GRANIT-IMPEX SRL
| Denumire | GRANIT-IMPEX SRL |
| CUI | 6681904 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001260196 |
| EUID | ROONRC.J1994001260196 |
| CAEN | 1422 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-20 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ILYÉS FERENCZ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 23 697 929 | 4 507 035 | 1 794 795 | 7 726 369 | 8 643 320 | 14 574 894 | 87 |
| 2023 | 21 594 608 | 3 948 248 | 2 960 613 | 7 997 139 | 7 868 289 | 12 904 815 | 85 |
| 2022 | 20 812 063 | 4 186 725 | 3 068 841 | 7 778 907 | 8 732 923 | 13 276 387 | 89 |
| 2021 | 20 739 038 | 3 656 035 | 2 470 594 | 7 796 097 | 7 838 398 | 12 704 396 | 97 |
| 2020 | 20 758 230 | 4 868 689 | 2 730 433 | 6 042 672 | 11 936 585 | 14 458 884 | 97 |
| 2019 | 21 727 953 | 3 469 342 | 2 497 395 | 5 875 934 | 9 618 423 | 11 828 706 | 112 |
| 2018 | 20 789 739 | 3 299 909 | 1 797 281 | 6 235 720 | 11 101 515 | 13 906 728 | 116 |
| 2017 | 18 836 434 | 2 825 180 | 1 898 529 | 4 824 799 | 9 519 177 | 11 922 608 | 116 |
| 2016 | 16 802 286 | 3 334 799 | 2 345 011 | 5 127 884 | 9 079 541 | 11 181 640 | 113 |
Statistics
Commercial networks and enterprises23 697 929 lei
10%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GRANIT-IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1422 Rev. 0 (echivalent: 1422 Rev. 1, 1422 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Extracția argilei și caolinului |
| Descriere Activitate | Extracția argilei și caolinului |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Harghita , domeniul 1422: Extracția argilei și caolinului
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GRANIT-IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GRANIT-IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GRANIT-IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.726.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.643.320 |
| Stocuri | 2.866.100 |
| Creante | 5.455.711 |
| Casa si conturi la banci | 188.799 |
| DATORII | 1.794.795 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.574.894 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.697.929 |
| VENITURI TOTALE | 24.312.145 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.167.087 |
| Profitul brut | 5.145.058 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.507.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 87 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.997.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.868.289 |
| Stocuri | 2.392.932 |
| Creante | 5.105.984 |
| Casa si conturi la banci | 369.373 |
| DATORII | 2.960.613 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.904.815 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.594.608 |
| VENITURI TOTALE | 21.736.979 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.189.425 |
| Profitul brut | 4.547.554 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.948.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.778.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.732.923 |
| Stocuri | 2.197.503 |
| Creante | 5.118.029 |
| Casa si conturi la banci | 771.064 |
| DATORII | 3.068.841 |
| VENITURI IN AVANS | 166.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.276.387 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.812.063 |
| VENITURI TOTALE | 21.754.472 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.933.702 |
| Profitul brut | 4.820.770 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.186.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.796.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.838.398 |
| Stocuri | 1.112.656 |
| Creante | 4.261.872 |
| Casa si conturi la banci | 486.622 |
| DATORII | 2.470.594 |
| VENITURI IN AVANS | 459.505 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.704.396 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.739.038 |
| VENITURI TOTALE | 21.033.924 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.849.907 |
| Profitul brut | 4.184.017 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.656.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.042.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.936.585 |
| Stocuri | 982.126 |
| Creante | 5.577.560 |
| Casa si conturi la banci | 2.033.135 |
| DATORII | 2.730.433 |
| VENITURI IN AVANS | 789.940 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.458.884 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.758.230 |
| VENITURI TOTALE | 21.873.872 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.273.002 |
| Profitul brut | 5.600.870 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.868.689 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.875.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.618.423 |
| Stocuri | 591.654 |
| Creante | 5.081.065 |
| Casa si conturi la banci | 2.796.693 |
| DATORII | 2.497.395 |
| VENITURI IN AVANS | 1.168.256 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.828.706 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.727.953 |
| VENITURI TOTALE | 22.423.311 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.398.597 |
| Profitul brut | 4.024.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.469.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.235.720 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.101.515 |
| Stocuri | 501.130 |
| Creante | 6.527.089 |
| Casa si conturi la banci | 2.153.535 |
| DATORII | 1.797.281 |
| VENITURI IN AVANS | 1.633.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.906.728 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.789.739 |
| VENITURI TOTALE | 21.589.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.748.507 |
| Profitul brut | 3.840.652 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.299.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.824.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.519.177 |
| Stocuri | 644.860 |
| Creante | 4.870.081 |
| Casa si conturi la banci | 2.393.784 |
| DATORII | 1.898.529 |
| VENITURI IN AVANS | 522.839 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.922.608 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.836.434 |
| VENITURI TOTALE | 19.066.508 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.716.074 |
| Profitul brut | 3.350.434 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.825.180 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.127.884 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.079.541 |
| Stocuri | 753.541 |
| Creante | 4.723.899 |
| Casa si conturi la banci | 2.337.347 |
| DATORII | 2.345.011 |
| VENITURI IN AVANS | 680.774 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.181.640 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.802.286 |
| VENITURI TOTALE | 17.286.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.373.640 |
| Profitul brut | 3.912.451 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.334.799 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 113 |