KONTRAX - ALTAXY SRL – CUI 28917357
Pe scurt
KONTRAX - ALTAXY SRL are CUI 28917357, număr de înregistrare J2011001176294 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 436.467 lei, o pierdere netă de 35.657 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | KONTRAX - ALTAXY SRL |
| CUI | 28917357 |
| Nr. Reg. Com. | J2011001176294 |
| EUID | ROONRC.J2011001176294 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-07-26 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TRÎNCĂ MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 436 467 | -35 657 | 334 686 | 410 717 | -71 560 | 4 471 | 3 |
| 2024 | 538 591 | 21 650 | 284 494 | 410 717 | 8 666 | 134 889 | 15 |
| 2023 | 562 442 | 21 340 | 353 618 | 410 717 | 60 227 | 117 326 | 11 |
| 2022 | 782 688 | 55 653 | 475 729 | 399 924 | 260 311 | 184 506 | 17 |
| 2021 | 721 981 | 65 177 | 564 732 | 466 518 | 227 066 | 128 852 | 19 |
| 2020 | 460 512 | 38 047 | 470 419 | 421 993 | 112 101 | 63 675 | 14 |
| 2019 | 577 175 | 18 039 | 534 553 | 401 180 | 159 002 | 25 629 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises436 467 lei
-19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “KONTRAX - ALTAXY SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 287 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BRANDON IMPEX SRL – locul 283, 37,95 mil. lei, Arad
- SOVA RESIDENCE SRL – locul 283, 2,24 mil. lei, Cluj
- MOONRENT S.R.L. – locul 283, 1,32 mil. lei, Iaşi
- PROXIO S.R.L. – locul 283, 437.765 lei, Sibiu
- LUCAS-TONY SRL – locul 283, 266.609 lei, Suceava
- CHER & SOFY CONSTRUCT SRL – locul 284, 37,83 mil. lei, Bihor
- PATRICOR EUROTRANS SRL – locul 284, 2,23 mil. lei, Cluj
- ROYAL TRANS N.N.O S.R.L. – locul 284, 1,29 mil. lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „KONTRAX - ALTAXY SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „KONTRAX - ALTAXY SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „KONTRAX - ALTAXY SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 410.717 |
| Active circulante | 8.666 |
| Stocuri | 41.956 |
| Creante | 112.617 |
| Disponibilitati | -145.907 |
| Datorii | 284.494 |
| Capitaluri proprii | 134.889 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 538.591 |
| Venituri totale | 593.920 |
| Cheltuieli totale | 569.241 |
| Profit brut | 24.679 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.650 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 410.717 |
| Active circulante | 60.227 |
| Stocuri | 41.184 |
| Creante | 120.839 |
| Disponibilitati | -101.796 |
| Datorii | 353.618 |
| Capitaluri proprii | 117.326 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 562.442 |
| Venituri totale | 589.656 |
| Cheltuieli totale | 568.316 |
| Profit brut | 21.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 399.924 |
| Active circulante | 260.311 |
| Stocuri | 41.184 |
| Creante | 116.015 |
| Disponibilitati | 103.112 |
| Datorii | 475.729 |
| Capitaluri proprii | 184.506 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 782.688 |
| Venituri totale | 833.697 |
| Cheltuieli totale | 778.044 |
| Profit brut | 55.653 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 55.653 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 466.518 |
| Active circulante | 227.066 |
| Stocuri | 36.234 |
| Creante | 118.925 |
| Disponibilitati | 71.907 |
| Datorii | 564.732 |
| Capitaluri proprii | 128.852 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 721.981 |
| Venituri totale | 772.206 |
| Cheltuieli totale | 707.029 |
| Profit brut | 65.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 65.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| Active imobilizate | 421.993 |
| Active circulante | 112.101 |
| Stocuri | 6.312 |
| Creante | 79.760 |
| Disponibilitati | 26.029 |
| Datorii | 470.419 |
| Capitaluri proprii | 63.675 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 460.512 |
| Venituri totale | 495.529 |
| Cheltuieli totale | 454.086 |
| Profit brut | 41.443 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 38.047 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 401.180 |
| Active circulante | 159.002 |
| Stocuri | 53.790 |
| Creante | 80.609 |
| Disponibilitati | 24.603 |
| Datorii | 534.553 |
| Capitaluri proprii | 25.629 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 577.175 |
| Venituri totale | 649.751 |
| Cheltuieli totale | 625.922 |
| Profit brut | 23.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.039 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 304.672 |
| Active circulante | 56.359 |
| Stocuri | 38.882 |
| Creante | 121.622 |
| Disponibilitati | -104.145 |
| Datorii | 293.428 |
| Capitaluri proprii | 67.603 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 589.269 |
| Venituri totale | 604.263 |
| Cheltuieli totale | 530.927 |
| Profit brut | 73.336 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 67.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 286.270 |
| Active circulante | 48.284 |
| Stocuri | 4.252 |
| Creante | 42.415 |
| Disponibilitati | 1.617 |
| Datorii | 264.260 |
| Capitaluri proprii | 70.294 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 557.495 |
| Venituri totale | 591.335 |
| Cheltuieli totale | 520.012 |
| Profit brut | 71.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 66.059 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 197.612 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 94.146 |
| Stocuri | 3.822 |
| Creante | 21.649 |
| Casa si conturi la banci | 68.675 |
| DATORII | 287.633 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.125 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 510.455 |
| VENITURI TOTALE | 518.471 |
| CHELTUIELI TOTALE | 481.004 |
| Profitul brut | 37.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |