LACTO-BOROAIA SRL – CUI 18126070
Pe scurt
LACTO-BOROAIA SRL are CUI 18126070, număr de înregistrare J2005001438333 și sediul în Sat Bărăşti, Comuna Boroaia, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 26.921.734 lei, un profit net de 718.332 lei și un număr mediu de 58 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LACTO-BOROAIA SRL |
| CUI | 18126070 |
| Nr. Reg. Com. | J2005001438333 |
| EUID | ROONRC.J2005001438333 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-11-11 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIHĂILĂ IULIAN | - | România |
| LAPA STERE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26 921 734 | 718 332 | 8 068 632 | 4 357 594 | 7 980 889 | 4 269 851 | 58 |
| 2024 | 23 933 153 | 833 342 | 8 446 454 | 5 161 666 | 8 205 512 | 4 973 364 | 59 |
| 2023 | 23 545 385 | 2 820 948 | 4 860 053 | 4 104 406 | 5 040 116 | 4 337 109 | 57 |
| 2022 | 21 744 556 | 2 129 277 | 8 432 416 | 3 906 923 | 7 420 390 | 2 947 537 | 55 |
| 2021 | 15 389 321 | 1 282 641 | 5 169 810 | 3 415 008 | 5 806 968 | 4 099 789 | 57 |
| 2020 | 14 216 506 | 1 045 591 | 2 648 689 | 2 854 431 | 3 673 657 | 3 869 840 | 57 |
| 2019 | 13 432 121 | 950 192 | 2 705 659 | 2 979 757 | 2 699 366 | 2 849 541 | 57 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises26 921 734 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LACTO-BOROAIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Suceava , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 42 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CARMANGERIA GODAC SRL – locul 38, 65,44 mil. lei, Ilfov
- FLEISCHPARTY SRL – locul 38, 62,96 mil. lei, Vaslui
- STRATEGIC VENTURES SRL – locul 38, 40,97 mil. lei, Arad
- RAM SRL – locul 38, 31,86 mil. lei, Botoşani
- ROTTA NATURA SA – locul 38, 13,43 mil. lei, Buzău
- PROPER PIZZA LOGISTICS S.R.L. – locul 38, 12,89 mil. lei, Ilfov
- CARNIC PROD SRL – locul 38, 10,71 mil. lei, Dâmboviţa
- GRANDE DOLCERIA SRL – locul 38, 8,93 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LACTO-BOROAIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LACTO-BOROAIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LACTO-BOROAIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.161.666 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.205.512 |
| Stocuri | 3.873.268 |
| Creante | 1.890.938 |
| Casa si conturi la banci | 2.441.306 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 8.446.454 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.973.364 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.933.153 |
| VENITURI TOTALE | 25.763.054 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.704.904 |
| Profitul brut | 1.058.150 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 833.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 59 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.104.406 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.040.116 |
| Stocuri | 2.376.714 |
| Creante | 1.689.735 |
| Casa si conturi la banci | 973.667 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 4.860.053 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.337.109 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.545.385 |
| VENITURI TOTALE | 26.040.286 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.710.724 |
| Profitul brut | 3.329.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.820.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.906.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.420.390 |
| Stocuri | 1.763.377 |
| Creante | 2.558.912 |
| Casa si conturi la banci | 3.098.101 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 8.432.416 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.947.537 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.744.556 |
| VENITURI TOTALE | 23.998.355 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.549.897 |
| Profitul brut | 2.448.458 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.129.277 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.415.008 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.806.968 |
| Stocuri | 598.627 |
| Creante | 2.199.985 |
| Casa si conturi la banci | 3.008.356 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 5.169.810 |
| VENITURI IN AVANS | 5.017 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.099.789 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.389.321 |
| VENITURI TOTALE | 16.339.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.755.166 |
| Profitul brut | 1.584.626 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.282.641 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.854.431 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.673.657 |
| Stocuri | 819.765 |
| Creante | 1.696.788 |
| Casa si conturi la banci | 1.157.104 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 2.648.689 |
| VENITURI IN AVANS | 62.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.869.840 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.216.506 |
| VENITURI TOTALE | 15.179.824 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.911.338 |
| Profitul brut | 1.268.486 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.045.591 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.979.757 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.699.366 |
| Stocuri | 472.419 |
| Creante | 1.388.978 |
| Casa si conturi la banci | 837.969 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 2.705.659 |
| VENITURI IN AVANS | 176.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.849.541 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.432.121 |
| VENITURI TOTALE | 14.867.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.699.352 |
| Profitul brut | 1.168.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 950.192 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.279.437 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.792.678 |
| Stocuri | 736.505 |
| Creante | 969.596 |
| Casa si conturi la banci | 1.086.577 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 3.048.843 |
| VENITURI IN AVANS | 176.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.899.349 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.167.197 |
| VENITURI TOTALE | 14.838.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.985.475 |
| Profitul brut | 852.704 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 672.310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.539.945 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.997.696 |
| Stocuri | 626.291 |
| Creante | 1.102.085 |
| Casa si conturi la banci | 269.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 3.171.095 |
| VENITURI IN AVANS | 419.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 999.975 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.602.270 |
| VENITURI TOTALE | 13.944.891 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.178.891 |
| Profitul brut | 766.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 615.876 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.024.282 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.865.080 |
| Stocuri | 176.648 |
| Creante | 971.589 |
| Casa si conturi la banci | 716.843 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.640 |
| DATORII | 3.485.810 |
| VENITURI IN AVANS | 500.093 |
| CAPITALURI - TOTAL | 956.099 |
| Capital subscris varsat | 301.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.398.388 |
| VENITURI TOTALE | 12.545.268 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.757.547 |
| Profitul brut | 787.721 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 652.906 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |