HAP TRANS S.R.L. – CUI 17487092
Pe scurt
HAP TRANS S.R.L. are CUI 17487092, număr de înregistrare J23/1659/2009 și sediul în Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.925.651 lei, un profit net de 6.794 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HAP TRANS S.R.L. |
| CUI | 17487092 |
| Nr. Reg. Com. | J23/1659/2009 |
| EUID | ROONRC.J23/1659/2009 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-07-22 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRIGORE IULIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 925 651 | 6 794 | 752 541 | 333 739 | 522 175 | 103 373 | 5 |
| 2024 | 3 711 594 | 6 770 | 924 697 | 126 619 | 894 656 | 96 578 | 7 |
| 2023 | 3 862 741 | -7 755 | 1 086 327 | 203 756 | 985 081 | 102 510 | 10 |
| 2022 | 5 512 453 | 109 649 | 1 213 824 | 304 740 | 1 019 349 | 110 265 | 10 |
| 2021 | 7 248 325 | 294 706 | 1 533 432 | 174 188 | 1 359 859 | 615 | 11 |
| 2020 | 4 669 760 | 141 391 | 1 449 016 | 268 845 | 841 080 | -339 091 | 11 |
| 2019 | 3 021 878 | -194 712 | 1 679 114 | 347 874 | 850 758 | -480 482 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 925 651 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HAP TRANS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3159 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FIRST LOGISTIC DISTRIBUTION S.R.L. – locul 3155, 3,93 mil. lei, Prahova
- SEKUSDAN GOLD S.R.L. – locul 3155, 67.217 lei, Tulcea
- TRANSALINOVA S.R.L. – locul 3156, 3,93 mil. lei, Suceava
- CASA DE COMENZI PANAIT SRL – locul 3156, 67.172 lei, Braşov
- ONTRACK LOGISTICS S.R.L. – locul 3157, 3,93 mil. lei, Suceava
- CEZAR COFFEE GO S.R.L. – locul 3157, 67.048 lei, Bucureşti
- NORD LEVEL SRL – locul 3158, 3,93 mil. lei, Sălaj
- CONVAL DRIVE S.R.L. – locul 3158, 67.039 lei, Mehedinţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HAP TRANS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HAP TRANS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HAP TRANS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 126.619 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 894.656 |
| Stocuri | 388.984 |
| Creante | 397.100 |
| Casa si conturi la banci | 108.572 |
| DATORII | 924.697 |
| CAPITALURI - TOTAL | 96.578 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.711.594 |
| VENITURI TOTALE | 3.979.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.971.064 |
| Profitul brut | 8.059 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.770 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 203.756 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 985.081 |
| Stocuri | 544.998 |
| Creante | 381.934 |
| Casa si conturi la banci | 58.149 |
| DATORII | 1.086.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.510 |
| Cifra de afaceri neta | 3.862.741 |
| VENITURI TOTALE | 4.207.820 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.215.575 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.755 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.755 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 304.740 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.019.349 |
| Stocuri | 661.617 |
| Creante | 355.120 |
| Casa si conturi la banci | 2.612 |
| DATORII | 1.213.824 |
| CAPITALURI - TOTAL | 110.265 |
| Cifra de afaceri neta | 5.512.453 |
| VENITURI TOTALE | 5.830.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.698.499 |
| Profitul brut | 131.708 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 109.649 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 174.188 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.359.859 |
| Stocuri | 1.011.420 |
| Creante | 342.576 |
| Casa si conturi la banci | 5.863 |
| DATORII | 1.533.432 |
| CAPITALURI - TOTAL | 615 |
| Cifra de afaceri neta | 7.248.325 |
| VENITURI TOTALE | 7.335.151 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.994.130 |
| Profitul brut | 341.021 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 294.706 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 268.845 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 841.080 |
| Stocuri | 540.042 |
| Creante | 291.259 |
| Casa si conturi la banci | 9.779 |
| DATORII | 1.449.016 |
| CAPITALURI - TOTAL | -339.091 |
| Cifra de afaceri neta | 4.669.760 |
| VENITURI TOTALE | 4.756.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.566.656 |
| Profitul brut | 189.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 141.391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 347.874 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 850.758 |
| Stocuri | 543.946 |
| Creante | 285.703 |
| Casa si conturi la banci | 21.109 |
| DATORII | 1.679.114 |
| CAPITALURI - TOTAL | -480.482 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.021.878 |
| VENITURI TOTALE | 3.067.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.231.854 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 164.064 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 194.712 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 429.264 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 798.314 |
| Stocuri | 517.488 |
| Creante | 261.597 |
| Casa si conturi la banci | 19.229 |
| DATORII | 1.513.348 |
| CAPITALURI - TOTAL | -285.770 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.628.940 |
| VENITURI TOTALE | 2.633.214 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.675.670 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 42.456 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 68.787 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.201 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 765.944 |
| Stocuri | 589.292 |
| Creante | 215.206 |
| Casa si conturi la banci | -38.554 |
| DATORII | 999.128 |
| CAPITALURI - TOTAL | -216.983 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.934.602 |
| VENITURI TOTALE | 2.950.080 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.837.406 |
| Profitul brut | 112.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.038 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.469 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 676.257 |
| Stocuri | 434.754 |
| Creante | 240.575 |
| Casa si conturi la banci | 928 |
| DATORII | 1.012.746 |
| CAPITALURI - TOTAL | -314.020 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.698.371 |
| VENITURI TOTALE | 2.730.224 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.678.772 |
| Profitul brut | 51.452 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.220 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |