INTERPRES TRADING SRL – CUI 8397241
Pe scurt
INTERPRES TRADING SRL are CUI 8397241, număr de înregistrare J32/251/1996 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 7490 – Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.600 lei, un profit net de 14.820 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INTERPRES TRADING SRL |
| CUI | 8397241 |
| Nr. Reg. Com. | J32/251/1996 |
| EUID | ROONRC.J32/251/1996 |
| CAEN | 7490 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-04-24 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 100 600 | 14 820 | 197 754 | 869 | 212 711 | 15 826 | 2 |
| 2024 | 163 400 | 62 764 | 241 928 | 1 817 | 303 892 | 63 781 | 2 |
| 2023 | 213 750 | 124 886 | 174 375 | 2 765 | 330 327 | 158 717 | 2 |
| 2022 | 122 350 | 32 873 | 227 072 | 0 | 260 903 | 33 831 | 2 |
| 2021 | 143 720 | 55 540 | 5 556 | 592 | 363 211 | 358 247 | 2 |
| 2020 | 101 539 | 42 007 | 5 829 | 1 384 | 307 152 | 302 707 | 2 |
| 2019 | 208 853 | 125 534 | 9 688 | 2 175 | 268 213 | 260 700 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises100 600 lei
-38%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INTERPRES TRADING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7490 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 74 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Alte activități profesionale, științifice și tehnice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 7490: Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (74), poziții apropiate de locul 618 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- UPWIND PROSERV S.R.L. – locul 614, 387.493 lei, Argeş
- FOTO MANGALIA FUJI S.R.L. – locul 614, 108.498 lei, Constanţa
- CONSTANT TOP SERV S.R.L. – locul 614, 104.285 lei, Argeş
- HUBART AGENCY S.R.L. – locul 615, 386.887 lei, Vrancea
- FOTO CENTRAL SRL – locul 615, 107.909 lei, Tulcea
- SPEED DOC DESIGN S.R.L. – locul 615, 103.982 lei, Arad
- DCL PENTRU MEDIU S.R.L. – locul 616, 386.829 lei, Timiş
- DOMENIUL ȘTEFAN S.R.L. – locul 616, 107.779 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INTERPRES TRADING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INTERPRES TRADING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INTERPRES TRADING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.817 |
| Active circulante | 303.892 |
| Disponibilitati | 303.892 |
| Datorii | 241.928 |
| Capitaluri proprii | 63.781 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 163.400 |
| Venituri totale | 163.400 |
| Cheltuieli totale | 99.035 |
| Profit brut | 64.365 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 62.764 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.765 |
| Active circulante | 330.327 |
| Disponibilitati | 330.327 |
| Datorii | 174.375 |
| Capitaluri proprii | 158.717 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 213.750 |
| Venituri totale | 213.750 |
| Cheltuieli totale | 87.046 |
| Profit brut | 126.704 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 124.886 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 260.903 |
| Creante | 795 |
| Disponibilitati | 260.108 |
| Datorii | 227.072 |
| Capitaluri proprii | 33.831 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 122.350 |
| Venituri totale | 122.350 |
| Cheltuieli totale | 88.277 |
| Profit brut | 34.073 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 592 |
| Active circulante | 363.211 |
| Creante | 15.745 |
| Disponibilitati | 347.466 |
| Datorii | 5.556 |
| Capitaluri proprii | 358.247 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 143.720 |
| Venituri totale | 143.722 |
| Cheltuieli totale | 86.889 |
| Profit brut | 56.833 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 55.540 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.384 |
| Active circulante | 307.152 |
| Stocuri | 2.491 |
| Creante | 1.785 |
| Disponibilitati | 302.876 |
| Datorii | 5.829 |
| Capitaluri proprii | 302.707 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 101.539 |
| Venituri totale | 107.089 |
| Cheltuieli totale | 64.067 |
| Profit brut | 43.022 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.175 |
| Active circulante | 268.213 |
| Stocuri | 2.083 |
| Creante | 1.785 |
| Disponibilitati | 264.345 |
| Datorii | 9.688 |
| Capitaluri proprii | 260.700 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 208.853 |
| Venituri totale | 213.578 |
| Cheltuieli totale | 85.908 |
| Profit brut | 127.670 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 125.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.966 |
| Active circulante | 151.558 |
| Stocuri | 2.083 |
| Creante | 1.785 |
| Disponibilitati | 147.690 |
| Datorii | 6.253 |
| Capitaluri proprii | 148.271 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 159.501 |
| Venituri totale | 159.501 |
| Cheltuieli totale | 81.127 |
| Profit brut | 78.374 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.779 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 3.757 |
| Active circulante | 85.234 |
| Stocuri | 1.011 |
| Creante | 1.785 |
| Disponibilitati | 82.438 |
| Datorii | 5.919 |
| Capitaluri proprii | 83.072 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 184.714 |
| Venituri totale | 186.916 |
| Cheltuieli totale | 102.933 |
| Profit brut | 83.983 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 82.114 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 8.158 |
| Active circulante | 59.372 |
| Stocuri | 1.568 |
| Creante | 2.575 |
| Disponibilitati | 55.229 |
| Datorii | 6.453 |
| Capitaluri proprii | 61.077 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 206.234 |
| Venituri totale | 206.235 |
| Cheltuieli totale | 122.379 |
| Profit brut | 83.856 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 81.794 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |