ITALROM LEATHER SRL – CUI 16394297
Pe scurt
ITALROM LEATHER SRL are CUI 16394297, număr de înregistrare J20/682/2004 și sediul în Sat Mintia, Comuna Veţel, județul Hunedoara. Activitatea principală declarată: CAEN 3109 – Fabricarea de mobilă n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 97.175.739 lei, un profit net de 334.850 lei și un număr mediu de 371 salariați.
- Stare ONRC: reorganizare judiciară
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ITALROM LEATHER SRL |
| CUI | 16394297 |
| Nr. Reg. Com. | J20/682/2004 |
| EUID | ROONRC.J20/682/2004 |
| CAEN | 3109 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | reorganizare judiciară |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-05-04 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CASA DE INSOLVENŢĂ DAVIDAS SPRL (FOSTĂ CASA DE INSOLVENŢĂ HUNEDOARA SPRL/ EXPERT LICHIDĂRI ŞENDRONI IPURL) | - | România |
| LASCAU VIOLETA | - | România |
| BOGDAN RADU HERZOG | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97 175 739 | 334 850 | 77 873 620 | 15 535 161 | 55 815 930 | -6 486 497 | 371 |
| 2024 | 86 571 292 | 322 155 | 78 416 662 | 15 346 826 | 56 224 296 | -6 821 347 | 294 |
| 2023 | 93 832 753 | 142 846 | 84 255 606 | 15 609 912 | 61 477 997 | -7 143 504 | 204 |
| 2022 | 105 806 283 | 4 457 | 91 467 271 | 15 986 813 | 68 868 304 | -6 587 961 | 219 |
| 2021 | 105 402 343 | 38 362 | 87 517 400 | 16 366 127 | 64 534 661 | -6 592 419 | 242 |
| 2020 | 79 608 173 | 51 005 | 73 369 937 | 17 898 336 | 48 816 627 | -6 630 781 | 197 |
| 2019 | 92 507 574 | 80 899 | 73 580 707 | 19 734 887 | 47 143 886 | -6 677 741 | 233 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises97 175 739 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ITALROM LEATHER SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3109 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 31 Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mobilă |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Hunedoara , domeniul 3109: Fabricarea de mobilă n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 2 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ARAMIS INVEST SRL – locul 1, 2,01 mld. lei, Maramureş
- POLIPOL MOBILA SRL – locul 1, 158,53 mil. lei, Satu Mare
- TOP DESIGN FURNITURE SRL – locul 1, 110,38 mil. lei, Satu Mare
- KA & MA TRADING SRL – locul 1, 24,15 mil. lei, Timiş
- DELTA ROMPES SRL – locul 1, 10,29 mil. lei, Constanţa
- FISH TUNET SRL – locul 1, 6,76 mil. lei, Constanţa
- STAS-MOBILA SRL – locul 1, 6,20 mil. lei, Botoşani
- SOCIETATEA COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ UNIREA MESERIAŞILOR CHIŞINEU CRIŞ SCM – locul 1, 619.238 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ITALROM LEATHER SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ITALROM LEATHER SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ITALROM LEATHER SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.346.826 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.224.296 |
| Stocuri | 8.549.820 |
| Creante | 43.972.556 |
| Casa si conturi la banci | 3.701.499 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 78.416.662 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.821.347 |
| Capital subscris varsat | 3.438.000 |
| Cifra de afaceri neta | 86.571.292 |
| VENITURI TOTALE | 95.203.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.881.166 |
| Profitul brut | 322.155 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 322.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 294 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.609.912 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.477.997 |
| Stocuri | 9.620.027 |
| Creante | 50.299.515 |
| Casa si conturi la banci | 1.558.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 84.255.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.143.504 |
| Capital subscris varsat | 3.438.000 |
| Cifra de afaceri neta | 93.832.753 |
| VENITURI TOTALE | 98.627.155 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.375.807 |
| Profitul brut | 251.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 142.846 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 204 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.986.813 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.868.304 |
| Stocuri | 11.153.714 |
| Creante | 54.328.193 |
| Casa si conturi la banci | 3.385.976 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 91.467.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.587.961 |
| Capital subscris varsat | 3.438.000 |
| Cifra de afaceri neta | 105.806.283 |
| VENITURI TOTALE | 103.944.110 |
| CHELTUIELI TOTALE | 103.866.626 |
| Profitul brut | 77.484 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.457 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.366.127 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 64.534.661 |
| Stocuri | 15.113.910 |
| Creante | 48.693.449 |
| Casa si conturi la banci | 727.302 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 87.517.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.592.419 |
| Capital subscris varsat | 3.438.000 |
| Cifra de afaceri neta | 105.402.343 |
| VENITURI TOTALE | 105.924.002 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.871.397 |
| Profitul brut | 52.605 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.362 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 242 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.898.336 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.816.627 |
| Stocuri | 15.591.609 |
| Creante | 32.625.832 |
| Casa si conturi la banci | 599.186 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 73.369.937 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.630.781 |
| Capital subscris varsat | 3.820.000 |
| Cifra de afaceri neta | 79.608.173 |
| VENITURI TOTALE | 79.848.652 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.738.205 |
| Profitul brut | 110.447 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.005 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 197 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.734.887 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.143.886 |
| Stocuri | 13.929.336 |
| Creante | 32.668.726 |
| Casa si conturi la banci | 545.824 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 73.580.707 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.677.741 |
| Capital subscris varsat | 3.820.000 |
| Cifra de afaceri neta | 92.507.574 |
| VENITURI TOTALE | 89.352.713 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.170.107 |
| Profitul brut | 182.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 80.899 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 233 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.858.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.338.824 |
| Stocuri | 18.435.484 |
| Creante | 18.143.222 |
| Casa si conturi la banci | 760.118 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.403 |
| DATORII | 54.223.717 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.998.850 |
| Capital subscris varsat | 3.820.000 |
| Cifra de afaceri neta | 71.898.362 |
| VENITURI TOTALE | 84.525.120 |
| CHELTUIELI TOTALE | 83.893.234 |
| Profitul brut | 631.886 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 620.111 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 393 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.058.557 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.158.590 |
| Stocuri | 16.613.707 |
| Creante | 19.438.078 |
| Casa si conturi la banci | 2.106.805 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.193 |
| DATORII | 53.638.552 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.602.788 |
| Capital subscris varsat | 3.820.000 |
| Cifra de afaceri neta | 85.897.624 |
| VENITURI TOTALE | 86.711.579 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.973.324 |
| Profitul brut | 738.255 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 256.783 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 443 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.853.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.123.369 |
| Stocuri | 13.410.351 |
| Creante | 15.097.200 |
| Casa si conturi la banci | 2.615.818 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 123.499 |
| DATORII | 46.322.494 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.777.429 |
| Capital subscris varsat | 3.820.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 92.313.208 |
| VENITURI TOTALE | 96.453.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.585.145 |
| Profitul brut | 868.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 652.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 422 |