GUTENBERG S.R.L.
| Denumire | GUTENBERG S.R.L. |
| CUI | 1688022 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000755023 |
| EUID | ROONRC.J1991000755023 |
| CAEN | 1812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-06-18 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FAUR IOAN-TEODOR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 815 480 | 613 346 | 870 379 | — | — | — | 16 |
| 2024 | 4 543 141 | 778 754 | 1 929 071 | 1 079 212 | 3 337 296 | 1 500 532 | 16 |
| 2023 | 4 406 266 | 581 223 | 1 139 264 | 952 119 | 2 895 827 | 1 721 777 | 19 |
| 2022 | 4 168 893 | 212 460 | 1 579 462 | 1 035 895 | 2 670 800 | 1 140 328 | 21 |
| 2021 | 3 465 499 | 28 092 | 613 138 | 767 690 | 2 560 221 | 1 727 868 | 27 |
| 2020 | 3 938 551 | -411 095 | 749 011 | 626 340 | 2 809 352 | 1 699 776 | 29 |
| 2019 | 4 343 191 | 104 203 | 941 714 | 724 196 | 3 315 293 | 2 110 870 | 33 |
| 2018 | 4 904 721 | 95 064 | 1 214 304 | 814 313 | 3 393 563 | 2 006 667 | 43 |
| 2017 | 4 309 324 | 251 367 | 1 029 757 | 790 115 | 3 117 314 | 1 911 603 | 40 |
| 2016 | 4 183 593 | 352 671 | 877 859 | 791 249 | 2 694 068 | 1 660 237 | 37 |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 815 480 lei
-16%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GUTENBERG S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1812 Rev. 2 (echivalent: 1812 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 18 Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GUTENBERG S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GUTENBERG S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GUTENBERG S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.079.212 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.337.296 |
| Stocuri | 607.098 |
| Creante | 1.852.059 |
| Casa si conturi la banci | 878.139 |
| DATORII | 1.929.071 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.500.532 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.543.141 |
| VENITURI TOTALE | 4.776.009 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.847.375 |
| Profitul brut | 928.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 778.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 952.119 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.895.827 |
| Stocuri | 669.442 |
| Creante | 1.758.382 |
| Casa si conturi la banci | 468.003 |
| DATORII | 1.139.264 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.721.777 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.406.266 |
| VENITURI TOTALE | 4.541.887 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.848.720 |
| Profitul brut | 693.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 581.223 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.035.895 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.670.800 |
| Stocuri | 497.920 |
| Creante | 1.472.840 |
| Casa si conturi la banci | 700.040 |
| DATORII | 1.579.462 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.140.328 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.168.893 |
| VENITURI TOTALE | 4.501.331 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.287.916 |
| Profitul brut | 213.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 212.460 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 767.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.560.221 |
| Stocuri | 427.395 |
| Creante | 1.447.480 |
| Casa si conturi la banci | 685.346 |
| DATORII | 613.138 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.727.868 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 3.465.499 |
| VENITURI TOTALE | 3.679.596 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.642.888 |
| Profitul brut | 36.708 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.092 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 626.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.809.352 |
| Stocuri | 394.498 |
| Creante | 1.736.208 |
| Casa si conturi la banci | 678.646 |
| DATORII | 749.011 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.699.776 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 3.938.551 |
| VENITURI TOTALE | 3.941.664 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.350.042 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 408.378 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 411.095 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 724.196 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.315.293 |
| Stocuri | 909.082 |
| Creante | 2.018.618 |
| Casa si conturi la banci | 387.593 |
| DATORII | 941.714 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.110.870 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.343.191 |
| VENITURI TOTALE | 4.555.699 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.425.633 |
| Profitul brut | 130.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 104.203 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 814.313 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.393.563 |
| Stocuri | 1.127.501 |
| Creante | 1.789.771 |
| Casa si conturi la banci | 476.291 |
| DATORII | 1.214.304 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.006.667 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.904.721 |
| VENITURI TOTALE | 5.147.029 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.001.221 |
| Profitul brut | 145.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 95.064 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 790.115 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.117.314 |
| Stocuri | 706.777 |
| Creante | 1.955.049 |
| Casa si conturi la banci | 455.488 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.836 |
| DATORII | 1.029.757 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.911.603 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.309.324 |
| VENITURI TOTALE | 4.458.417 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.155.935 |
| Profitul brut | 302.482 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 251.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 791.249 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.694.068 |
| Stocuri | 529.937 |
| Creante | 1.584.471 |
| Casa si conturi la banci | 579.660 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.684 |
| DATORII | 877.859 |
| PROVIZIOANE | 986.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.660.237 |
| Capital subscris varsat | 239.910 |
| Cifra de afaceri neta | 4.183.593 |
| VENITURI TOTALE | 4.470.499 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.029.573 |
| Profitul brut | 440.926 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 352.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |