HELGRA DECORA SRL – CUI 28971160
Informativ
HELGRA DECORA SRL are CUI 28971160, număr de înregistrare J2011000586276 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.460.003 lei, un profit net de 100.466 lei și un număr mediu de 45 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HELGRA DECORA SRL |
| CUI | 28971160 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000586276 |
| EUID | ROONRC.J2011000586276 |
| CAEN | 4211 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.08.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-08-09 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CAPITAL INSOL SPRL - FILIALA IAŞI | - | România |
| CADARE NICOLAE-CRISTIAN | - | România |
| MORARU GHEORGHE | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80 460 003 | 100 466 | 204 783 761 | 3 059 079 | 169 829 105 | -31 895 577 | 45 |
| 2024 | 115 493 383 | -510 830 | 170 948 586 | 3 523 962 | 135 428 581 | -31 996 043 | 50 |
| 2023 | 124 074 823 | -17 939 626 | 170 625 683 | 4 186 732 | 134 953 738 | -31 485 213 | 66 |
| 2022 | 119 430 612 | -13 907 347 | 101 142 282 | 4 593 564 | 83 003 131 | -13 545 587 | 85 |
| 2021 | 83 736 970 | 807 666 | 49 351 941 | 14 201 383 | 39 733 749 | 4 452 867 | 90 |
| 2020 | 12 594 352 | 146 510 | 24 341 312 | 12 871 819 | 14 224 486 | 3 681 059 | 59 |
| 2019 | 4 553 525 | 2 909 428 | 12 263 080 | 13 240 228 | 2 345 585 | 2 931 764 | 25 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HELGRA DECORA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4211 Rev. 2 (echivalent: 4211 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4211: Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 83 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DRUMURI SI PODURI BANAT S.R.L. – locul 79, 86,40 mil. lei, Timiş
- SGM CONTRACTOR SRL – locul 79, 13,93 mil. lei, Galaţi
- OSB INTERNATIONAL GROUP S.R.L. – locul 79, 8,34 mil. lei, Sibiu
- DANYNA GRUP SRL – locul 79, 2,64 mil. lei, Ilfov
- ȘCHIOPU RAIL SPEED S.R.L. – locul 79, 309.250 lei, Prahova
- AQUA TOTAL MANAGEMENT SOLUTION S.R.L. – locul 79, 272.023 lei, Bucureşti
- INFRASTRUCTURĂ S5 S.A. – locul 80, 83,17 mil. lei, Bucureşti
- CARPATIN PRESTCOM S.R.L. – locul 80, 13,54 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HELGRA DECORA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HELGRA DECORA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HELGRA DECORA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.523.962 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 135.428.581 |
| Stocuri | 8.080.035 |
| Creante | 127.271.594 |
| Casa si conturi la banci | 76.952 |
| DATORII | 170.948.586 |
| CAPITALURI - TOTAL | -31.996.043 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 115.493.383 |
| VENITURI TOTALE | 118.117.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.627.953 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 510.830 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 510.830 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.186.732 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 134.953.738 |
| Stocuri | 6.718.954 |
| Creante | 128.218.166 |
| Casa si conturi la banci | 16.618 |
| DATORII | 170.625.683 |
| CAPITALURI - TOTAL | -31.485.213 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 124.074.823 |
| VENITURI TOTALE | 126.904.121 |
| CHELTUIELI TOTALE | 144.843.747 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.939.626 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.939.626 |
| Numar mediu de salariati | 66 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.593.564 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.003.131 |
| Stocuri | 13.994.908 |
| Creante | 68.776.784 |
| Casa si conturi la banci | 231.439 |
| DATORII | 101.142.282 |
| CAPITALURI - TOTAL | -13.545.587 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 119.430.612 |
| VENITURI TOTALE | 132.648.487 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.555.834 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.907.347 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.907.347 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.201.383 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.733.749 |
| Stocuri | 17.739.243 |
| Creante | 21.824.241 |
| Casa si conturi la banci | 170.265 |
| DATORII | 49.351.941 |
| VENITURI IN AVANS | 130.324 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.452.867 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 83.736.970 |
| VENITURI TOTALE | 95.153.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.193.961 |
| Profitul brut | 960.038 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 807.666 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.871.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.224.486 |
| Stocuri | 2.035.143 |
| Creante | 12.144.256 |
| Casa si conturi la banci | 45.087 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.186.712 |
| DATORII | 24.341.312 |
| VENITURI IN AVANS | 260.646 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.681.059 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 12.594.352 |
| VENITURI TOTALE | 19.984.583 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.783.453 |
| Profitul brut | 201.130 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 146.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 59 |
| Active imobilizate | 13.240.228 |
| Active circulante | 2.345.585 |
| Stocuri | 24.056 |
| Creante | 2.100.973 |
| Disponibilitati | 220.556 |
| Datorii | 12.263.080 |
| Venituri in avans | 390.969 |
| Capitaluri proprii | 2.931.764 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 4.553.525 |
| Venituri totale | 4.734.003 |
| Cheltuieli totale | 1.783.538 |
| Profit brut | 2.950.465 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.909.428 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 25 |
| Active imobilizate | 769.280 |
| Active circulante | 648.791 |
| Stocuri | 6.159 |
| Creante | 576.403 |
| Disponibilitati | 66.229 |
| Datorii | 874.444 |
| Venituri in avans | 521.291 |
| Capitaluri proprii | 22.336 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 8.154 |
| Venituri totale | 162.219 |
| Cheltuieli totale | 157.267 |
| Profit brut | 4.952 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.670 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 53.667 |
| Active circulante | 72.691 |
| Stocuri | 1.591 |
| Creante | 22.156 |
| Disponibilitati | 48.944 |
| Datorii | 105.009 |
| Capitaluri proprii | 21.349 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 33.385 |
| Venituri totale | 96.815 |
| Cheltuieli totale | 90.684 |
| Profit brut | 6.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.523 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 63.083 |
| Active circulante | 20.971 |
| Creante | 16.258 |
| Disponibilitati | 4.713 |
| Cheltuieli in avans | 14.759 |
| Datorii | 80.986 |
| Capitaluri proprii | 17.827 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 22.378 |
| Venituri totale | 23.914 |
| Cheltuieli totale | 21.536 |
| Profit brut | 2.378 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |