KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL
| Denumire | KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL |
| CUI | 2786070 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001831401 |
| EUID | ROONRC.J1991001831401 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-15 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOTOI RUXANDRA-LUCIA | - | România |
| IGNAT HELMUT | - | România |
| ZEDNICEK PAVEL | - | Cehia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 179 777 992 | 3 919 627 | 97 427 139 | 66 821 735 | 106 115 966 | 75 161 399 | 172 |
| 2024 | 178 789 066 | -2 001 426 | 96 398 370 | 64 519 742 | 103 536 940 | 71 241 773 | 175 |
| 2023 | 177 613 248 | -1 079 997 | 93 325 368 | 65 535 410 | 101 631 688 | 73 243 199 | 176 |
| 2022 | 165 303 920 | -5 013 960 | 83 282 259 | 67 154 906 | 90 421 967 | 74 323 196 | 169 |
| 2021 | 145 538 588 | 10 598 489 | 95 355 010 | 69 550 618 | 95 644 851 | 69 472 157 | 166 |
| 2020 | 129 530 086 | 3 536 694 | 99 474 990 | 62 995 772 | 86 337 259 | 48 998 222 | 0 |
| 2019 | 132 945 721 | 4 829 776 | 81 487 722 | 50 246 486 | 76 723 731 | 45 461 527 | 177 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises179 777 992 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 64.519.742 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 103.536.940 |
| Stocuri | 11.436.950 |
| Creante | 85.978.359 |
| Casa si conturi la banci | 6.121.631 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.281 |
| DATORII | 96.398.370 |
| VENITURI IN AVANS | 564.820 |
| CAPITALURI - TOTAL | 71.241.773 |
| Capital subscris varsat | 32.102.000 |
| Cifra de afaceri neta | 178.789.066 |
| VENITURI TOTALE | 179.526.507 |
| CHELTUIELI TOTALE | 181.189.402 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.662.895 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.001.426 |
| Numar mediu de salariati | 175 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 65.535.410 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 101.631.688 |
| Stocuri | 7.786.598 |
| Creante | 88.787.820 |
| Casa si conturi la banci | 5.057.270 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186.330 |
| DATORII | 93.325.368 |
| VENITURI IN AVANS | 784.861 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.243.199 |
| Capital subscris varsat | 32.102.000 |
| Cifra de afaceri neta | 177.613.248 |
| VENITURI TOTALE | 179.162.137 |
| CHELTUIELI TOTALE | 180.103.008 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 940.871 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.079.997 |
| Numar mediu de salariati | 176 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.154.906 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.421.967 |
| Stocuri | 9.293.744 |
| Creante | 76.319.685 |
| Casa si conturi la banci | 4.808.538 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 451.671 |
| DATORII | 83.282.259 |
| VENITURI IN AVANS | 423.089 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.323.196 |
| Capital subscris varsat | 32.102.000 |
| Cifra de afaceri neta | 165.303.920 |
| VENITURI TOTALE | 165.665.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 170.933.450 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.267.658 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.013.960 |
| Numar mediu de salariati | 169 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.550.618 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 95.644.851 |
| Stocuri | 10.249.080 |
| Creante | 77.203.241 |
| Casa si conturi la banci | 8.192.530 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 228.383 |
| DATORII | 95.355.010 |
| VENITURI IN AVANS | 596.685 |
| CAPITALURI - TOTAL | 69.472.157 |
| Capital subscris varsat | 22.237.000 |
| Cifra de afaceri neta | 145.538.588 |
| VENITURI TOTALE | 146.725.254 |
| CHELTUIELI TOTALE | 133.856.987 |
| Profitul brut | 12.868.267 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.598.489 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 166 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.995.772 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 86.337.259 |
| Stocuri | 7.007.913 |
| Creante | 69.737.312 |
| Casa si conturi la banci | 9.592.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.911 |
| DATORII | 99.474.990 |
| VENITURI IN AVANS | 937.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.998.222 |
| Capital subscris varsat | 12.361.553 |
| Cifra de afaceri neta | 129.530.086 |
| VENITURI TOTALE | 131.802.231 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.340.855 |
| Profitul brut | 4.461.376 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.536.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.246.486 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.723.731 |
| Stocuri | 10.661.535 |
| Creante | 60.695.651 |
| Casa si conturi la banci | 5.366.545 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 78.632 |
| DATORII | 81.487.722 |
| VENITURI IN AVANS | 99.600 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.461.527 |
| Capital subscris varsat | 12.361.553 |
| Cifra de afaceri neta | 132.945.721 |
| VENITURI TOTALE | 134.298.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 128.372.587 |
| Profitul brut | 5.926.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.829.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 177 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.438.104 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 63.507.110 |
| Stocuri | 5.722.438 |
| Creante | 53.987.757 |
| Casa si conturi la banci | 3.796.915 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.198 |
| DATORII | 57.162.124 |
| VENITURI IN AVANS | 253.536 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.631.752 |
| Capital subscris varsat | 12.361.553 |
| Cifra de afaceri neta | 130.281.930 |
| VENITURI TOTALE | 134.555.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 122.538.002 |
| Profitul brut | 12.017.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.973.931 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 169 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.416.784 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.866.492 |
| Stocuri | 3.724.252 |
| Creante | 42.598.921 |
| Casa si conturi la banci | 10.543.319 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 130.001 |
| DATORII | 63.572.362 |
| VENITURI IN AVANS | 183.095 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.657.820 |
| Capital subscris varsat | 12.361.553 |
| Cifra de afaceri neta | 107.226.446 |
| VENITURI TOTALE | 110.398.083 |
| CHELTUIELI TOTALE | 103.744.875 |
| Profitul brut | 6.653.208 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.481.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 160 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.774.601 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.805.090 |
| Stocuri | 3.665.399 |
| Creante | 36.171.973 |
| Casa si conturi la banci | 5.967.718 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 126.275 |
| DATORII | 55.392.324 |
| VENITURI IN AVANS | 140.890 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.172.752 |
| Capital subscris varsat | 12.361.553 |
| Cifra de afaceri neta | 99.922.696 |
| VENITURI TOTALE | 101.689.739 |
| CHELTUIELI TOTALE | 97.555.222 |
| Profitul brut | 4.134.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.123.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 164 |