LEATHER & SHOE SRL
| Denumire | LEATHER & SHOE SRL |
| CUI | 22327438 |
| Nr. Reg. Com. | J2007001452320 |
| EUID | ROONRC.J2007001452320 |
| CAEN | 4772 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-08-28 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MAG. (FH) OSWALD JOSEF | - | Austria |
| HODZA MILAN | - | Slovacia |
| SĂRĂŞAN CSILLA | - | România |
| MAG. BENEDIKT MARTIN | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 45 256 768 | -5 890 321 | 14 717 366 | 3 990 669 | 12 783 222 | 3 264 899 | 65 |
| 2024 | 56 727 738 | -4 044 589 | 16 521 686 | 4 472 596 | 13 132 357 | 2 539 650 | 60 |
| 2023 | 55 634 543 | -6 105 240 | 19 115 179 | 5 616 734 | 16 057 476 | 4 084 239 | 68 |
| 2022 | 53 820 279 | -1 832 354 | 18 003 601 | 4 642 316 | 13 641 124 | 2 189 479 | 72 |
| 2021 | 47 109 103 | -5 445 711 | 16 021 411 | 6 316 654 | 12 125 704 | 4 021 833 | 70 |
| 2020 | 37 667 091 | -11 822 242 | 23 274 824 | 8 019 613 | 13 335 106 | -430 456 | 75 |
| 2019 | 56 130 488 | 1 066 028 | 14 416 250 | 9 763 340 | 14 602 629 | 11 391 786 | 84 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises45 256 768 lei
-20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LEATHER & SHOE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4772 Rev. 2 (echivalent: 4772 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 4772: Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LEATHER & SHOE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LEATHER & SHOE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LEATHER & SHOE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.472.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.132.357 |
| Stocuri | 9.189.300 |
| Creante | 150.205 |
| Casa si conturi la banci | 3.792.852 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.546.745 |
| DATORII | 16.521.686 |
| VENITURI IN AVANS | 90.362 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.539.650 |
| Capital subscris varsat | 24.398.000 |
| Cifra de afaceri neta | 56.727.738 |
| VENITURI TOTALE | 57.345.064 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.389.653 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.044.589 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.044.589 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.616.734 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.057.476 |
| Stocuri | 12.548.126 |
| Creante | 112.044 |
| Casa si conturi la banci | 3.397.306 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.611.573 |
| DATORII | 19.115.179 |
| VENITURI IN AVANS | 86.365 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.084.239 |
| Capital subscris varsat | 21.898.000 |
| Cifra de afaceri neta | 55.634.543 |
| VENITURI TOTALE | 55.968.427 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.073.667 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.105.240 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.105.240 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.642.316 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.641.124 |
| Stocuri | 11.428.078 |
| Creante | 267.892 |
| Casa si conturi la banci | 1.945.154 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.980.770 |
| DATORII | 18.003.601 |
| VENITURI IN AVANS | 71.130 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.189.479 |
| Capital subscris varsat | 13.898.000 |
| Cifra de afaceri neta | 53.820.279 |
| VENITURI TOTALE | 54.288.021 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.120.375 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.832.354 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.832.354 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.316.654 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.125.704 |
| Stocuri | 10.336.448 |
| Creante | 211.225 |
| Casa si conturi la banci | 1.578.031 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.672.557 |
| DATORII | 16.021.411 |
| VENITURI IN AVANS | 71.671 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.021.833 |
| Capital subscris varsat | 13.898.000 |
| Cifra de afaceri neta | 47.109.103 |
| VENITURI TOTALE | 47.279.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.725.479 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.445.711 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.445.711 |
| Numar mediu de salariati | 70 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.019.613 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.335.106 |
| Stocuri | 10.047.531 |
| Creante | 235.296 |
| Casa si conturi la banci | 3.052.279 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.550.723 |
| DATORII | 23.274.824 |
| VENITURI IN AVANS | 61.074 |
| CAPITALURI - TOTAL | -430.456 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 37.667.091 |
| VENITURI TOTALE | 37.741.190 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.563.432 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.822.242 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.822.242 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.763.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.602.629 |
| Stocuri | 11.645.494 |
| Creante | 592.305 |
| Casa si conturi la banci | 2.364.830 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.514.144 |
| DATORII | 14.416.250 |
| VENITURI IN AVANS | 72.077 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.391.786 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 56.130.488 |
| VENITURI TOTALE | 57.217.872 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.832.378 |
| Profitul brut | 1.385.494 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.066.028 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.992.336 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.557.659 |
| Stocuri | 9.936.725 |
| Creante | 123.920 |
| Casa si conturi la banci | 1.497.014 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.127.300 |
| DATORII | 9.295.235 |
| VENITURI IN AVANS | 56.302 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.325.758 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 51.917.715 |
| VENITURI TOTALE | 52.396.899 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.034.067 |
| Profitul brut | 4.362.832 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.633.548 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 98 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 782.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.985.044 |
| Stocuri | 8.167.742 |
| Creante | 129.860 |
| Casa si conturi la banci | 6.687.442 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.623.548 |
| DATORII | 8.304.029 |
| VENITURI IN AVANS | 94.564 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.992.209 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 49.881.525 |
| VENITURI TOTALE | 49.962.775 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.716.394 |
| Profitul brut | 5.246.381 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.407.802 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.570.229 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.464.680 |
| Stocuri | 8.922.067 |
| Creante | 66.284 |
| Casa si conturi la banci | 1.476.329 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.333.468 |
| DATORII | 2.878.265 |
| VENITURI IN AVANS | 38.361 |
| PROVIZIOANE | 30.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.421.751 |
| Capital subscris varsat | 6.240.500 |
| Cifra de afaceri neta | 51.876.474 |
| VENITURI TOTALE | 52.033.242 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.794.576 |
| Profitul brut | 6.238.666 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.253.069 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 84 |