HIGH DEFINITION S.R.L. – CUI 33239110
Pe scurt
HIGH DEFINITION S.R.L. are CUI 33239110, număr de înregistrare J40/6604/2014 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.153.283 lei, un profit net de 756.473 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HIGH DEFINITION S.R.L. |
| CUI | 33239110 |
| Nr. Reg. Com. | J40/6604/2014 |
| EUID | ROONRC.J40/6604/2014 |
| CAEN | 5911 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-06-03 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PIREA MARIUS - DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 153 283 | 756 473 | 253 774 | 124 325 | 139 820 | 10 371 | 3 |
| 2024 | 1 614 473 | 1 299 505 | 502 487 | 907 176 | 146 209 | 550 898 | 2 |
| 2023 | 975 519 | 732 068 | 89 214 | 1 198 543 | 98 564 | 1 207 893 | 3 |
| 2022 | 1 087 351 | 773 022 | 91 957 | 19 296 | 848 486 | 775 825 | 3 |
| 2021 | 442 710 | 377 169 | 6 487 | 20 139 | 754 152 | 767 804 | 1 |
| 2020 | 247 128 | 190 344 | 9 936 | 0 | 480 571 | 470 635 | 1 |
| 2019 | 269 967 | 130 649 | 10 384 | 0 | 290 675 | 280 291 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 153 283 lei
-29%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HIGH DEFINITION S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 5911 Rev. 2 (echivalent: 5911 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5911: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 177 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GOLD LINE PRODUCTION INTERNATIONAL SRL – locul 173, 1,17 mil. lei, Bucureşti
- SOUNDS MAD PRODUCTIONS S.R.L. – locul 173, 217.965 lei, Prahova
- CINEMIX S.R.L. – locul 173, 94.150 lei, Bucureşti
- VOCEA CREȘTINILOR S.R.L. – locul 174, 1,17 mil. lei, Arad
- MAYAVIN MUSIC SRL – locul 174, 215.466 lei, Ilfov
- REPUBLIC OF ANIMATION S.R.L. – locul 174, 94.149 lei, Bucureşti
- MARKSTADT GMBH SRL – locul 175, 1,17 mil. lei, Bucureşti
- NADAR SERVICES S.R.L. – locul 175, 209.639 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HIGH DEFINITION S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HIGH DEFINITION S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HIGH DEFINITION S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 907.176 |
| Active circulante | 146.209 |
| Stocuri | 10.486 |
| Creante | 49.387 |
| Disponibilitati | 86.336 |
| Datorii | 502.487 |
| Capitaluri proprii | 550.898 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.614.473 |
| Venituri totale | 1.614.473 |
| Cheltuieli totale | 267.502 |
| Profit brut | 1.346.971 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.299.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.198.543 |
| Active circulante | 98.564 |
| Stocuri | 4.921 |
| Creante | 18.981 |
| Disponibilitati | 74.662 |
| Datorii | 89.214 |
| Capitaluri proprii | 1.207.893 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 975.519 |
| Venituri totale | 975.519 |
| Cheltuieli totale | 236.156 |
| Profit brut | 739.363 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 732.068 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 19.296 |
| Active circulante | 848.486 |
| Creante | 20.408 |
| Disponibilitati | 828.078 |
| Datorii | 91.957 |
| Capitaluri proprii | 775.825 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.087.351 |
| Venituri totale | 1.087.351 |
| Cheltuieli totale | 303.668 |
| Profit brut | 783.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 773.022 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 20.139 |
| Active circulante | 754.152 |
| Stocuri | 2.259 |
| Creante | 43.591 |
| Disponibilitati | 708.302 |
| Datorii | 6.487 |
| Capitaluri proprii | 767.804 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 442.710 |
| Venituri totale | 444.610 |
| Cheltuieli totale | 63.528 |
| Profit brut | 381.082 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 377.169 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 480.571 |
| Creante | 5.038 |
| Disponibilitati | 475.533 |
| Datorii | 9.936 |
| Capitaluri proprii | 470.635 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 247.128 |
| Venituri totale | 247.128 |
| Cheltuieli totale | 52.721 |
| Profit brut | 194.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 190.344 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 290.675 |
| Creante | 10.577 |
| Disponibilitati | 280.098 |
| Datorii | 10.384 |
| Capitaluri proprii | 280.291 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 269.967 |
| Venituri totale | 269.967 |
| Cheltuieli totale | 136.619 |
| Profit brut | 133.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 130.649 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 182.727 |
| Creante | 8.109 |
| Disponibilitati | 174.618 |
| Datorii | 3.085 |
| Capitaluri proprii | 179.642 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 247.544 |
| Venituri totale | 247.544 |
| Cheltuieli totale | 155.728 |
| Profit brut | 91.816 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 89.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 583 |
| Active circulante | 96.876 |
| Creante | 7.498 |
| Disponibilitati | 89.378 |
| Datorii | 7.156 |
| Capitaluri proprii | 90.303 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 186.089 |
| Venituri totale | 186.089 |
| Cheltuieli totale | 139.010 |
| Profit brut | 47.079 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.554 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 5.583 |
| Active circulante | 54.647 |
| Creante | 5.388 |
| Disponibilitati | 49.259 |
| Datorii | 12.481 |
| Capitaluri proprii | 47.749 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 127.525 |
| Venituri totale | 127.525 |
| Cheltuieli totale | 97.198 |
| Profit brut | 30.327 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |