GENETYP SOLUTIONS SRL – CUI 16858036
Pe scurt
GENETYP SOLUTIONS SRL are CUI 16858036, număr de înregistrare J2004003739125 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.379.421 lei, un profit net de 242.665 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GENETYP SOLUTIONS SRL |
| CUI | 16858036 |
| Nr. Reg. Com. | J2004003739125 |
| EUID | ROONRC.J2004003739125 |
| CAEN | 6290 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-10-18 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KOROSI SANDOR | - | România |
| JELER CLAUDIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 379 421 | 242 665 | 479 888 | 41 024 | 673 787 | 243 001 | 6 |
| 2024 | 1 103 965 | 205 128 | 370 003 | 93 437 | 497 551 | 205 464 | 5 |
| 2023 | 1 194 258 | 129 045 | 423 203 | 175 762 | 432 738 | 131 666 | 6 |
| 2022 | 1 118 761 | -88 094 | 459 644 | 262 801 | 410 079 | 133 057 | 8 |
| 2021 | 1 859 706 | 462 998 | 423 582 | 175 286 | 806 289 | 557 993 | 8 |
| 2020 | 801 232 | -55 465 | 526 422 | 97 108 | 948 900 | 221 311 | 8 |
| 2019 | 2 288 313 | 338 270 | 250 856 | 108 331 | 734 937 | 645 198 | 9 |
| 2018 | 1 713 467 | 336 808 | 380 025 | — | — | — | 9 |
| 2017 | 1 555 999 | 185 872 | 246 607 | — | — | — | 9 |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 379 421 lei
25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GENETYP SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6290 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Descriere Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 6290: Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 198 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ADI COM SOFT SRL – locul 194, 38,26 mil. lei, Sibiu
- COMTEC SRL – locul 194, 6,79 mil. lei, Gorj
- SYSTEM INNOVATION RPA S.R.L. – locul 194, 2,12 mil. lei, Bucureşti
- ETP SOFTWARE CONSULTING S.R.L. – locul 194, 1,48 mil. lei, Cluj
- NAEVE DEVELOPMENT S.R.L. – locul 194, 728.951 lei, Bucureşti
- BEAUTIFUL ALICE S.R.L. – locul 194, 452.482 lei, Ilfov
- LINNE ASSET MANAGEMENT S.R.L. – locul 194, 0 lei, Bucureşti
- EDI-SOFT ROMANIA SRL – locul 195, 37,98 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GENETYP SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GENETYP SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GENETYP SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 93.437 |
| Active circulante | 497.551 |
| Stocuri | 164.365 |
| Creante | 331.115 |
| Disponibilitati | 2.071 |
| Cheltuieli in avans | 28.760 |
| Datorii | 370.003 |
| Venituri in avans | 44.281 |
| Capitaluri proprii | 205.464 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.103.965 |
| Venituri totale | 1.134.652 |
| Cheltuieli totale | 897.025 |
| Profit brut | 237.627 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 205.128 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 175.762 |
| Active circulante | 432.738 |
| Stocuri | 135.029 |
| Creante | 293.007 |
| Disponibilitati | 4.702 |
| Cheltuieli in avans | 15.954 |
| Datorii | 423.203 |
| Venituri in avans | 69.585 |
| Capitaluri proprii | 131.666 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.194.258 |
| Venituri totale | 1.224.338 |
| Cheltuieli totale | 1.083.553 |
| Profit brut | 140.785 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 129.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 262.801 |
| Active circulante | 410.079 |
| Stocuri | 142.528 |
| Creante | 218.329 |
| Disponibilitati | 49.222 |
| Cheltuieli in avans | 14.709 |
| Datorii | 459.644 |
| Venituri in avans | 94.888 |
| Capitaluri proprii | 133.057 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.118.761 |
| Venituri totale | 1.131.457 |
| Cheltuieli totale | 1.209.550 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 78.093 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 88.094 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 175.286 |
| Active circulante | 806.289 |
| Stocuri | 140.500 |
| Creante | 302.594 |
| Disponibilitati | 363.195 |
| Datorii | 423.582 |
| Capitaluri proprii | 557.993 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.859.706 |
| Venituri totale | 2.228.694 |
| Cheltuieli totale | 1.747.422 |
| Profit brut | 481.272 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 462.998 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 97.108 |
| Active circulante | 948.900 |
| Stocuri | 270.495 |
| Creante | 206.153 |
| Disponibilitati | 472.252 |
| Cheltuieli in avans | 44.822 |
| Datorii | 526.422 |
| Venituri in avans | 343.097 |
| Capitaluri proprii | 221.311 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 801.232 |
| Venituri totale | 843.594 |
| Cheltuieli totale | 891.673 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.079 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 55.465 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 108.331 |
| Active circulante | 734.937 |
| Stocuri | 292.267 |
| Creante | 370.939 |
| Disponibilitati | 71.731 |
| Cheltuieli in avans | 52.786 |
| Datorii | 250.856 |
| Capitaluri proprii | 645.198 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 2.288.313 |
| Venituri totale | 2.291.970 |
| Cheltuieli totale | 1.930.801 |
| Profit brut | 361.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 338.270 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 86.944 |
| Active circulante | 750.010 |
| Stocuri | 315.968 |
| Creante | 409.432 |
| Disponibilitati | 24.610 |
| Cheltuieli in avans | 39.474 |
| Datorii | 380.025 |
| Capitaluri proprii | 496.403 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.713.467 |
| Venituri totale | 1.725.651 |
| Cheltuieli totale | 1.371.597 |
| Profit brut | 354.054 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 336.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 41.941 |
| Active circulante | 553.735 |
| Stocuri | 273.349 |
| Creante | 265.685 |
| Disponibilitati | 14.701 |
| Datorii | 246.607 |
| Capitaluri proprii | 349.069 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.555.999 |
| Venituri totale | 1.565.229 |
| Cheltuieli totale | 1.362.516 |
| Profit brut | 202.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 185.872 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 63.785 |
| Active circulante | 533.262 |
| Stocuri | 266.961 |
| Creante | 235.097 |
| Disponibilitati | 31.204 |
| Cheltuieli in avans | 135 |
| Datorii | 288.722 |
| Capitaluri proprii | 308.460 |
| Capital social | 280 |
| Cifra de afaceri | 1.214.897 |
| Venituri totale | 1.219.008 |
| Cheltuieli totale | 1.102.041 |
| Profit brut | 116.967 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 95.847 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |