ICPE S.A. – CUI 423140
Pe scurt
ICPE S.A. are CUI 423140, număr de înregistrare J1992021438407 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 7210 – Consultații în domeniul echipamentelor de calcul. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.931.500 lei, o pierdere netă de 13.250.660 lei și un număr mediu de 43 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ICPE S.A. |
| CUI | 423140 |
| Nr. Reg. Com. | J1992021438407 |
| EUID | ROONRC.J1992021438407 |
| CAEN | 7210 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-08-14 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NEGULESCU MIHAELA | - | România |
| BRÎNZEA MARIUS-CRISTIAN | - | România |
| RADU CAMELIA MONICA | - | România |
| TRIFU SILVIA | - | România |
| ZUCA ŞTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 931 500 | -13 250 660 | 6 196 301 | 35 926 563 | 2 032 847 | 31 107 142 | 43 |
| 2024 | 47 279 488 | -570 526 | 10 820 254 | 62 372 157 | 28 115 696 | 77 557 313 | 218 |
| 2023 | 42 168 633 | -8 189 590 | 14 275 707 | 64 318 420 | 31 713 684 | 78 024 078 | 226 |
| 2022 | 39 323 046 | 2 969 567 | 13 364 814 | 75 633 980 | 28 567 262 | 88 298 383 | 229 |
| 2021 | 42 980 476 | 167 113 | 11 920 488 | 11 698 077 | 27 371 177 | 26 356 908 | 234 |
| 2020 | 32 781 043 | 2 960 007 | 12 686 075 | 10 421 974 | 30 382 207 | 28 014 279 | 219 |
| 2019 | 31 918 125 | 3 002 284 | 6 360 111 | 10 432 400 | 21 091 425 | 25 055 576 | 220 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 931 500 lei
-90%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ICPE S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 7210 Rev. 0 (echivalent: 7210 Rev. 1, 7210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Descriere Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 72 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 7210: Consultații în domeniul echipamentelor de calcul
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (72), poziții apropiate de locul 98 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FIDELIS RESEARCH SRL – locul 94, 5,21 mil. lei, Bucureşti
- CARDIOTIMSTUDII SRL – locul 94, 62.970 lei, Timiş
- DIGILENT RO SRL – locul 95, 5,11 mil. lei, Cluj
- TE-K 26 SYSTEM S.R.L. – locul 95, 59.262 lei, Covasna
- HIDROTIM SA – locul 96, 5,10 mil. lei, Timiş
- ACT FARMA CRO SRL – locul 96, 48.543 lei, Bucureşti
- MASTER SA – locul 97, 4,95 mil. lei, Bucureşti
- AERO DELTA SUPPORT SRL – locul 97, 47.600 lei, Tulcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ICPE S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ICPE S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ICPE S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.372.157 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.115.696 |
| Stocuri | 7.825.075 |
| Creante | 13.734.289 |
| Casa si conturi la banci | 6.556.332 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.606 |
| DATORII | 10.820.254 |
| VENITURI IN AVANS | 833.148 |
| PROVIZIOANE | 1.295.744 |
| CAPITALURI - TOTAL | 77.557.313 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 47.279.488 |
| VENITURI TOTALE | 44.762.577 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.992.469 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 229.892 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 570.526 |
| Numar mediu de salariati | 218 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 64.318.420 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.713.684 |
| Stocuri | 14.194.195 |
| Creante | 13.581.187 |
| Casa si conturi la banci | 3.938.302 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.482 |
| DATORII | 14.275.707 |
| VENITURI IN AVANS | 1.192.970 |
| PROVIZIOANE | 2.559.831 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.024.078 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 42.168.633 |
| VENITURI TOTALE | 47.899.832 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.260.005 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.360.173 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.189.590 |
| Numar mediu de salariati | 226 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.633.980 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.567.262 |
| Stocuri | 12.778.429 |
| Creante | 12.320.179 |
| Casa si conturi la banci | 3.468.654 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.792 |
| DATORII | 13.364.814 |
| VENITURI IN AVANS | 53.125 |
| PROVIZIOANE | 2.555.712 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.298.383 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 39.323.046 |
| VENITURI TOTALE | 48.988.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.010.438 |
| Profitul brut | 3.978.320 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.969.567 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.698.077 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.371.177 |
| Stocuri | 6.211.103 |
| Creante | 9.388.712 |
| Casa si conturi la banci | 11.771.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 46.719 |
| DATORII | 11.920.488 |
| VENITURI IN AVANS | 125.515 |
| PROVIZIOANE | 713.062 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.356.908 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 42.980.476 |
| VENITURI TOTALE | 41.989.528 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.161.028 |
| Profitul brut | 828.500 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 167.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 234 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.421.974 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.382.207 |
| Stocuri | 14.284.992 |
| Creante | 9.450.476 |
| Casa si conturi la banci | 6.646.739 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.577 |
| DATORII | 12.686.075 |
| VENITURI IN AVANS | 131.404 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.014.279 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 32.781.043 |
| VENITURI TOTALE | 41.772.710 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.373.768 |
| Profitul brut | 3.398.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.960.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.432.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.091.425 |
| Stocuri | 4.359.594 |
| Creante | 10.580.892 |
| Casa si conturi la banci | 6.150.939 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.836 |
| DATORII | 6.360.111 |
| VENITURI IN AVANS | 132.974 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.055.576 |
| Capital subscris varsat | 14.890.822 |
| Cifra de afaceri neta | 31.918.125 |
| VENITURI TOTALE | 36.008.514 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.666.542 |
| Profitul brut | 3.341.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.002.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 220 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.681.914 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.323.812 |
| Stocuri | 2.831.628 |
| Creante | 8.583.489 |
| Casa si conturi la banci | 1.908.695 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.802 |
| DATORII | 5.009.926 |
| VENITURI IN AVANS | 399.934 |
| PROVIZIOANE | 63.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.541.504 |
| Capital subscris varsat | 11.379.033 |
| Cifra de afaceri neta | 29.559.225 |
| VENITURI TOTALE | 32.916.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.018.200 |
| Profitul brut | 2.898.567 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.427.942 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.617.114 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.655.645 |
| Stocuri | 1.467.312 |
| Creante | 7.014.732 |
| Casa si conturi la banci | 5.173.601 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.154 |
| DATORII | 7.941.242 |
| VENITURI IN AVANS | 856.347 |
| PROVIZIOANE | 63.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.420.160 |
| Capital subscris varsat | 9.585.633 |
| Cifra de afaceri neta | 28.582.568 |
| VENITURI TOTALE | 26.981.690 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.505.112 |
| Profitul brut | 1.476.578 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.220.224 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 220 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.887.441 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.760.931 |
| Stocuri | 4.113.859 |
| Creante | 6.312.884 |
| Casa si conturi la banci | 1.334.188 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 35.250 |
| DATORII | 6.247.363 |
| VENITURI IN AVANS | 1.173.158 |
| PROVIZIOANE | 63.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.199.937 |
| Capital subscris varsat | 9.585.633 |
| Cifra de afaceri neta | 28.001.810 |
| VENITURI TOTALE | 27.700.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.320.962 |
| Profitul brut | 1.379.806 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.113.019 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 226 |