FILECA INDUSTRY SA
| Denumire | FILECA INDUSTRY SA |
| CUI | 16025605 |
| Nr. Reg. Com. | J06/830/2003 |
| EUID | ROONRC.J2003000830066 |
| CAEN | 1310 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-12-23 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LIVI GIAMPIERO | - | Italia |
| CONSTANTIN CARMEN-GABRIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 66 827 301 | 195 353 | 43 503 718 | 29 013 243 | 49 623 910 | 32 978 543 | 206 |
| 2024 | 62 192 188 | 193 296 | 41 190 584 | 28 139 819 | 48 138 802 | 32 783 191 | 215 |
| 2023 | 70 727 181 | 1 317 911 | 41 961 131 | 28 797 033 | 39 279 635 | 26 089 895 | 211 |
| 2022 | 68 516 180 | 1 042 613 | 46 493 595 | 29 176 990 | 42 124 991 | 24 771 985 | 207 |
| 2021 | 61 665 404 | 1 427 812 | 43 549 635 | 29 112 157 | 37 974 589 | 23 729 372 | 215 |
| 2020 | 51 065 841 | 690 195 | 44 014 773 | 33 571 063 | 33 516 418 | 23 150 033 | 209 |
| 2019 | 54 314 711 | 1 616 316 | 44 059 678 | 35 216 548 | 33 193 401 | 24 327 411 | 201 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises66 827 301 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FILECA INDUSTRY SA”
| Cod CAEN preponderent | 1310 Rev. 2 (echivalent: 1310 Rev. 1, 1310 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Cod CAEN principal | 13 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor textile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bistriţa-Năsăud , domeniul 1310: Extracția și prepararea minereurilor feroase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FILECA INDUSTRY SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FILECA INDUSTRY SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FILECA INDUSTRY SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.139.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.138.802 |
| Stocuri | 36.852.011 |
| Creante | 11.012.523 |
| Casa si conturi la banci | 274.268 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.821 |
| DATORII | 41.190.584 |
| VENITURI IN AVANS | 2.353.667 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.783.191 |
| Capital subscris varsat | 24.223.538 |
| Cifra de afaceri neta | 62.192.188 |
| VENITURI TOTALE | 70.166.198 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.826.026 |
| Profitul brut | 340.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 193.296 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 215 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.797.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.279.635 |
| Stocuri | 29.120.462 |
| Creante | 9.328.913 |
| Casa si conturi la banci | 830.260 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.148 |
| DATORII | 41.961.131 |
| VENITURI IN AVANS | 50.790 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.089.895 |
| Capital subscris varsat | 17.723.538 |
| Cifra de afaceri neta | 70.727.181 |
| VENITURI TOTALE | 73.087.682 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.413.896 |
| Profitul brut | 1.673.786 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.317.911 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 211 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.176.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.124.991 |
| Stocuri | 29.504.575 |
| Creante | 12.050.365 |
| Casa si conturi la banci | 570.051 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.928 |
| DATORII | 46.493.595 |
| VENITURI IN AVANS | 60.329 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.771.985 |
| Capital subscris varsat | 17.723.538 |
| Cifra de afaceri neta | 68.516.180 |
| VENITURI TOTALE | 73.009.637 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.744.472 |
| Profitul brut | 1.265.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.042.613 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 207 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.112.157 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.974.589 |
| Stocuri | 26.663.129 |
| Creante | 11.169.043 |
| Casa si conturi la banci | 142.417 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 195.849 |
| DATORII | 43.549.635 |
| VENITURI IN AVANS | 3.588 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.729.372 |
| Capital subscris varsat | 17.723.538 |
| Cifra de afaceri neta | 61.665.404 |
| VENITURI TOTALE | 65.667.613 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.988.164 |
| Profitul brut | 1.679.449 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.427.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 215 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.571.063 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.516.418 |
| Stocuri | 24.357.004 |
| Creante | 8.996.647 |
| Casa si conturi la banci | 162.767 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.325 |
| DATORII | 44.014.773 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.150.033 |
| Capital subscris varsat | 17.723.538 |
| Cifra de afaceri neta | 51.065.841 |
| VENITURI TOTALE | 52.436.118 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.488.850 |
| Profitul brut | 947.268 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 690.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 209 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.216.548 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.193.401 |
| Stocuri | 22.827.084 |
| Creante | 10.287.214 |
| Casa si conturi la banci | 79.103 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 80.812 |
| DATORII | 44.059.678 |
| VENITURI IN AVANS | 103.672 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.327.411 |
| Capital subscris varsat | 17.723.538 |
| Cifra de afaceri neta | 54.314.711 |
| VENITURI TOTALE | 66.036.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.859.947 |
| Profitul brut | 2.176.113 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.616.316 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 201 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.988.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.212.921 |
| Stocuri | 26.387.956 |
| Creante | 7.625.116 |
| Casa si conturi la banci | 199.849 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.668 |
| DATORII | 49.499.203 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.744.896 |
| Capital subscris varsat | 13.698.096 |
| Cifra de afaceri neta | 58.060.556 |
| VENITURI TOTALE | 58.923.206 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.688.558 |
| Profitul brut | 2.234.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.770.616 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 211 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.739.024 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.787.045 |
| Stocuri | 18.744.770 |
| Creante | 7.764.652 |
| Casa si conturi la banci | 277.623 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.113 |
| DATORII | 40.089.964 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.459.218 |
| Capital subscris varsat | 13.698.096 |
| Cifra de afaceri neta | 53.107.618 |
| VENITURI TOTALE | 56.748.787 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.945.351 |
| Profitul brut | 803.436 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 518.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 189 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.358.172 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.117.372 |
| Stocuri | 14.394.594 |
| Creante | 14.523.066 |
| Casa si conturi la banci | 199.712 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.621 |
| DATORII | 39.285.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.294.600 |
| Capital subscris varsat | 19.343.972 |
| Cifra de afaceri neta | 46.702.631 |
| VENITURI TOTALE | 49.191.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.033.437 |
| Profitul brut | 1.158.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.158.103 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 175 |