LAZAR TRANS SRL – CUI 22193484
Pe scurt
LAZAR TRANS SRL are CUI 22193484, număr de înregistrare J2007001020275 și sediul în Sat Şovoaia, Comuna Borleşti, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.916.792 lei, o pierdere netă de 513.247 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LAZAR TRANS SRL |
| CUI | 22193484 |
| Nr. Reg. Com. | J2007001020275 |
| EUID | ROONRC.J2007001020275 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-07-31 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MEREUŢĂ ANDREI-CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 916 792 | -513 247 | 4 057 854 | 3 251 994 | 1 010 560 | 204 700 | 36 |
| 2024 | 728 797 | 360 778 | 3 796 470 | 3 212 958 | 1 301 459 | 717 947 | 2 |
| 2023 | 628 197 | 331 898 | 647 300 | 251 689 | 872 923 | 477 312 | 1 |
| 2022 | 291 438 | 22 310 | 604 401 | 131 091 | 618 724 | 145 414 | 2 |
| 2021 | 277 363 | 100 833 | 408 324 | 216 508 | 314 920 | 123 104 | 7 |
| 2020 | 0 | -66 270 | 139 022 | 0 | 161 294 | 22 272 | 0 |
| 2019 | 0 | -66 270 | 139 022 | 0 | 161 294 | 22 272 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LAZAR TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 210 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TORONTAL LOGISTIC S.R.L. – locul 206, 49,14 mil. lei, Arad
- ATLANTIC TRAVELS INTERNATIONAL SRL – locul 206, 3,60 mil. lei, Sibiu
- CONFORT TRAVEL SRL – locul 206, 1,93 mil. lei, Cluj
- UP TO GO S.R.L. – locul 206, 580.293 lei, Ilfov
- C.C.ENTERPRISE SRL – locul 206, 358.424 lei, Galaţi
- CARLUC GEOLA S.R.L. – locul 207, 48,99 mil. lei, Argeş
- ANABELLA ROL SRL – locul 207, 3,60 mil. lei, Giurgiu
- SPRINTERCRIS SRL – locul 207, 1,93 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LAZAR TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LAZAR TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LAZAR TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.212.958 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.301.459 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.097.048 |
| Casa si conturi la banci | 204.411 |
| DATORII | 3.796.470 |
| CAPITALURI - TOTAL | 717.947 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 728.797 |
| VENITURI TOTALE | 730.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 362.796 |
| Profitul brut | 368.087 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 360.778 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 251.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 872.923 |
| Creante | 531.281 |
| Casa si conturi la banci | 341.642 |
| DATORII | 647.300 |
| CAPITALURI - TOTAL | 477.312 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 628.197 |
| VENITURI TOTALE | 696.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 358.446 |
| Profitul brut | 338.180 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 331.898 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 131.091 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 618.724 |
| Stocuri | 16.903 |
| Creante | 243.946 |
| Casa si conturi la banci | 357.875 |
| DATORII | 604.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 145.414 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 291.438 |
| VENITURI TOTALE | 430.355 |
| CHELTUIELI TOTALE | 403.748 |
| Profitul brut | 26.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 216.508 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 314.920 |
| Stocuri | 16.904 |
| Creante | 293.212 |
| Casa si conturi la banci | 4.804 |
| DATORII | 408.324 |
| CAPITALURI - TOTAL | 123.104 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 277.363 |
| VENITURI TOTALE | 277.363 |
| CHELTUIELI TOTALE | 173.756 |
| Profitul brut | 103.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 100.833 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.294 |
| Stocuri | 37.575 |
| Creante | 121.230 |
| Casa si conturi la banci | 2.489 |
| DATORII | 139.022 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.272 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 0 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.270 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.270 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 66.270 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.294 |
| Stocuri | 37.575 |
| Creante | 121.230 |
| Casa si conturi la banci | 2.489 |
| DATORII | 139.022 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.272 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 0 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.270 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.270 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 66.270 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 211.998 |
| Stocuri | 82.575 |
| Creante | 128.273 |
| Casa si conturi la banci | 1.150 |
| DATORII | 123.456 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.542 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 45.000 |
| VENITURI TOTALE | 45.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.301 |
| Profitul brut | 7.699 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.249 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.694 |
| Stocuri | 82.575 |
| Creante | 75.723 |
| Casa si conturi la banci | 3.396 |
| DATORII | 80.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 81.293 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.000 |
| VENITURI TOTALE | 30.039 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.223 |
| Profitul brut | 2.816 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.592 |
| Stocuri | 2.380 |
| Creante | 74.984 |
| Casa si conturi la banci | 13.228 |
| DATORII | 11.816 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.776 |
| Capital subscris varsat | 60.000 |
| Cifra de afaceri neta | 37.366 |
| VENITURI TOTALE | 37.366 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.501 |
| Profitul brut | 11.865 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |