GESAT IMPEX SRL – CUI 9794118
Pe scurt
GESAT IMPEX SRL are CUI 9794118, număr de înregistrare J1997001122220 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 238.260 lei, un profit net de 32.927 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 12.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GESAT IMPEX SRL |
| CUI | 9794118 |
| Nr. Reg. Com. | J1997001122220 |
| EUID | ROONRC.J1997001122220 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 12.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-24 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PLĂCINTĂ ŞALARU GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 238 260 | 32 927 | 237 024 | 25 444 | 163 566 | -48 014 | 1 |
| 2024 | 136 962 | -211 397 | 265 640 | 25 444 | 159 255 | -80 941 | 1 |
| 2023 | 500 563 | 116 593 | 359 355 | 31 450 | 458 361 | 130 456 | 1 |
| 2022 | 158 212 | 649 | 334 814 | 33 964 | 314 713 | 13 863 | 1 |
| 2021 | 66 120 | 826 | 343 445 | 38 990 | 317 669 | 13 214 | 1 |
| 2020 | 207 461 | 86 293 | 495 053 | 44 017 | 423 424 | 12 388 | 1 |
| 2019 | 195 983 | 2 504 | 671 333 | 69 257 | 583 856 | 21 780 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises238 260 lei
74%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GESAT IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10286 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CAROT EXPERT S.R.L. – locul 10282, 238.805 lei, Sibiu
- EURONAV CONSTRUCT S.R.L. – locul 10282, 0 lei, Bucureşti
- ACD NORD CONSTRUCT S.R.L. – locul 10283, 238.780 lei, Botoşani
- DEPENBROCK ADMINISTRATOR CONSTRUCT SOCIETATE IN COMANDITA – locul 10283, 0 lei, Bucureşti
- CTV ROYAL CONSULTING S.R.L. – locul 10284, 238.568 lei, Cluj
- BNG TRUST SRL – locul 10284, 0 lei, Galaţi
- BIAGEO CONSTRUCT SRL – locul 10285, 238.466 lei, Vrancea
- BUILDTECH CONTRACTORS SRL – locul 10285, 0 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GESAT IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GESAT IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GESAT IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 25.444 |
| Active circulante | 159.255 |
| Creante | 148.424 |
| Disponibilitati | 10.831 |
| Datorii | 265.640 |
| Capitaluri proprii | -80.941 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 136.962 |
| Venituri totale | 154.054 |
| Cheltuieli totale | 363.508 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 209.454 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 211.397 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 31.450 |
| Active circulante | 458.361 |
| Stocuri | 124.268 |
| Creante | 279.522 |
| Disponibilitati | 54.571 |
| Datorii | 359.355 |
| Capitaluri proprii | 130.456 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 500.563 |
| Venituri totale | 500.577 |
| Cheltuieli totale | 372.150 |
| Profit brut | 128.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 116.593 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 33.964 |
| Active circulante | 314.713 |
| Stocuri | 124.268 |
| Creante | 190.175 |
| Disponibilitati | 270 |
| Datorii | 334.814 |
| Capitaluri proprii | 13.863 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 158.212 |
| Venituri totale | 181.646 |
| Cheltuieli totale | 179.181 |
| Profit brut | 2.465 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 649 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 38.990 |
| Active circulante | 317.669 |
| Stocuri | 124.268 |
| Creante | 191.130 |
| Disponibilitati | 2.271 |
| Datorii | 343.445 |
| Capitaluri proprii | 13.214 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 66.120 |
| Venituri totale | 268.946 |
| Cheltuieli totale | 265.430 |
| Profit brut | 3.516 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 826 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 44.017 |
| Active circulante | 423.424 |
| Stocuri | 224.098 |
| Creante | 191.247 |
| Disponibilitati | 8.079 |
| Cheltuieli in avans | 40.000 |
| Datorii | 495.053 |
| Capitaluri proprii | 12.388 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 207.461 |
| Venituri totale | 317.614 |
| Cheltuieli totale | 228.720 |
| Profit brut | 88.894 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 86.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 69.257 |
| Active circulante | 583.856 |
| Stocuri | 319.783 |
| Creante | 259.395 |
| Disponibilitati | 4.678 |
| Cheltuieli in avans | 40.000 |
| Datorii | 671.333 |
| Capitaluri proprii | 21.780 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 195.983 |
| Venituri totale | 297.899 |
| Cheltuieli totale | 292.416 |
| Profit brut | 5.483 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 77.425 |
| Active circulante | 579.707 |
| Stocuri | 319.783 |
| Creante | 257.827 |
| Disponibilitati | 2.097 |
| Cheltuieli in avans | 45.884 |
| Datorii | 683.740 |
| Capitaluri proprii | 19.276 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 245.938 |
| Venituri totale | 256.433 |
| Cheltuieli totale | 372.003 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 115.570 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 118.133 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 85.129 |
| Active circulante | 584.603 |
| Stocuri | 319.783 |
| Creante | 254.068 |
| Disponibilitati | 10.752 |
| Cheltuieli in avans | 45.884 |
| Datorii | 578.207 |
| Capitaluri proprii | 137.409 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 347.426 |
| Venituri totale | 523.008 |
| Cheltuieli totale | 657.567 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 134.559 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 139.664 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 110.084 |
| Active circulante | 654.137 |
| Stocuri | 324.613 |
| Creante | 268.546 |
| Disponibilitati | 60.978 |
| Cheltuieli in avans | 81.173 |
| Datorii | 568.321 |
| Capitaluri proprii | 277.073 |
| Capital social | 280.000 |
| Cifra de afaceri | 512.267 |
| Venituri totale | 576.805 |
| Cheltuieli totale | 716.766 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 139.961 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 139.961 |
| Nr. salariati | 6 |