HER & STRA CYPRINUS SRL – CUI 10413110
Pe scurt
HER & STRA CYPRINUS SRL are CUI 10413110, număr de înregistrare J1997000507361 și sediul în Sat Dudu, Comuna Chiajna, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 312 – Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 906.864 lei, o pierdere netă de 3.015.902 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HER & STRA CYPRINUS SRL |
| CUI | 10413110 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000507361 |
| EUID | ROONRC.J1997000507361 |
| CAEN | 312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-30 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CAPĂŢÎNĂ CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 906 864 | -3 015 902 | 5 068 082 | 928 586 | 3 666 953 | -472 543 | 9 |
| 2024 | 846 187 | 79 106 | 85 053 | 347 620 | 2 280 792 | 2 543 359 | 6 |
| 2023 | 650 044 | 45 288 | 107 664 | 452 617 | 2 423 044 | 2 767 997 | 8 |
| 2022 | 1 209 716 | 590 398 | 79 675 | 461 156 | 2 839 007 | 3 220 488 | 9 |
| 2021 | 448 064 | -92 713 | 71 817 | 484 669 | 2 217 143 | 2 629 995 | 8 |
| 2020 | 552 424 | 104 961 | 57 899 | 158 010 | 2 622 597 | 2 722 708 | 9 |
| 2019 | 439 118 | -99 232 | 224 834 | 211 868 | 2 631 002 | 2 617 746 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises906 864 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HER & STRA CYPRINUS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 312 Rev. 0 (echivalent: 312 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică |
| Descriere Activitate | Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică |
| Cod CAEN principal | 31 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Ilfov , domeniul 312: Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 14 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SAVINI DUE SRL – locul 10, 161,58 mil. lei, Alba
- REGENCY FRONT S.R.L. – locul 10, 14,09 mil. lei, Bucureşti
- MOBIRA PROD SRL – locul 10, 4,95 mil. lei, Dolj
- TEHNOLUX SRL – locul 10, 2,04 mil. lei, Timiş
- ADY SRL – locul 10, 1,71 mil. lei, Galaţi
- BRIVAS FISH SRL – locul 10, 517.436 lei, Constanţa
- ATELIERUL DE SALTELE PENTRU COPII S.R.L. – locul 10, 215.038 lei, Bucureşti
- ADA FABRICA DE MOBILA SRL – locul 11, 156,32 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HER & STRA CYPRINUS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HER & STRA CYPRINUS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HER & STRA CYPRINUS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 347.620 |
| Active circulante | 2.280.792 |
| Stocuri | 662.000 |
| Creante | 54.018 |
| Disponibilitati | 1.564.774 |
| Datorii | 85.053 |
| Capitaluri proprii | 2.543.359 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 846.187 |
| Venituri totale | 770.613 |
| Cheltuieli totale | 654.256 |
| Profit brut | 116.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 79.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 452.617 |
| Active circulante | 2.423.044 |
| Stocuri | 737.723 |
| Creante | 58.933 |
| Disponibilitati | 1.626.388 |
| Datorii | 107.664 |
| Capitaluri proprii | 2.767.997 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 650.044 |
| Venituri totale | 696.691 |
| Cheltuieli totale | 644.979 |
| Profit brut | 51.712 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 45.288 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 461.156 |
| Active circulante | 2.839.007 |
| Stocuri | 653.223 |
| Creante | 14.459 |
| Disponibilitati | 2.171.325 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 79.675 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 3.220.488 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.209.716 |
| Venituri totale | 1.274.388 |
| Cheltuieli totale | 672.129 |
| Profit brut | 602.259 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 590.398 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 484.669 |
| Active circulante | 2.217.143 |
| Stocuri | 633.523 |
| Creante | 11.057 |
| Disponibilitati | 1.572.563 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 71.817 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.629.995 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 448.064 |
| Venituri totale | 486.176 |
| Cheltuieli totale | 574.177 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 88.001 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 92.713 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 158.010 |
| Active circulante | 2.622.597 |
| Stocuri | 563.323 |
| Creante | 12.530 |
| Disponibilitati | 2.046.744 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 57.899 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.722.708 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 552.424 |
| Venituri totale | 624.612 |
| Cheltuieli totale | 514.397 |
| Profit brut | 110.215 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 104.961 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 211.868 |
| Active circulante | 2.631.002 |
| Stocuri | 567.266 |
| Creante | 13.940 |
| Disponibilitati | 2.049.796 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 224.834 |
| Venituri in avans | 290 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.617.746 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 439.118 |
| Venituri totale | 496.165 |
| Cheltuieli totale | 590.736 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 94.571 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 99.232 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 152.144 |
| Active circulante | 3.113.063 |
| Stocuri | 612.067 |
| Creante | 26.945 |
| Disponibilitati | 2.474.051 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 347.939 |
| Venituri in avans | 290 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.916.978 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 408.300 |
| Venituri totale | 2.679.923 |
| Cheltuieli totale | 537.013 |
| Profit brut | 2.142.910 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.138.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 212.535 |
| Active circulante | 1.051.762 |
| Stocuri | 555.783 |
| Creante | 214.442 |
| Disponibilitati | 281.537 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 485.841 |
| Venituri in avans | 290 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 778.166 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 513.785 |
| Venituri totale | 556.715 |
| Cheltuieli totale | 541.726 |
| Profit brut | 14.989 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 261.986 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 972.379 |
| Stocuri | 498.912 |
| Creante | 227.086 |
| Casa si conturi la banci | 246.381 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 465.745 |
| VENITURI IN AVANS | 290 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 768.330 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 476.554 |
| VENITURI TOTALE | 541.631 |
| CHELTUIELI TOTALE | 533.397 |
| Profitul brut | 8.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.526 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |