LARIX MOBILA SRL – CUI 1239422
Pe scurt
LARIX MOBILA SRL are CUI 1239422, număr de înregistrare J1992002430262 și sediul în Municipiul Reghin, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 3100 – Fabricarea de mobilă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 41.415.777 lei, o pierdere netă de 13.820.396 lei și un număr mediu de 233 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LARIX MOBILA SRL |
| CUI | 1239422 |
| Nr. Reg. Com. | J1992002430262 |
| EUID | ROONRC.J1992002430262 |
| CAEN | 3100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-08-06 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CONSORŢIUL FORMAT DIN CITR SPRL ŞI CABINETE ASOCIATE DE INSOLVENŢĂ CIUBUCĂ DAN ŞI CIUBUCĂ ALECXANDRU | - | România |
| BERECZKI ZSOLT | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41 415 777 | -13 820 396 | 39 026 991 | 28 763 897 | 21 690 987 | 11 477 769 | 233 |
| 2024 | 50 854 888 | -5 762 254 | 25 546 892 | 33 490 533 | 17 280 526 | 25 298 165 | 246 |
| 2023 | 63 225 171 | -9 600 268 | 30 379 919 | 36 115 818 | 25 559 494 | 31 060 419 | 292 |
| 2022 | 78 420 104 | 2 311 550 | 32 274 245 | 38 944 917 | 34 765 443 | 40 839 418 | 289 |
| 2021 | 78 297 142 | 2 995 538 | 20 407 055 | 18 574 895 | 33 847 704 | 31 040 269 | 310 |
| 2020 | 60 176 501 | 2 006 952 | 18 014 084 | 19 985 947 | 27 813 272 | 28 444 731 | 317 |
| 2019 | 66 526 830 | 868 743 | 18 941 766 | 21 836 883 | 25 098 942 | 26 437 779 | 324 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises41 415 777 lei
-19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LARIX MOBILA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3100 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Cod CAEN principal | 31 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 3100: Fabricarea de mobilă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 47 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BALORMAN ROMANIA SRL – locul 43, 46,80 mil. lei, Mureş
- MDA INTERIORS SRL – locul 43, 4,13 mil. lei, Cluj
- NEKTARIS MOB SRL – locul 43, 1,23 mil. lei, Alba
- MOBILIER LA COMANDA REGALMOB S.R.L. – locul 43, 319.046 lei, Arad
- C & D 2002 SRL – locul 43, 87.108 lei, Botoşani
- DIGITAL GRAFIX GRUP SRL – locul 44, 46,37 mil. lei, Dolj
- ATLAS SRL – locul 44, 4,08 mil. lei, Argeş
- CUSTOM EXPO DESIGN SRL – locul 44, 1,22 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LARIX MOBILA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LARIX MOBILA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LARIX MOBILA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.490.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.280.526 |
| Stocuri | 23.328.689 |
| Creante | 5.064.688 |
| Casa si conturi la banci | -11.112.851 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.998 |
| DATORII | 25.546.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.298.165 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 50.854.888 |
| VENITURI TOTALE | 50.822.176 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.584.430 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.762.254 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.762.254 |
| Numar mediu de salariati | 246 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.115.818 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.559.494 |
| Stocuri | 30.019.857 |
| Creante | 7.025.977 |
| Casa si conturi la banci | -11.486.340 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.455 |
| DATORII | 30.379.919 |
| VENITURI IN AVANS | 284.429 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.060.419 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.225.171 |
| VENITURI TOTALE | 64.328.530 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.928.798 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.600.268 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.600.268 |
| Numar mediu de salariati | 292 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.944.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.765.443 |
| Stocuri | 35.961.983 |
| Creante | 10.167.395 |
| Casa si conturi la banci | -11.363.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.124 |
| DATORII | 32.274.245 |
| VENITURI IN AVANS | 652.821 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.839.418 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.420.104 |
| VENITURI TOTALE | 79.555.936 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.744.283 |
| Profitul brut | 2.811.653 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.311.550 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 289 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.574.895 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.847.704 |
| Stocuri | 33.491.455 |
| Creante | 7.256.647 |
| Casa si conturi la banci | -6.900.398 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.240 |
| DATORII | 20.407.055 |
| VENITURI IN AVANS | 1.001.515 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.040.269 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.297.142 |
| VENITURI TOTALE | 80.596.094 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.956.425 |
| Profitul brut | 3.639.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.995.538 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 310 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.985.947 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.813.272 |
| Stocuri | 27.403.208 |
| Creante | 5.885.738 |
| Casa si conturi la banci | -5.475.674 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.654 |
| DATORII | 18.014.084 |
| VENITURI IN AVANS | 1.360.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.444.731 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 60.176.501 |
| VENITURI TOTALE | 61.619.811 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.130.947 |
| Profitul brut | 2.488.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.006.952 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 317 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.836.883 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.098.942 |
| Stocuri | 28.356.100 |
| Creante | 6.263.347 |
| Casa si conturi la banci | -9.520.505 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 162.322 |
| DATORII | 18.941.766 |
| VENITURI IN AVANS | 1.718.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.437.779 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 66.526.830 |
| VENITURI TOTALE | 67.772.128 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.755.379 |
| Profitul brut | 1.016.749 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 868.743 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 324 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.889.284 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.657.814 |
| Stocuri | 27.119.180 |
| Creante | 4.973.998 |
| Casa si conturi la banci | -9.435.364 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 95.241 |
| DATORII | 16.696.157 |
| VENITURI IN AVANS | 2.077.146 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.869.036 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 67.135.724 |
| VENITURI TOTALE | 66.726.945 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.475.375 |
| Profitul brut | 1.251.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 918.790 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 366 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.377.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.886.989 |
| Stocuri | 27.827.587 |
| Creante | 7.385.818 |
| Casa si conturi la banci | -9.326.416 |
| DATORII | 21.328.602 |
| VENITURI IN AVANS | 2.435.688 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.500.246 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.338.026 |
| VENITURI TOTALE | 82.991.737 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.254.757 |
| Profitul brut | 736.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 561.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 469 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.568.813 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.696.342 |
| Stocuri | 22.655.264 |
| Creante | 9.591.702 |
| Casa si conturi la banci | -6.550.624 |
| DATORII | 20.881.049 |
| VENITURI IN AVANS | 2.794.231 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.589.875 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 76.387.565 |
| VENITURI TOTALE | 81.001.806 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.944.363 |
| Profitul brut | 2.057.443 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.607.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 462 |