HIDROTRAN SRL – CUI 15256962
Pe scurt
HIDROTRAN SRL are CUI 15256962, număr de înregistrare J2003000187195 și sediul în Municipiul Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 4291 – Construcții hidrotehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.698.757 lei, un profit net de 1.941.419 lei și un număr mediu de 40 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HIDROTRAN SRL |
| CUI | 15256962 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000187195 |
| EUID | ROONRC.J2003000187195 |
| CAEN | 4291 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-03-03 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RAVASZ SÁNDOR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23 698 757 | 1 941 419 | 7 481 969 | 1 872 843 | 12 767 338 | 7 390 390 | 40 |
| 2024 | 15 523 826 | -566 215 | 8 520 459 | 1 453 549 | 12 307 649 | 5 483 253 | 43 |
| 2023 | 36 489 275 | 4 134 239 | 11 592 141 | 1 644 410 | 17 899 778 | 8 114 342 | 43 |
| 2022 | 24 888 988 | 2 418 032 | 6 194 197 | 1 357 064 | 9 902 180 | 5 187 691 | 42 |
| 2021 | 12 907 436 | 693 245 | 3 112 972 | 975 368 | 4 885 864 | 2 769 659 | 40 |
| 2020 | 9 917 215 | 21 196 | 3 010 625 | 1 003 707 | 4 071 719 | 2 076 415 | 40 |
| 2019 | 10 597 055 | 1 987 204 | 3 126 263 | 1 119 794 | 4 049 056 | 2 060 502 | 32 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises23 698 757 lei
53%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HIDROTRAN SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4291 Rev. 2 (echivalent: 4291 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Descriere Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Cod CAEN principal | 42 Construcții hidrotehnice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Harghita , domeniul 4291: Construcții hidrotehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 16 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DRUM ASFALT SRL – locul 12, 354,74 mil. lei, Bihor
- DURO FELGUERA SA GIJON SPANIA SUCURSALA BUCURESTI – locul 12, 144,44 mil. lei, Bucureşti
- I R I G C INTREPRINDEREA DE REPARATII SI INSTALATII GAZE SI CONSTRUCTII IMPEX SRL – locul 12, 142,35 mil. lei, Bucureşti
- ABED NEGO COM SRL – locul 12, 50,91 mil. lei, Bihor
- KREMSMUELLER ROMANIA SRL – locul 12, 50,66 mil. lei, Bucureşti
- CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE SA – locul 12, 46,25 mil. lei, Iaşi
- EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L. – locul 12, 2,79 mil. lei, Satu Mare
- VIAROM CONSTRUCT SRL – locul 13, 327,68 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HIDROTRAN SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HIDROTRAN SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HIDROTRAN SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.453.549 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.307.649 |
| Stocuri | 2.335.947 |
| Creante | 5.656.630 |
| Casa si conturi la banci | 4.315.072 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 244.195 |
| DATORII | 8.520.459 |
| VENITURI IN AVANS | 1.681 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.483.253 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.523.826 |
| VENITURI TOTALE | 18.279.859 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.846.074 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 566.215 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 566.215 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.644.410 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.899.778 |
| Stocuri | 12.564 |
| Creante | 11.372.111 |
| Casa si conturi la banci | 6.515.103 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 162.295 |
| DATORII | 11.592.141 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.114.342 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 36.489.275 |
| VENITURI TOTALE | 36.799.926 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.033.656 |
| Profitul brut | 4.766.270 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.134.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.357.064 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.902.180 |
| Stocuri | 547.367 |
| Creante | 2.395.079 |
| Casa si conturi la banci | 6.959.734 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 122.644 |
| DATORII | 6.194.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.187.691 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.888.988 |
| VENITURI TOTALE | 23.503.705 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.700.460 |
| Profitul brut | 2.803.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.418.032 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 975.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.885.864 |
| Stocuri | 2.050.615 |
| Creante | 787.429 |
| Casa si conturi la banci | 2.047.820 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.399 |
| DATORII | 3.112.972 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.769.659 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.907.436 |
| VENITURI TOTALE | 14.192.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.460.951 |
| Profitul brut | 731.839 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 693.245 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.003.707 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.071.719 |
| Stocuri | 688.606 |
| Creante | 2.068.991 |
| Casa si conturi la banci | 1.314.122 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.614 |
| DATORII | 3.010.625 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.076.415 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.917.215 |
| VENITURI TOTALE | 10.285.562 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.264.366 |
| Profitul brut | 21.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.119.794 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.049.056 |
| Stocuri | 1.072.236 |
| Creante | 1.532.011 |
| Casa si conturi la banci | 1.444.809 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.915 |
| DATORII | 3.126.263 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.060.502 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.597.055 |
| VENITURI TOTALE | 11.061.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.074.228 |
| Profitul brut | 1.987.204 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.987.204 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 832.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.568.481 |
| Stocuri | 626.876 |
| Creante | 543.705 |
| Casa si conturi la banci | 397.900 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.467 |
| DATORII | 2.350.034 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.314 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.245.936 |
| VENITURI TOTALE | 5.462.499 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.486.121 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.023.622 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.023.622 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.140.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.229.154 |
| Stocuri | 857.989 |
| Creante | 1.519.353 |
| Casa si conturi la banci | 851.812 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.761 |
| DATORII | 3.073.252 |
| VENITURI IN AVANS | 179.823 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.125.876 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.615.004 |
| VENITURI TOTALE | 7.232.325 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.844.688 |
| Profitul brut | 387.637 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 387.637 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.583.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.434.446 |
| Stocuri | 915.071 |
| Creante | 1.196.952 |
| Casa si conturi la banci | 322.423 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.248 |
| DATORII | 4.805.398 |
| VENITURI IN AVANS | 403.313 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.174.389 |
| Capital subscris varsat | 730.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.048.021 |
| VENITURI TOTALE | 7.627.286 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.680.751 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.053.465 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.053.465 |
| Numar mediu de salariati | 50 |