FERNICO SRL – CUI 5665021
Informativ
FERNICO SRL are CUI 5665021, număr de înregistrare J08/1093/1994 și sediul în Loc. Predeal, Oraş Predeal, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4321 – Lucrări de instalații electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.510.173 lei, un profit net de 15.011 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 03.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FERNICO SRL |
| CUI | 5665021 |
| Nr. Reg. Com. | J08/1093/1994 |
| EUID | ROONRC.J08/1093/1994 |
| CAEN | 4321 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 03.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-04-27 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GOIDESCU GH.NICOLAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 510 173 | 15 011 | 964 611 | 72 506 | 2 569 634 | 1 611 117 | 6 |
| 2024 | 1 348 567 | 5 933 | 833 105 | 73 906 | 2 421 717 | 1 596 106 | 7 |
| 2023 | 1 678 225 | 130 079 | 796 735 | 75 535 | 2 311 376 | 1 590 173 | 7 |
| 2022 | 1 508 136 | 149 667 | 582 209 | 73 102 | 1 969 204 | 1 460 094 | 7 |
| 2021 | 1 369 826 | 73 850 | 625 021 | 74 922 | 1 860 528 | 1 310 426 | 7 |
| 2020 | 1 069 673 | 116 587 | 320 251 | 77 263 | 1 571 110 | 1 236 576 | 6 |
| 2019 | 1 117 523 | 571 850 | 218 817 | 77 263 | 1 353 089 | 1 119 989 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FERNICO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4321 Rev. 2 (echivalent: 4321 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații electrice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4321: Lucrări de instalații electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 1668 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- REZIDENTIAL SECURITY SRL – locul 1664, 1,53 mil. lei, Bucureşti
- CLIMA TRADE HVAC SRL – locul 1664, 995.656 lei, Bihor
- VET PULS SRL – locul 1664, 103.472 lei, Bucureşti
- COMPACT ALMO SOLUTIONS S.R.L. – locul 1664, 49.785 lei, Bucureşti
- ACROS SARA FARM S.R.L. – locul 1664, 0 lei, Braşov
- VLAVIC GRUP SRL – locul 1665, 1,52 mil. lei, Neamţ
- ASC 2013 EUROTRANS SRL – locul 1665, 994.948 lei, Mureş
- I.D. PROFI SRL – locul 1665, 103.000 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FERNICO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FERNICO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FERNICO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 73.906 |
| Active circulante | 2.421.717 |
| Stocuri | 1.963.120 |
| Creante | 459.286 |
| Disponibilitati | 7.425 |
| Datorii | 833.105 |
| Venituri in avans | 66.412 |
| Capitaluri proprii | 1.596.106 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.348.567 |
| Venituri totale | 1.348.641 |
| Cheltuieli totale | 1.309.337 |
| Profit brut | 39.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.933 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 75.535 |
| Active circulante | 2.311.376 |
| Stocuri | 1.835.529 |
| Creante | 441.129 |
| Disponibilitati | 42.832 |
| Datorii | 796.735 |
| Venituri in avans | 3 |
| Capitaluri proprii | 1.590.173 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.678.225 |
| Venituri totale | 1.678.299 |
| Cheltuieli totale | 1.533.115 |
| Profit brut | 145.184 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 130.079 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 73.102 |
| Active circulante | 1.969.204 |
| Stocuri | 1.629.161 |
| Creante | 306.160 |
| Disponibilitati | 41.997 |
| Datorii | 582.209 |
| Venituri in avans | 3 |
| Capitaluri proprii | 1.460.094 |
| Cifra de afaceri | 1.508.136 |
| Venituri totale | 1.508.249 |
| Cheltuieli totale | 1.345.203 |
| Profit brut | 163.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 149.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 74.922 |
| Active circulante | 1.860.528 |
| Stocuri | 1.538.956 |
| Creante | 316.471 |
| Disponibilitati | 13.215 |
| Datorii | 625.021 |
| Venituri in avans | 3 |
| Capitaluri proprii | 1.310.426 |
| Cifra de afaceri | 1.369.826 |
| Venituri totale | 1.369.880 |
| Cheltuieli totale | 1.282.330 |
| Profit brut | 87.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 73.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 77.263 |
| Active circulante | 1.571.110 |
| Stocuri | 1.336.543 |
| Creante | 227.513 |
| Disponibilitati | 7.054 |
| Datorii | 320.251 |
| Venituri in avans | 91.546 |
| Capitaluri proprii | 1.236.576 |
| Cifra de afaceri | 1.069.673 |
| Venituri totale | 1.069.736 |
| Cheltuieli totale | 943.708 |
| Profit brut | 126.028 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 116.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 77.263 |
| Active circulante | 1.353.089 |
| Stocuri | 980.353 |
| Creante | 318.690 |
| Disponibilitati | 54.046 |
| Datorii | 218.817 |
| Venituri in avans | 91.546 |
| Capitaluri proprii | 1.119.989 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.117.523 |
| Venituri totale | 1.672.891 |
| Cheltuieli totale | 1.089.865 |
| Profit brut | 583.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 571.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 77.263 |
| Active circulante | 769.806 |
| Stocuri | 434.855 |
| Creante | 328.384 |
| Disponibilitati | 6.567 |
| Datorii | 298.931 |
| Capitaluri proprii | 548.138 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 482.783 |
| Venituri totale | 482.783 |
| Cheltuieli totale | 452.584 |
| Profit brut | 30.199 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 25.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 77.263 |
| Active circulante | 559.414 |
| Stocuri | 164.782 |
| Creante | 384.142 |
| Disponibilitati | 10.490 |
| Datorii | 113.911 |
| Capitaluri proprii | 522.766 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 639.513 |
| Venituri totale | 639.513 |
| Cheltuieli totale | 583.912 |
| Profit brut | 55.601 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.205 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 51.174 |
| Active circulante | 471.601 |
| Stocuri | 88.476 |
| Creante | 354.115 |
| Disponibilitati | 29.010 |
| Datorii | 49.577 |
| Capitaluri proprii | 473.198 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 557.005 |
| Venituri totale | 557.005 |
| Cheltuieli totale | 530.063 |
| Profit brut | 26.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |