INSCONS SRL – CUI 5681540
Informativ
INSCONS SRL are CUI 5681540, număr de înregistrare J1994001148292 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 602.151 lei, un profit net de 388.663 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INSCONS SRL |
| CUI | 5681540 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001148292 |
| EUID | ROONRC.J29/1148/1994 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | este sub incidenţa Legii nr. 85/2014 |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-05-06 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDREI IOAN IPURL | - | România |
| NEDEA GABRIEL ANGELO | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 602 151 | 388 663 | 2 635 860 | 269 070 | 1 086 078 | -1 246 133 | 6 |
| 2024 | 1 759 027 | -302 227 | 3 282 185 | 419 845 | 1 191 279 | -1 634 795 | 8 |
| 2023 | 1 380 428 | -339 076 | 3 107 054 | 666 730 | 1 380 330 | -1 332 568 | 10 |
| 2022 | 1 043 652 | 7 482 970 | 2 840 231 | 610 307 | 1 653 351 | -993 493 | 10 |
| 2021 | 1 417 740 | -266 214 | 3 690 426 | 621 872 | 1 632 744 | -8 476 463 | 11 |
| 2020 | 2 299 338 | -353 718 | 3 630 525 | 669 644 | 1 817 994 | -8 149 557 | 16 |
| 2019 | 2 980 867 | -192 289 | 3 137 861 | 811 016 | 1 791 354 | -7 795 839 | 17 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INSCONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2219 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NGA ELECTRIC S.R.L. – locul 2215, 898.369 lei, Bihor
- DUMAR TERMO INSTAL S.R.L. – locul 2215, 603.608 lei, Dâmboviţa
- ELECTROSERVICE VTU SRL – locul 2216, 898.247 lei, Mureş
- ACVILANIS CONSULT SRL – locul 2216, 603.599 lei, Bihor
- ELECTRICAL SAFETY INSPECTION S.R.L. – locul 2217, 897.917 lei, Bucureşti
- DANI - INSTAL M.G.D. S.R.L. – locul 2217, 602.310 lei, Bihor
- SATOGA SRL – locul 2218, 897.304 lei, Galaţi
- RENASTEREA SOLAR S.R.L. – locul 2218, 602.289 lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INSCONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INSCONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INSCONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 419.845 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.191.279 |
| Stocuri | 73.933 |
| Creante | 408.656 |
| Casa si conturi la banci | 708.690 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.418 |
| DATORII | 3.282.185 |
| VENITURI IN AVANS | 4.152 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.634.795 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 1.759.027 |
| VENITURI TOTALE | 1.802.021 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.104.248 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 302.227 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 302.227 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 666.730 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.380.330 |
| Stocuri | 138.977 |
| Creante | 529.371 |
| Casa si conturi la banci | 711.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.697 |
| DATORII | 3.107.054 |
| VENITURI IN AVANS | 311.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.332.568 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 1.380.428 |
| VENITURI TOTALE | 1.462.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.800.268 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 337.673 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 339.076 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 610.307 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.653.351 |
| Stocuri | 86.904 |
| Creante | 852.247 |
| Casa si conturi la banci | 714.200 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.714 |
| DATORII | 2.840.231 |
| VENITURI IN AVANS | 415.230 |
| PROVIZIOANE | 40.404 |
| CAPITALURI - TOTAL | -993.493 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 1.043.652 |
| VENITURI TOTALE | 8.971.181 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.488.211 |
| Profitul brut | 7.482.970 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.482.970 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 621.872 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.632.744 |
| Stocuri | 101.881 |
| Creante | 770.150 |
| Casa si conturi la banci | 760.713 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.606 |
| DATORII | 3.690.426 |
| VENITURI IN AVANS | 207.201 |
| PROVIZIOANE | 6.872.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | -8.476.463 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 1.417.740 |
| VENITURI TOTALE | 1.430.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.696.669 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 266.214 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 266.214 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 669.644 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.817.994 |
| Stocuri | 152.932 |
| Creante | 729.592 |
| Casa si conturi la banci | 935.470 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.606 |
| DATORII | 3.630.525 |
| VENITURI IN AVANS | 173.218 |
| PROVIZIOANE | 6.872.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | -8.149.557 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 2.299.338 |
| VENITURI TOTALE | 2.317.975 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.671.693 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 353.718 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 353.718 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 811.016 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.791.354 |
| Stocuri | 89.582 |
| Creante | 859.934 |
| Casa si conturi la banci | 841.838 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.606 |
| DATORII | 3.137.861 |
| VENITURI IN AVANS | 374.966 |
| PROVIZIOANE | 6.923.988 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.795.839 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 2.980.867 |
| VENITURI TOTALE | 2.982.390 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.174.679 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 192.289 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 192.289 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 859.579 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.770.755 |
| Stocuri | 120.694 |
| Creante | 651.246 |
| Casa si conturi la banci | 998.815 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.928 |
| DATORII | 3.203.553 |
| VENITURI IN AVANS | 4.966 |
| PROVIZIOANE | 7.065.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.603.551 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 2.719.341 |
| VENITURI TOTALE | 2.918.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.657.561 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 739.557 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 739.557 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 937.138 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.376.017 |
| Stocuri | 122.139 |
| Creante | 2.486.894 |
| Casa si conturi la banci | 766.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.284 |
| DATORII | 4.117.777 |
| VENITURI IN AVANS | 31.362 |
| PROVIZIOANE | 7.065.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.863.994 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 6.096.862 |
| VENITURI TOTALE | 6.097.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.501.653 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 404.352 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 404.352 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.082.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.457.077 |
| Stocuri | 215.373 |
| Creante | 913.670 |
| Casa si conturi la banci | 1.328.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.985 |
| DATORII | 2.940.284 |
| VENITURI IN AVANS | 22.466 |
| PROVIZIOANE | 7.065.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.459.642 |
| Capital subscris varsat | 109.080 |
| Cifra de afaceri neta | 5.379.242 |
| VENITURI TOTALE | 5.396.410 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.569.749 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.173.339 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.176.704 |
| Numar mediu de salariati | 21 |