4447851
Pe scurt
LOPAN SERV SRL are CUI 4447851, număr de înregistrare J1993000830186 și sediul în Sat Băleşti, Comuna Băleşti, județul Gorj. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.715.960 lei, un profit net de 283.982 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LOPAN SERV SRL |
| CUI | 4447851 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000830186 |
| EUID | ROONRC.J18/830/1993 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-07-08 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SCARLAT MIHAIL DANIEL | - | România |
| SCARLAT ALEXANDRA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 715 960 | 283 982 | 1 577 175 | 1 438 569 | 295 981 | 157 375 | 6 |
| 2024 | 906 499 | 289 124 | 768 059 | 572 588 | 244 835 | 49 364 | 4 |
| 2023 | 670 148 | -389 166 | 549 742 | 162 286 | 129 227 | -236 329 | 8 |
| 2022 | 537 268 | -81 194 | 412 938 | 392 235 | 151 640 | 152 837 | 7 |
| 2021 | 387 371 | -40 086 | 478 767 | 490 816 | 200 083 | 234 032 | 6 |
| 2020 | 328 638 | -121 337 | 245 177 | 424 998 | 72 397 | 274 118 | 0 |
| 2019 | 555 251 | 2 669 | 261 793 | 520 999 | 114 349 | 395 455 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 715 960 lei
89%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LOPAN SERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Gorj , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 327 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ROTIR EVOLUTION S.R.L. – locul 323, 33,95 mil. lei, Sibiu
- OLTEANU TRAVEL S.R.L. – locul 323, 1,76 mil. lei, Braşov
- SMART CONNECT TOUR S.R.L. – locul 323, 1,06 mil. lei, Suceava
- CHANEZ S.R.L. – locul 323, 390.816 lei, Bucureşti
- CARDIO FIT GAME S.R.L. – locul 323, 239.366 lei, Sibiu
- DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL – locul 324, 33,93 mil. lei, Arad
- TRANSPORT PRIVAT SRL – locul 324, 1,76 mil. lei, Ialomiţa
- BUD'S CAB S.R.L. – locul 324, 1,06 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LOPAN SERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LOPAN SERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LOPAN SERV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 572.588 |
| Active circulante | 244.835 |
| Stocuri | 7.310 |
| Creante | 189.594 |
| Disponibilitati | 47.931 |
| Datorii | 768.059 |
| Capitaluri proprii | 49.364 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 906.499 |
| Venituri totale | 1.239.898 |
| Cheltuieli totale | 950.774 |
| Profit brut | 289.124 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 289.124 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 162.286 |
| Active circulante | 129.227 |
| Stocuri | 26.862 |
| Creante | 66.665 |
| Disponibilitati | 35.700 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 549.742 |
| Capitaluri proprii | -236.329 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 670.148 |
| Venituri totale | 1.034.707 |
| Cheltuieli totale | 1.415.902 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 381.195 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 389.166 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 392.235 |
| Active circulante | 151.640 |
| Stocuri | 66.480 |
| Creante | 68.961 |
| Disponibilitati | 16.199 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 412.938 |
| Capitaluri proprii | 152.837 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 537.268 |
| Venituri totale | 556.455 |
| Cheltuieli totale | 632.626 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 76.171 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 81.194 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 490.816 |
| Active circulante | 200.083 |
| Stocuri | 81.818 |
| Creante | 46.629 |
| Disponibilitati | 71.636 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 478.767 |
| Capitaluri proprii | 234.032 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 387.371 |
| Venituri totale | 487.373 |
| Cheltuieli totale | 526.421 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 39.048 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 40.086 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 424.998 |
| Active circulante | 72.397 |
| Stocuri | 35.937 |
| Creante | 36.273 |
| Disponibilitati | 187 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 245.177 |
| Capitaluri proprii | 274.118 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 328.638 |
| Venituri totale | 362.659 |
| Cheltuieli totale | 481.707 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 119.048 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 121.337 |
| Active imobilizate | 520.999 |
| Active circulante | 114.349 |
| Stocuri | 69.628 |
| Creante | 43.721 |
| Disponibilitati | 1.000 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 261.793 |
| Capitaluri proprii | 395.455 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 555.251 |
| Venituri totale | 645.873 |
| Cheltuieli totale | 636.745 |
| Profit brut | 9.128 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 662.877 |
| Active circulante | 109.685 |
| Stocuri | 64.707 |
| Creante | 44.895 |
| Disponibilitati | 83 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 401.675 |
| Capitaluri proprii | 392.787 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 416.068 |
| Venituri totale | 416.288 |
| Cheltuieli totale | 537.186 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 120.898 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 125.022 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 783.634 |
| Active circulante | 101.308 |
| Creante | 98.024 |
| Disponibilitati | 3.284 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 389.033 |
| Capitaluri proprii | 517.809 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 629.121 |
| Venituri totale | 635.003 |
| Cheltuieli totale | 583.651 |
| Profit brut | 51.352 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.770 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 599.222 |
| Active circulante | 76.094 |
| Stocuri | 5.549 |
| Creante | 57.559 |
| Disponibilitati | 12.986 |
| Cheltuieli in avans | 21.900 |
| Datorii | 224.177 |
| Capitaluri proprii | 473.039 |
| Capital social | 462.760 |
| Cifra de afaceri | 689.808 |
| Venituri totale | 713.868 |
| Cheltuieli totale | 673.462 |
| Profit brut | 40.406 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 35.329 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |