GP RAIL CARGO S.A.
| Denumire | GP RAIL CARGO S.A. |
| CUI | 13869014 |
| Nr. Reg. Com. | J2001004521403 |
| EUID | ROONRC.J2001004521403 |
| CAEN | 4920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-05-08 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VLĂDESCU ADRIAN | - | România |
| RĂDULESCU CRISTIAN | - | România |
| GĂLĂŢEANU RAMONA-GEORGIANA | - | România |
| ȘUȘNEA FLORENTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32 479 125 | 3 543 013 | 20 704 067 | 59 221 825 | 18 071 176 | 56 679 873 | 160 |
| 2024 | 36 319 846 | -10 120 814 | 37 315 931 | 41 255 616 | 34 933 195 | 38 653 376 | 161 |
| 2023 | 45 730 556 | -5 639 250 | 30 897 308 | 42 689 247 | 38 537 457 | 48 774 190 | 165 |
| 2022 | 39 928 064 | 8 856 608 | 29 060 499 | 44 701 700 | 39 696 477 | 54 413 441 | 147 |
| 2021 | 37 215 348 | 1 005 499 | 47 230 584 | 19 629 327 | 51 018 390 | 23 008 704 | 139 |
| 2020 | 38 311 720 | -1 916 519 | 31 928 987 | 17 568 570 | 36 803 710 | 22 003 206 | 139 |
| 2019 | 39 658 974 | 675 199 | 20 898 589 | 23 329 287 | 21 544 750 | 23 919 723 | 138 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises32 479 125 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GP RAIL CARGO S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4920 Rev. 2 (echivalent: 4920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4920: Transporturi de marfă pe calea ferată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GP RAIL CARGO S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GP RAIL CARGO S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GP RAIL CARGO S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.255.616 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.933.195 |
| Stocuri | 2.225.750 |
| Creante | 32.651.392 |
| Casa si conturi la banci | 56.053 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.677 |
| DATORII | 37.315.931 |
| VENITURI IN AVANS | 145.769 |
| PROVIZIOANE | 151.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.653.376 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 36.319.846 |
| VENITURI TOTALE | 36.772.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.893.491 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.120.814 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.120.814 |
| Numar mediu de salariati | 161 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.689.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.537.457 |
| Stocuri | 1.933.162 |
| Creante | 36.476.524 |
| Casa si conturi la banci | 127.771 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.196 |
| DATORII | 30.897.308 |
| VENITURI IN AVANS | 145.569 |
| PROVIZIOANE | 1.510.833 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.774.190 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 45.730.556 |
| VENITURI TOTALE | 46.346.525 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.023.689 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.677.164 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.639.250 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.701.700 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.696.477 |
| Stocuri | 2.073.511 |
| Creante | 37.593.750 |
| Casa si conturi la banci | 29.216 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.762 |
| DATORII | 29.060.499 |
| VENITURI IN AVANS | 98.775 |
| PROVIZIOANE | 928.224 |
| CAPITALURI - TOTAL | 54.413.441 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 39.928.064 |
| VENITURI TOTALE | 43.911.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.845.709 |
| Profitul brut | 10.066.037 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.856.608 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.568.570 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.803.710 |
| Stocuri | 1.767.987 |
| Creante | 34.809.727 |
| Casa si conturi la banci | 225.996 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.843 |
| DATORII | 31.928.987 |
| VENITURI IN AVANS | 52.060 |
| PROVIZIOANE | 433.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.003.206 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.311.720 |
| VENITURI TOTALE | 38.714.867 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.408.148 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.693.281 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.916.519 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.329.287 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.544.750 |
| Stocuri | 1.762.965 |
| Creante | 19.730.829 |
| Casa si conturi la banci | 50.956 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.744 |
| DATORII | 20.898.589 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 108.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.919.723 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 39.658.974 |
| VENITURI TOTALE | 42.042.664 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.640.235 |
| Profitul brut | 1.402.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 675.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 138 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.577.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.542.820 |
| Stocuri | 1.444.778 |
| Creante | 19.014.851 |
| Casa si conturi la banci | 83.191 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.071 |
| DATORII | 23.585.300 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 108.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.480.499 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 29.767.676 |
| VENITURI TOTALE | 30.178.543 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.875.662 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.697.119 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.697.119 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.406.181 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.308.404 |
| Stocuri | 1.396.354 |
| Creante | 11.826.414 |
| Casa si conturi la banci | 85.636 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.868 |
| DATORII | 14.355.267 |
| VENITURI IN AVANS | 117.100 |
| PROVIZIOANE | 108.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.177.617 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 40.748.680 |
| VENITURI TOTALE | 47.706.509 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.187.054 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 480.545 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.889.363 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.302.813 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.227.186 |
| Stocuri | 1.447.864 |
| Creante | 25.523.951 |
| Casa si conturi la banci | 255.371 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 46.620 |
| DATORII | 39.401.170 |
| PROVIZIOANE | 108.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.066.980 |
| Capital subscris varsat | 18.667.000 |
| Cifra de afaceri neta | 45.359.474 |
| VENITURI TOTALE | 48.181.473 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.845.589 |
| Profitul brut | 1.335.884 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.335.884 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |