LIGHT CUT STUDIO S.R.L. – CUI 44737323
Pe scurt
LIGHT CUT STUDIO S.R.L. are CUI 44737323, număr de înregistrare J29/1988/2021 și sediul în Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 5912 – Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 209.265 lei, un profit net de 49.352 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LIGHT CUT STUDIO S.R.L. |
| CUI | 44737323 |
| Nr. Reg. Com. | J29/1988/2021 |
| EUID | ROONRC.J29/1988/2021 |
| CAEN | 5912 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2021-08-13 (5 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXANDRU BOGDAN-GEORGIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 209 265 | 49 352 | 11 923 | 3 552 | 55 434 | 49 593 | 1 |
| 2024 | 214 196 | 52 589 | 10 900 | 3 963 | 58 700 | 52 830 | 1 |
| 2023 | 61 475 | 23 155 | 12 579 | 4 406 | 29 298 | 23 395 | 1 |
| 2022 | 63 555 | 44 061 | 1 173 | 6 910 | 38 564 | 44 301 | 0 |
| 2021 | 20 782 | 9 402 | 946 | 400 | 10 148 | 9 602 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises209 265 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LIGHT CUT STUDIO S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 5912 Rev. 2 (echivalent: 5912 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 5912: Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 99 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- COMAN MEDIA PRODUCTION SRL – locul 95, 2,25 mil. lei, Argeş
- VOXA MEDIA PRODUCTION S.R.L. – locul 95, 449.010 lei, Bucureşti
- TOGA FILMS S.R.L. – locul 95, 223.305 lei, Bucureşti
- CURSURIANYTA S.R.L. – locul 96, 2,24 mil. lei, Cluj
- IJAC STUDIO MUSIC SRL – locul 96, 448.538 lei, Gorj
- FRAME BUFFER S.R.L. – locul 96, 223.177 lei, Braşov
- CONGRESS MASTER EVENT SRL – locul 97, 2,21 mil. lei, Bucureşti
- RED CANVAS S.R.L. – locul 97, 446.674 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LIGHT CUT STUDIO S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LIGHT CUT STUDIO S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LIGHT CUT STUDIO S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.963 |
| Active circulante | 58.700 |
| Creante | 4.000 |
| Disponibilitati | 54.700 |
| Cheltuieli in avans | 1.067 |
| Datorii | 10.900 |
| Capitaluri proprii | 52.830 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 214.196 |
| Venituri totale | 214.196 |
| Cheltuieli totale | 159.614 |
| Profit brut | 54.582 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.589 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 4.406 |
| Active circulante | 29.298 |
| Creante | 11.178 |
| Disponibilitati | 18.120 |
| Cheltuieli in avans | 2.270 |
| Datorii | 12.579 |
| Capitaluri proprii | 23.395 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 61.475 |
| Venituri totale | 61.475 |
| Cheltuieli totale | 33.967 |
| Profit brut | 27.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 23.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 6.910 |
| Active circulante | 38.564 |
| Creante | 17.963 |
| Disponibilitati | 20.601 |
| Datorii | 1.173 |
| Capitaluri proprii | 44.301 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 63.555 |
| Venituri totale | 63.584 |
| Cheltuieli totale | 17.654 |
| Profit brut | 45.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.061 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 400 |
| Active circulante | 10.148 |
| Creante | 150 |
| Disponibilitati | 9.998 |
| Datorii | 946 |
| Capitaluri proprii | 9.602 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 20.782 |
| Venituri totale | 20.782 |
| Cheltuieli totale | 10.768 |
| Profit brut | 10.014 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.402 |
| Pierdere neta | 0 |