HARIS S.R.L. – CUI 4642372
Informativ
HARIS S.R.L. are CUI 4642372, număr de înregistrare J15/1376/1993 și sediul în Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, județul Dâmboviţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 177.705 lei, un profit net de 84.547 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HARIS S.R.L. |
| CUI | 4642372 |
| Nr. Reg. Com. | J15/1376/1993 |
| EUID | ROONRC.J15/1376/1993 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-09-02 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LUŢU HARALAMBIE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 177 705 | 84 547 | 422 939 | 271 547 | 129 503 | -21 889 | 1 |
| 2024 | 135 000 | 51 692 | 454 391 | 286 590 | 61 365 | -106 436 | 1 |
| 2023 | 84 771 | -61 921 | 510 942 | 301 631 | 51 182 | -158 129 | 2 |
| 2022 | 174 922 | -13 133 | 550 612 | 305 891 | 148 513 | -96 208 | 2 |
| 2021 | 236 327 | 105 229 | 556 817 | 315 702 | 158 040 | -83 075 | 2 |
| 2020 | 110 545 | -5 331 | 569 663 | 319 145 | 62 214 | -188 304 | 2 |
| 2019 | 137 603 | 28 358 | 547 987 | 322 588 | 42 426 | -182 973 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HARIS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Dâmboviţa , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 896 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HERMES UNIVERSAL SRL – locul 892, 6,44 mil. lei, Giurgiu
- GABRIS BETON S.R.L. – locul 892, 4,42 mil. lei, Teleorman
- ISODOORS SYSTEM SRL – locul 892, 1,33 mil. lei, Maramureş
- SCONS SERV SRL – locul 892, 226.073 lei, Prahova
- ZAM LOGISTIC 2007 S.R.L. – locul 892, 186.601 lei, Constanţa
- DAVA STEEL CONSULT S.R.L. – locul 892, 120.000 lei, Giurgiu
- PRECISION MEDICAL IMPLANTS USA S.R.L. – locul 892, 19.625 lei, Constanţa
- FUERU ANGROSS S.R.L. – locul 892, 0 lei, Mehedinţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HARIS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HARIS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HARIS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 286.590 |
| Active circulante | 61.365 |
| Stocuri | 242 |
| Creante | 21.460 |
| Disponibilitati | 39.663 |
| Datorii | 454.391 |
| Capitaluri proprii | -106.436 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 135.000 |
| Venituri totale | 135.000 |
| Cheltuieli totale | 73.462 |
| Profit brut | 61.538 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 51.692 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 301.631 |
| Active circulante | 51.182 |
| Stocuri | 242 |
| Creante | 20.661 |
| Disponibilitati | 30.279 |
| Datorii | 510.942 |
| Capitaluri proprii | -158.129 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 84.771 |
| Venituri totale | 84.771 |
| Cheltuieli totale | 145.843 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 61.072 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 61.921 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 305.891 |
| Active circulante | 148.513 |
| Stocuri | 242 |
| Creante | 22.754 |
| Disponibilitati | 125.517 |
| Datorii | 550.612 |
| Capitaluri proprii | -96.208 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 174.922 |
| Venituri totale | 174.922 |
| Cheltuieli totale | 186.306 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.384 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.133 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 319.145 |
| Active circulante | 62.214 |
| Stocuri | 9.993 |
| Creante | 4.248 |
| Disponibilitati | 47.973 |
| Datorii | 569.663 |
| Capitaluri proprii | -188.304 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 110.545 |
| Venituri totale | 110.545 |
| Cheltuieli totale | 114.843 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.298 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 5.331 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 322.588 |
| Active circulante | 42.426 |
| Stocuri | 9.820 |
| Creante | 17.107 |
| Disponibilitati | 15.499 |
| Datorii | 547.987 |
| Capitaluri proprii | -182.973 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 137.603 |
| Venituri totale | 155.499 |
| Cheltuieli totale | 125.766 |
| Profit brut | 29.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 325.456 |
| Active circulante | 41.376 |
| Stocuri | 9.705 |
| Creante | 4.187 |
| Disponibilitati | 27.484 |
| Datorii | 578.163 |
| Capitaluri proprii | -211.331 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 107.051 |
| Venituri totale | 125.525 |
| Cheltuieli totale | 150.839 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 25.314 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 26.426 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 328.001 |
| Active circulante | 13.834 |
| Stocuri | 6.955 |
| Creante | 3.288 |
| Disponibilitati | 3.591 |
| Datorii | 526.740 |
| Capitaluri proprii | -184.905 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 70.629 |
| Venituri totale | 72.918 |
| Cheltuieli totale | 116.119 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 43.201 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 43.906 |
| Active imobilizate | 331.616 |
| Active circulante | 37.261 |
| Stocuri | 4.803 |
| Creante | 3.288 |
| Disponibilitati | 29.170 |
| Datorii | 509.877 |
| Capitaluri proprii | -141.000 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 146.578 |
| Venituri totale | 147.098 |
| Cheltuieli totale | 145.105 |
| Profit brut | 1.993 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |