IT Concept Group SRL – CUI 15991629
Pe scurt
IT Concept Group SRL are CUI 15991629, număr de înregistrare J40/17025/2003 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6202 – Activități de consultanță în tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 606.098 lei, o pierdere netă de 90.013 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | IT Concept Group SRL |
| CUI | 15991629 |
| Nr. Reg. Com. | J40/17025/2003 |
| EUID | ROONRC.J40/17025/2003 |
| CAEN | 6202 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-12-12 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VOINESCU BOGDAN-FLORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 606 098 | -90 013 | 115 289 | 17 116 | 589 072 | 492 217 | 2 |
| 2024 | 950 869 | 67 312 | 128 517 | 33 398 | 676 327 | 582 230 | 2 |
| 2023 | 781 863 | 66 108 | 113 699 | 53 326 | 583 525 | 524 110 | 2 |
| 2022 | 855 373 | 108 377 | 159 055 | 74 461 | 540 974 | 457 324 | 2 |
| 2021 | 678 070 | 160 852 | 145 905 | 13 877 | 480 809 | 348 947 | 1 |
| 2020 | 940 190 | 88 452 | 135 806 | 14 963 | 331 639 | 210 796 | 3 |
| 2019 | 1 008 282 | 29 252 | 142 086 | 17 482 | 248 582 | 123 978 | 3 |
| 2018 | 860 093 | 2 937 | 202 434 | — | — | — | 4 |
| 2017 | 834 536 | 24 383 | 323 369 | — | — | — | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises606 098 lei
-36%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IT Concept Group SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6202 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Descriere Activitate | Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6202: Activități de consultanță în tehnologia informației
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 266 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IFM SOFTWARE S.R.L. – locul 262, 27,16 mil. lei, Cluj
- EUEXPERT ITGROUP S.R.L. – locul 262, 4,24 mil. lei, Hunedoara
- PLUSAR IT CONSULTING S.R.L. – locul 262, 1,57 mil. lei, Cluj
- ALMIR CONECT S.R.L. – locul 262, 955.761 lei, Bucureşti
- PUNCH CONSULTING S.R.L. – locul 262, 612.929 lei, Bucureşti
- ADIAROM SRL – locul 262, 316.421 lei, Cluj
- LIFE IS HARD S.A. – locul 263, 26,92 mil. lei, Cluj
- SYSBLUE CYBER SOLUTIONS S.R.L. – locul 263, 4,23 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IT Concept Group SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IT Concept Group SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IT Concept Group SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 33.398 |
| Active circulante | 676.327 |
| Stocuri | 92.932 |
| Creante | 498.622 |
| Disponibilitati | 84.773 |
| Cheltuieli in avans | 1.022 |
| Datorii | 128.517 |
| Capitaluri proprii | 582.230 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 950.869 |
| Venituri totale | 1.268.923 |
| Cheltuieli totale | 1.180.773 |
| Profit brut | 88.150 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 67.312 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 53.326 |
| Active circulante | 583.525 |
| Stocuri | 21.748 |
| Creante | 506.994 |
| Disponibilitati | 54.783 |
| Cheltuieli in avans | 958 |
| Datorii | 113.699 |
| Capitaluri proprii | 524.110 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 781.863 |
| Venituri totale | 1.166.386 |
| Cheltuieli totale | 1.092.458 |
| Profit brut | 73.928 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 66.108 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 14.963 |
| Active circulante | 331.639 |
| Stocuri | 51.857 |
| Creante | 219.679 |
| Disponibilitati | 60.103 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 135.806 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 210.796 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 940.190 |
| Venituri totale | 1.266.613 |
| Cheltuieli totale | 1.168.759 |
| Profit brut | 97.854 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.452 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 17.482 |
| Active circulante | 248.582 |
| Stocuri | 57.504 |
| Creante | 146.129 |
| Disponibilitati | 44.949 |
| Datorii | 142.086 |
| Capitaluri proprii | 123.978 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.008.282 |
| Venituri totale | 1.292.058 |
| Cheltuieli totale | 1.252.692 |
| Profit brut | 39.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 29.252 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 18.019 |
| Active circulante | 424.376 |
| Stocuri | 184.150 |
| Creante | 237.728 |
| Disponibilitati | 2.498 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 202.434 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 239.961 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 860.093 |
| Venituri totale | 1.127.948 |
| Cheltuieli totale | 1.116.412 |
| Profit brut | 11.536 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.937 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 18.596 |
| Active circulante | 397.080 |
| Stocuri | 43.265 |
| Creante | 241.302 |
| Disponibilitati | 112.513 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 323.369 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 92.307 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 834.536 |
| Venituri totale | 951.379 |
| Cheltuieli totale | 917.439 |
| Profit brut | 33.940 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.383 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 4.796 |
| Active circulante | 560.883 |
| Stocuri | 148.382 |
| Creante | 387.508 |
| Disponibilitati | 24.993 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 396.672 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 169.007 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 690.575 |
| Venituri totale | 911.123 |
| Cheltuieli totale | 828.242 |
| Profit brut | 82.881 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 70.109 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |