GENEX COM SRL
| Denumire | GENEX COM SRL |
| CUI | 7998561 |
| Nr. Reg. Com. | J1995000651190 |
| EUID | ROONRC.J1995000651190 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1995-11-27 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MORAR SORIN-VASILE | - | România |
| MORAR COSMIN-BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 728 962 | 219 876 | 13 550 498 | 20 409 573 | 9 490 848 | 12 917 602 | 94 |
| 2024 | 37 622 696 | 220 155 | 14 434 021 | 23 248 485 | 8 052 662 | 13 197 726 | 92 |
| 2023 | 37 574 186 | 536 302 | 19 684 672 | 27 207 643 | 9 823 131 | 12 977 571 | 89 |
| 2022 | 42 952 746 | 2 220 437 | 13 909 173 | 20 421 060 | 10 128 956 | 12 441 268 | 97 |
| 2021 | 36 831 554 | 4 632 115 | 14 917 783 | 21 317 078 | 8 582 262 | 10 420 832 | 94 |
| 2020 | 28 449 691 | 940 546 | 12 848 421 | 15 657 605 | 7 938 023 | 5 888 717 | 78 |
| 2019 | 27 042 718 | 847 551 | 11 580 079 | 14 704 481 | 7 419 353 | 4 948 171 | 76 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 728 962 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GENEX COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Harghita , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GENEX COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GENEX COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GENEX COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.248.485 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.052.662 |
| Stocuri | 3.264.643 |
| Creante | 4.490.308 |
| Casa si conturi la banci | 297.711 |
| DATORII | 14.434.021 |
| VENITURI IN AVANS | 3.669.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.197.726 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 37.622.696 |
| VENITURI TOTALE | 39.041.416 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.776.550 |
| Profitul brut | 264.866 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 220.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 92 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.207.643 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.823.131 |
| Stocuri | 3.834.410 |
| Creante | 5.882.295 |
| Casa si conturi la banci | 106.426 |
| DATORII | 19.684.672 |
| VENITURI IN AVANS | 4.368.531 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.977.571 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 37.574.186 |
| VENITURI TOTALE | 39.079.078 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.424.259 |
| Profitul brut | 654.819 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 536.302 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.421.060 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.128.956 |
| Stocuri | 4.034.387 |
| Creante | 3.745.045 |
| Casa si conturi la banci | 2.349.524 |
| DATORII | 13.909.173 |
| VENITURI IN AVANS | 4.199.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.441.268 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 42.952.746 |
| VENITURI TOTALE | 42.705.117 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.167.656 |
| Profitul brut | 2.537.461 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.220.437 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.317.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.582.262 |
| Stocuri | 2.640.098 |
| Creante | 2.741.035 |
| Casa si conturi la banci | 3.201.129 |
| DATORII | 14.917.783 |
| VENITURI IN AVANS | 4.560.725 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.420.832 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 36.831.554 |
| VENITURI TOTALE | 36.713.143 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.428.408 |
| Profitul brut | 5.284.735 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.632.115 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.657.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.938.023 |
| Stocuri | 2.199.981 |
| Creante | 2.987.927 |
| Casa si conturi la banci | 2.750.115 |
| DATORII | 12.848.421 |
| VENITURI IN AVANS | 4.858.490 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.888.717 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 28.449.691 |
| VENITURI TOTALE | 31.115.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.037.960 |
| Profitul brut | 1.077.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 940.546 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.704.481 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.419.353 |
| Stocuri | 2.480.400 |
| Creante | 4.054.870 |
| Casa si conturi la banci | 884.083 |
| DATORII | 11.580.079 |
| VENITURI IN AVANS | 5.595.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.948.171 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 27.042.718 |
| VENITURI TOTALE | 28.330.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.339.221 |
| Profitul brut | 991.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 847.551 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.702.520 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.449.581 |
| Stocuri | 969.078 |
| Creante | 4.079.160 |
| Casa si conturi la banci | 1.401.343 |
| DATORII | 10.791.354 |
| VENITURI IN AVANS | 6.049.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.311.146 |
| Capital subscris varsat | 263.510 |
| Cifra de afaceri neta | 28.420.858 |
| VENITURI TOTALE | 28.997.782 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.949.571 |
| Profitul brut | 2.048.211 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.757.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.971.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.798.805 |
| Stocuri | 1.665.396 |
| Creante | 3.349.857 |
| Casa si conturi la banci | 783.552 |
| DATORII | 9.712.461 |
| VENITURI IN AVANS | 6.504.106 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.553.309 |
| Capital subscris varsat | 63.510 |
| Cifra de afaceri neta | 24.971.099 |
| VENITURI TOTALE | 26.345.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.034.966 |
| Profitul brut | 310.318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 257.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.256.550 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.759.836 |
| Stocuri | 2.037.122 |
| Creante | 3.512.871 |
| Casa si conturi la banci | 209.843 |
| DATORII | 11.452.198 |
| VENITURI IN AVANS | 6.958.124 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.606.064 |
| Capital subscris varsat | 63.510 |
| Cifra de afaceri neta | 21.785.198 |
| VENITURI TOTALE | 23.662.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.277.555 |
| Profitul brut | 384.548 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 321.205 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |