INTERCERAM SRL
| Denumire | INTERCERAM SRL |
| CUI | 22883115 |
| Nr. Reg. Com. | J26/2171/2007 |
| EUID | ROONRC.J26/2171/2007 |
| CAEN | 4676 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-12-06 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| AMBRUS ZALAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 634 500 | 672 781 | 1 487 807 | — | — | — | 8 |
| 2024 | 10 099 755 | 840 176 | 1 594 596 | 1 777 598 | 3 016 117 | 3 206 147 | 7 |
| 2023 | 8 744 480 | 779 129 | 1 223 431 | 384 445 | 3 415 419 | 2 585 971 | 8 |
| 2022 | 10 289 390 | 1 052 419 | 924 561 | 374 623 | 2 875 787 | 2 331 842 | 7 |
| 2021 | 8 124 581 | 768 021 | 973 149 | 377 301 | 2 258 087 | 1 663 423 | 6 |
| 2020 | 6 585 713 | 438 303 | 1 306 439 | 420 919 | 2 079 985 | 1 195 402 | 6 |
| 2019 | 7 071 079 | 410 979 | 1 316 454 | 357 086 | 1 862 489 | 907 098 | 7 |
| 2018 | 6 605 230 | 397 407 | 1 334 210 | 197 977 | 1 625 759 | 496 119 | 5 |
| 2017 | 5 046 327 | 200 033 | 1 462 832 | 218 119 | 1 537 926 | 298 745 | 5 |
| 2016 | 5 011 978 | 233 149 | 1 073 234 | 305 113 | 1 318 084 | 550 967 | 4 |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 634 500 lei
-5%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INTERCERAM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4676 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al altor produse intermediare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al altor produse intermediare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4676: Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INTERCERAM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INTERCERAM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INTERCERAM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.777.598 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.016.117 |
| Stocuri | 1.621.238 |
| Creante | 1.108.173 |
| Casa si conturi la banci | 286.706 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.280 |
| DATORII | 1.594.596 |
| VENITURI IN AVANS | 252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.206.147 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 10.099.755 |
| VENITURI TOTALE | 10.110.059 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.138.630 |
| Profitul brut | 971.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 840.176 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 384.445 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.415.419 |
| Stocuri | 2.008.340 |
| Creante | 914.158 |
| Casa si conturi la banci | 492.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.790 |
| DATORII | 1.223.431 |
| VENITURI IN AVANS | 252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.585.971 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 8.744.480 |
| VENITURI TOTALE | 8.770.686 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.879.068 |
| Profitul brut | 891.618 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 779.129 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 374.623 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.875.787 |
| Stocuri | 1.882.320 |
| Creante | 823.065 |
| Casa si conturi la banci | 170.402 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.993 |
| DATORII | 924.561 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.331.842 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 10.289.390 |
| VENITURI TOTALE | 10.327.804 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.135.636 |
| Profitul brut | 1.192.168 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.052.419 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 377.301 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.258.087 |
| Stocuri | 1.263.188 |
| Creante | 595.292 |
| Casa si conturi la banci | 399.607 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.184 |
| DATORII | 973.149 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.663.423 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 8.124.581 |
| VENITURI TOTALE | 8.142.428 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.260.948 |
| Profitul brut | 881.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 768.021 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 420.919 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.079.985 |
| Stocuri | 946.808 |
| Creante | 383.648 |
| Casa si conturi la banci | 749.529 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 937 |
| DATORII | 1.306.439 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.195.402 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.585.713 |
| VENITURI TOTALE | 6.614.357 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.113.782 |
| Profitul brut | 500.575 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 438.303 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 357.086 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.862.489 |
| Stocuri | 964.614 |
| Creante | 700.105 |
| Casa si conturi la banci | 197.770 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.977 |
| DATORII | 1.316.454 |
| CAPITALURI - TOTAL | 907.098 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 7.071.079 |
| VENITURI TOTALE | 7.097.404 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.615.450 |
| Profitul brut | 481.954 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 410.979 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 197.977 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.625.759 |
| Stocuri | 775.080 |
| Creante | 735.054 |
| Casa si conturi la banci | 115.625 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.593 |
| DATORII | 1.334.210 |
| CAPITALURI - TOTAL | 496.119 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.605.230 |
| VENITURI TOTALE | 6.637.696 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.171.866 |
| Profitul brut | 465.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 397.407 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 218.119 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.537.926 |
| Stocuri | 749.963 |
| Creante | 693.825 |
| Casa si conturi la banci | 94.138 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.532 |
| DATORII | 1.462.832 |
| CAPITALURI - TOTAL | 298.745 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.046.327 |
| VENITURI TOTALE | 5.066.618 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.833.312 |
| Profitul brut | 233.306 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 200.033 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 305.113 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.318.084 |
| Stocuri | 654.060 |
| Creante | 596.109 |
| Casa si conturi la banci | 67.915 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.004 |
| DATORII | 1.073.234 |
| CAPITALURI - TOTAL | 550.967 |
| Capital subscris varsat | 69.220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.011.978 |
| VENITURI TOTALE | 5.037.920 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.767.177 |
| Profitul brut | 270.743 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 233.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |