GATEWAY COMMUNICATIONS SRL – CUI 19211122
Pe scurt
GATEWAY COMMUNICATIONS SRL are CUI 19211122, număr de înregistrare J2006018695405 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.717.072 lei, un profit net de 513.375 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GATEWAY COMMUNICATIONS SRL |
| CUI | 19211122 |
| Nr. Reg. Com. | J2006018695405 |
| EUID | ROONRC.J2006018695405 |
| CAEN | 5911 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-11-20 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MATEESCU MIRON | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 717 072 | 513 375 | 533 158 | 405 597 | 665 750 | 533 212 | 2 |
| 2024 | 1 546 517 | 841 028 | 185 411 | 476 030 | 567 040 | 860 740 | 3 |
| 2023 | 935 884 | 551 671 | 211 661 | 468 725 | 361 762 | 626 902 | 4 |
| 2022 | 456 425 | 259 133 | 246 278 | 428 663 | 178 441 | 368 981 | 0 |
| 2021 | 175 850 | 14 992 | 33 691 | 337 409 | 350 073 | 661 849 | 1 |
| 2020 | 202 799 | 78 294 | 51 401 | 365 499 | 352 612 | 674 856 | 1 |
| 2019 | 197 449 | 78 824 | 68 025 | 407 681 | 276 248 | 623 962 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 717 072 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GATEWAY COMMUNICATIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5911 Rev. 2 (echivalent: 5911 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5911: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 117 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANDREEA ESCA SRL – locul 113, 1,78 mil. lei, Bucureşti
- RUBUS RECORDS S.R.L. – locul 113, 353.023 lei, Bucureşti
- LOOK AGAIN S.R.L. – locul 113, 177.012 lei, Iaşi
- CAMERA PICTURES 2019 S.R.L. – locul 114, 1,78 mil. lei, Timiş
- MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L. – locul 114, 351.904 lei, Dâmboviţa
- VISUAL MARKETING ART S.R.L. – locul 114, 176.751 lei, Ilfov
- NORD VEST TV ADVERTISING SRL – locul 115, 1,78 mil. lei, Satu Mare
- SIMO CLASS STILL SRL – locul 115, 346.924 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GATEWAY COMMUNICATIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GATEWAY COMMUNICATIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GATEWAY COMMUNICATIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 476.030 |
| Active circulante | 567.040 |
| Creante | 400.840 |
| Disponibilitati | 166.200 |
| Cheltuieli in avans | 8.058 |
| Datorii | 185.411 |
| Venituri in avans | 4.977 |
| Capitaluri proprii | 860.740 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.546.517 |
| Venituri totale | 1.555.733 |
| Cheltuieli totale | 669.119 |
| Profit brut | 886.614 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 841.028 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 468.725 |
| Active circulante | 361.762 |
| Creante | 80.519 |
| Disponibilitati | 281.243 |
| Cheltuieli in avans | 8.076 |
| Datorii | 211.661 |
| Capitaluri proprii | 626.902 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 935.884 |
| Venituri totale | 955.426 |
| Cheltuieli totale | 394.527 |
| Profit brut | 560.899 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 551.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 428.663 |
| Active circulante | 178.441 |
| Creante | 53.213 |
| Disponibilitati | 125.228 |
| Cheltuieli in avans | 8.155 |
| Datorii | 246.278 |
| Capitaluri proprii | 368.981 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 456.425 |
| Venituri totale | 469.600 |
| Cheltuieli totale | 204.867 |
| Profit brut | 264.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 259.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 337.409 |
| Active circulante | 350.073 |
| Creante | 258.760 |
| Disponibilitati | 91.313 |
| Cheltuieli in avans | 8.058 |
| Datorii | 33.691 |
| Capitaluri proprii | 661.849 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 175.850 |
| Venituri totale | 175.850 |
| Cheltuieli totale | 157.027 |
| Profit brut | 18.823 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.992 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 365.499 |
| Active circulante | 352.612 |
| Creante | 260.600 |
| Disponibilitati | 92.012 |
| Cheltuieli in avans | 8.146 |
| Datorii | 51.401 |
| Capitaluri proprii | 674.856 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 202.799 |
| Venituri totale | 207.834 |
| Cheltuieli totale | 127.565 |
| Profit brut | 80.269 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 78.294 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 407.681 |
| Active circulante | 276.248 |
| Creante | 259.241 |
| Disponibilitati | 17.007 |
| Cheltuieli in avans | 8.058 |
| Datorii | 68.025 |
| Capitaluri proprii | 623.962 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 197.449 |
| Venituri totale | 197.648 |
| Cheltuieli totale | 116.850 |
| Profit brut | 80.798 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 78.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 352.437 |
| Active circulante | 385.330 |
| Creante | 363.090 |
| Disponibilitati | 22.240 |
| Cheltuieli in avans | 10.119 |
| Datorii | 162.768 |
| Capitaluri proprii | 585.118 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 185.317 |
| Venituri totale | 185.606 |
| Cheltuieli totale | 188.085 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.479 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.335 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 373.222 |
| Active circulante | 432.703 |
| Creante | 414.456 |
| Disponibilitati | 18.247 |
| Cheltuieli in avans | 7.681 |
| Datorii | 102.733 |
| Capitaluri proprii | 710.873 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 187.503 |
| Venituri totale | 196.496 |
| Cheltuieli totale | 133.503 |
| Profit brut | 62.993 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.274 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 343.429 |
| Active circulante | 494.471 |
| Creante | 476.637 |
| Disponibilitati | 17.834 |
| Cheltuieli in avans | 7.542 |
| Datorii | 157.844 |
| Capitaluri proprii | 687.598 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 195.944 |
| Venituri totale | 195.944 |
| Cheltuieli totale | 119.998 |
| Profit brut | 75.946 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 71.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |