INFOGRUP SRL – CUI 8266084
Informativ
INFOGRUP SRL are CUI 8266084, număr de înregistrare J1996000152018 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.775.639 lei, un profit net de 1.421.232 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INFOGRUP SRL |
| CUI | 8266084 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000152018 |
| EUID | ROONRC.J1996000152018 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-03-07 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BINTINTAN CRISTIAN DAN | Puteri depline de reprezentare și administrare, mod de exercitare separat | România |
| BELDEANU CĂLIN DAN | Puteri depline de reprezentare și administrare, mod de exercitare separat | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18 775 639 | 1 421 232 | 4 217 046 | 4 626 431 | 3 586 097 | 3 682 559 | 17 |
| 2024 | 12 763 368 | 713 245 | 5 238 034 | 4 061 396 | 3 565 843 | 2 261 328 | 16 |
| 2023 | 10 871 254 | 583 655 | 4 540 803 | 4 061 954 | 3 651 361 | 1 548 082 | 15 |
| 2022 | 9 489 205 | 399 032 | 5 292 547 | 4 311 299 | 3 254 882 | 964 427 | 14 |
| 2021 | 10 346 180 | 438 631 | 2 397 203 | 1 480 233 | 2 404 662 | 1 169 852 | 16 |
| 2020 | 9 277 911 | 525 852 | 2 475 133 | 1 430 751 | 3 348 415 | 1 257 073 | 16 |
| 2019 | 8 356 755 | 165 826 | 2 397 170 | 1 471 952 | 2 074 218 | 731 220 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INFOGRUP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Alba , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 149 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- OFTAFARMA ROMANIA SRL – locul 145, 64,21 mil. lei, Bucureşti
- FUSION ROMANIA SRL – locul 145, 48,51 mil. lei, Sibiu
- IMPEX A.M.K. SRL – locul 145, 45,96 mil. lei, Covasna
- RAGT SEMINTE SRL – locul 145, 39,80 mil. lei, Bucureşti
- ALLY - MET TECHNOLOGY SRL – locul 145, 38,21 mil. lei, Bucureşti
- CRC AG S.R.L. – locul 145, 22,35 mil. lei, Sălaj
- ORIKON PRINTING SUPPLIES S.R.L. – locul 145, 20,21 mil. lei, Timiş
- PITURA SV SRL – locul 145, 16,79 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INFOGRUP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INFOGRUP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INFOGRUP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.061.396 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.565.843 |
| Stocuri | 1.522.438 |
| Creante | 1.839.317 |
| Casa si conturi la banci | 204.088 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.865 |
| DATORII | 5.238.034 |
| VENITURI IN AVANS | 129.742 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.261.328 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 12.763.368 |
| VENITURI TOTALE | 12.883.223 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.010.541 |
| Profitul brut | 872.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 713.245 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.061.954 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.651.361 |
| Stocuri | 1.935.466 |
| Creante | 1.614.018 |
| Casa si conturi la banci | 101.877 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.476 |
| DATORII | 4.540.803 |
| VENITURI IN AVANS | 1.626.906 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.548.082 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 10.871.254 |
| VENITURI TOTALE | 11.000.369 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.315.211 |
| Profitul brut | 685.158 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 583.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.311.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.254.882 |
| Stocuri | 1.203.510 |
| Creante | 1.892.386 |
| Casa si conturi la banci | 158.986 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.020 |
| DATORII | 5.292.547 |
| VENITURI IN AVANS | 1.310.227 |
| CAPITALURI - TOTAL | 964.427 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 9.489.205 |
| VENITURI TOTALE | 9.599.302 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.103.856 |
| Profitul brut | 495.446 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 399.032 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.480.233 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.404.662 |
| Stocuri | 556.037 |
| Creante | 1.475.071 |
| Casa si conturi la banci | 373.554 |
| DATORII | 2.397.203 |
| VENITURI IN AVANS | 317.840 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.169.852 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 10.346.180 |
| VENITURI TOTALE | 10.454.583 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.930.935 |
| Profitul brut | 523.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 438.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.430.751 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.348.415 |
| Stocuri | 1.123.536 |
| Creante | 1.174.967 |
| Casa si conturi la banci | 1.049.912 |
| DATORII | 2.475.133 |
| VENITURI IN AVANS | 1.046.960 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.257.073 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 9.277.911 |
| VENITURI TOTALE | 9.350.659 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.738.010 |
| Profitul brut | 612.649 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 525.852 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.471.952 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.074.218 |
| Stocuri | 767.455 |
| Creante | 1.036.977 |
| Casa si conturi la banci | 269.786 |
| DATORII | 2.397.170 |
| VENITURI IN AVANS | 417.780 |
| CAPITALURI - TOTAL | 731.220 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 8.356.755 |
| VENITURI TOTALE | 8.389.718 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.198.289 |
| Profitul brut | 191.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 165.826 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.321.749 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.672.486 |
| Stocuri | 1.292.707 |
| Creante | 811.043 |
| Casa si conturi la banci | 568.736 |
| DATORII | 2.645.279 |
| VENITURI IN AVANS | 566.879 |
| CAPITALURI - TOTAL | 782.077 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 7.300.512 |
| VENITURI TOTALE | 7.316.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.060.860 |
| Profitul brut | 255.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 216.683 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.034.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.168.642 |
| Stocuri | 959.693 |
| Creante | 978.271 |
| Casa si conturi la banci | 230.678 |
| DATORII | 2.031.681 |
| VENITURI IN AVANS | 534.342 |
| CAPITALURI - TOTAL | 637.271 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 6.126.665 |
| VENITURI TOTALE | 6.221.510 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.135.512 |
| Profitul brut | 85.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 71.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.168.776 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.569.506 |
| Stocuri | 1.266.299 |
| Creante | 863.119 |
| Casa si conturi la banci | 440.088 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.720 |
| DATORII | 2.529.818 |
| VENITURI IN AVANS | 603.397 |
| CAPITALURI - TOTAL | 608.787 |
| Capital subscris varsat | 900 |
| Cifra de afaceri neta | 6.448.341 |
| VENITURI TOTALE | 6.653.079 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.601.188 |
| Profitul brut | 51.891 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |