IPIP SA
| Denumire | IPIP SA |
| CUI | 1346801 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000386292 |
| EUID | ROONRC.J29/386/1991 |
| CAEN | 7112 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-30 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VALENTIN LAURENTIUS MAURITIUS MOOREN | - | Germania |
| STOGER FLORIAN MARKUS | - | Germania |
| JOHANNES FLORIAN OBERMAYER | - | Germania |
| SANDU MIHAELA-ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36 680 002 | 1 993 626 | 8 919 653 | 1 456 719 | 13 625 562 | 5 485 797 | 130 |
| 2024 | 34 835 931 | -1 694 584 | 10 525 861 | 1 378 899 | 15 456 875 | 3 492 171 | 124 |
| 2023 | 27 424 058 | 2 585 394 | 7 968 319 | 938 510 | 12 481 323 | 3 186 755 | 127 |
| 2022 | 22 008 108 | 493 978 | 8 442 877 | 612 703 | 12 602 776 | 601 361 | 122 |
| 2021 | 22 039 021 | -1 326 639 | 10 289 440 | 749 614 | 14 907 537 | 107 383 | 117 |
| 2020 | 23 616 753 | 921 702 | 11 283 660 | 2 379 829 | 12 587 505 | 1 434 022 | 125 |
| 2019 | 25 116 809 | 2 675 255 | 10 750 294 | 1 870 970 | 11 332 938 | 512 320 | 142 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises36 680 002 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IPIP SA”
| Cod CAEN preponderent | 7112 Rev. 2 (echivalent: 7112 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IPIP SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IPIP SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IPIP SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.378.899 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.456.875 |
| Stocuri | 432.100 |
| Creante | 11.738.607 |
| Casa si conturi la banci | 3.286.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.072.994 |
| DATORII | 10.525.861 |
| PROVIZIOANE | 3.890.736 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.492.171 |
| Capital subscris varsat | 5.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 34.835.931 |
| VENITURI TOTALE | 35.011.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.502.515 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 491.197 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.694.584 |
| Numar mediu de salariati | 124 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 938.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.481.323 |
| Stocuri | 352.300 |
| Creante | 9.188.387 |
| Casa si conturi la banci | 2.940.636 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 882.596 |
| DATORII | 7.968.319 |
| PROVIZIOANE | 3.147.355 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.186.755 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 27.424.058 |
| VENITURI TOTALE | 27.591.340 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.965.262 |
| Profitul brut | 2.626.078 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.585.394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 612.703 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.602.776 |
| Stocuri | 313.700 |
| Creante | 8.163.147 |
| Casa si conturi la banci | 4.125.929 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 781.471 |
| DATORII | 8.442.877 |
| PROVIZIOANE | 4.952.712 |
| CAPITALURI - TOTAL | 601.361 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 22.008.108 |
| VENITURI TOTALE | 22.406.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.912.341 |
| Profitul brut | 493.978 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 493.978 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 749.614 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.907.537 |
| Stocuri | 74.342 |
| Creante | 12.259.643 |
| Casa si conturi la banci | 2.573.552 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 344.402 |
| DATORII | 10.289.440 |
| PROVIZIOANE | 5.604.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 107.383 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 22.039.021 |
| VENITURI TOTALE | 21.875.885 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.895.188 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.019.303 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.326.639 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.379.829 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.587.505 |
| Stocuri | 530.995 |
| Creante | 9.746.763 |
| Casa si conturi la banci | 2.309.747 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 340.770 |
| DATORII | 11.283.660 |
| PROVIZIOANE | 2.590.422 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.434.022 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 23.616.753 |
| VENITURI TOTALE | 23.042.606 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.529.056 |
| Profitul brut | 1.513.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 921.702 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 125 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.870.970 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.332.938 |
| Stocuri | 1.898.801 |
| Creante | 8.418.766 |
| Casa si conturi la banci | 1.015.371 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 374.501 |
| DATORII | 10.750.294 |
| PROVIZIOANE | 2.315.795 |
| CAPITALURI - TOTAL | 512.320 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 25.116.809 |
| VENITURI TOTALE | 25.872.026 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.182.412 |
| Profitul brut | 2.689.614 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.675.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 142 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.735.576 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.109.993 |
| Stocuri | 1.509.300 |
| Creante | 10.075.783 |
| Casa si conturi la banci | 524.910 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 386.498 |
| DATORII | 13.877.457 |
| PROVIZIOANE | 2.517.545 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.162.935 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 21.164.983 |
| VENITURI TOTALE | 22.824.442 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.026.685 |
| Profitul brut | 797.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 797.757 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 131 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 226.868 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.472.211 |
| Stocuri | 313.100 |
| Creante | 11.765.579 |
| Casa si conturi la banci | 393.532 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 504.910 |
| DATORII | 12.677.628 |
| VENITURI IN AVANS | 573.085 |
| PROVIZIOANE | 2.913.968 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.960.692 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 21.886.852 |
| VENITURI TOTALE | 22.079.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.716.451 |
| Profitul brut | 1.362.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.362.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 138 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 74.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.198.539 |
| Stocuri | 283.262 |
| Creante | 8.369.263 |
| Casa si conturi la banci | 1.546.014 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 583.922 |
| DATORII | 13.136.560 |
| VENITURI IN AVANS | 557.520 |
| PROVIZIOANE | 1.669.353 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.506.712 |
| Capital subscris varsat | 7.077.900 |
| Cifra de afaceri neta | 17.023.143 |
| VENITURI TOTALE | 23.182.897 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.778.220 |
| Profitul brut | 3.404.677 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.404.677 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 154 |