HOUWELING SRL – CUI 13390533
Pe scurt
HOUWELING SRL are CUI 13390533, număr de înregistrare J2000000524209 și sediul în Sat Gurasada, Comuna Gurasada, județul Hunedoara. Activitatea principală declarată: CAEN 2399 – Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.185.354 lei, un profit net de 54.084 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HOUWELING SRL |
| CUI | 13390533 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000524209 |
| EUID | ROONRC.J2000000524209 |
| CAEN | 2399 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-09-21 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HOUWELING MARC OSWALD | - | Olanda |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 185 354 | 54 084 | 6 605 162 | 3 717 292 | 4 808 202 | 1 389 823 | 14 |
| 2024 | 6 754 544 | 129 806 | 7 631 139 | 3 946 888 | 5 632 208 | 1 335 031 | 15 |
| 2023 | 7 059 658 | -126 867 | 6 745 673 | 4 090 544 | 4 626 202 | 1 205 225 | 15 |
| 2022 | 5 960 449 | 3 913 | 4 280 654 | 3 389 344 | 3 161 469 | 1 332 092 | 13 |
| 2021 | 6 133 272 | 277 168 | 3 487 818 | 3 137 948 | 2 867 602 | 1 405 347 | 13 |
| 2020 | 5 442 125 | 213 455 | 3 518 771 | 3 463 197 | 2 504 620 | 1 166 634 | 14 |
| 2019 | 4 608 996 | 524 686 | 2 748 693 | 2 287 428 | 2 892 998 | 977 865 | 17 |
| 2018 | 3 661 090 | 234 856 | 2 169 165 | — | — | — | 18 |
| 2017 | 3 396 136 | 60 838 | 3 854 631 | — | — | — | 19 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 185 354 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HOUWELING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2399 Rev. 2 (echivalent: 2399 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Hunedoara , domeniul 2399: Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 24 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BETCON PRODUCŢIE SRL – locul 20, 59,13 mil. lei, Prahova
- TRY GRUP BETOANE SRL – locul 20, 41,36 mil. lei, Botoşani
- BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L. – locul 20, 18,80 mil. lei, Olt
- AVI SRL – locul 20, 11,00 mil. lei, Dolj
- JSN FUNGHI S.R.L. – locul 20, 5,22 mil. lei, Sălaj
- AGRICIN SRL – locul 20, 5,16 mil. lei, Braşov
- FALEON CO S.R.L. – locul 20, 766.622 lei, Harghita
- GRĂDINILE VICTORIEI SRL – locul 20, 673.011 lei, Călăraşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HOUWELING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HOUWELING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HOUWELING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.946.888 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.632.208 |
| Stocuri | 4.060.182 |
| Creante | 1.348.613 |
| Casa si conturi la banci | 223.413 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.224 |
| DATORII | 7.631.139 |
| VENITURI IN AVANS | 625.150 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.335.031 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.754.544 |
| VENITURI TOTALE | 7.478.695 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.325.292 |
| Profitul brut | 153.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 129.806 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.090.544 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.626.202 |
| Stocuri | 3.506.015 |
| Creante | 840.266 |
| Casa si conturi la banci | 279.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.885 |
| DATORII | 6.745.673 |
| VENITURI IN AVANS | 777.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.205.225 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 7.059.658 |
| VENITURI TOTALE | 7.780.080 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.906.947 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 126.867 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 126.867 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.389.344 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.161.469 |
| Stocuri | 2.419.700 |
| Creante | 415.440 |
| Casa si conturi la banci | 326.329 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.227 |
| DATORII | 4.280.654 |
| VENITURI IN AVANS | 949.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.332.092 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.960.449 |
| VENITURI TOTALE | 7.138.987 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.122.838 |
| Profitul brut | 16.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.913 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.137.948 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.867.602 |
| Stocuri | 2.017.451 |
| Creante | 619.363 |
| Casa si conturi la banci | 230.788 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.278 |
| DATORII | 3.487.818 |
| VENITURI IN AVANS | 1.118.663 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.405.347 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.133.272 |
| VENITURI TOTALE | 6.793.178 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.471.094 |
| Profitul brut | 322.084 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 277.168 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.463.197 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.504.620 |
| Stocuri | 1.894.182 |
| Creante | 435.736 |
| Casa si conturi la banci | 174.702 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.474 |
| DATORII | 3.518.771 |
| VENITURI IN AVANS | 1.288.886 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.166.634 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.442.125 |
| VENITURI TOTALE | 5.772.962 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.518.397 |
| Profitul brut | 254.565 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 213.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.287.428 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.892.998 |
| Stocuri | 2.268.371 |
| Creante | 495.175 |
| Casa si conturi la banci | 129.452 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.524 |
| DATORII | 2.748.693 |
| VENITURI IN AVANS | 1.459.392 |
| CAPITALURI - TOTAL | 977.865 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 4.608.996 |
| VENITURI TOTALE | 6.141.300 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.570.210 |
| Profitul brut | 571.090 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 524.686 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.370.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.915.933 |
| Stocuri | 1.474.303 |
| Creante | 353.792 |
| Casa si conturi la banci | 87.838 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.495 |
| DATORII | 2.169.165 |
| VENITURI IN AVANS | 1.644.975 |
| CAPITALURI - TOTAL | 476.971 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 3.661.090 |
| VENITURI TOTALE | 4.054.431 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.782.933 |
| Profitul brut | 271.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 234.856 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.433.061 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.505.888 |
| Stocuri | 1.753.660 |
| Creante | 1.685.750 |
| Casa si conturi la banci | 66.478 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.420 |
| DATORII | 3.854.631 |
| VENITURI IN AVANS | 1.843.643 |
| CAPITALURI - TOTAL | 242.095 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.396.136 |
| VENITURI TOTALE | 3.735.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.661.084 |
| Profitul brut | 74.843 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.710.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.105.966 |
| Stocuri | 2.000.650 |
| Creante | 53.603 |
| Casa si conturi la banci | 51.713 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.513 |
| DATORII | 2.496.632 |
| VENITURI IN AVANS | 2.140.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.257 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.647.546 |
| VENITURI TOTALE | 4.598.924 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.795.060 |
| Profitul brut | 803.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 690.688 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |