FASCINATIA LOCUINTEI SRL – CUI 11608381
Pe scurt
FASCINATIA LOCUINTEI SRL are CUI 11608381, număr de înregistrare J32/157/1999 și sediul în Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 3109 – Fabricarea de mobilă n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.475.204 lei, un profit net de 231.328 lei și un număr mediu de 22 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FASCINATIA LOCUINTEI SRL |
| CUI | 11608381 |
| Nr. Reg. Com. | J32/157/1999 |
| EUID | ROONRC.J32/157/1999 |
| CAEN | 3109 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-03-19 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BAUR ERNST RUDOLF | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 475 204 | 231 328 | 3 404 412 | 4 185 990 | 2 932 465 | 3 192 882 | 22 |
| 2024 | 6 495 339 | 197 488 | 2 886 163 | 4 568 362 | 1 926 437 | 2 961 555 | 25 |
| 2023 | 7 195 409 | 269 442 | 3 034 550 | 4 756 669 | 1 828 243 | 2 764 068 | 29 |
| 2022 | 6 136 184 | 498 205 | 2 654 162 | 4 235 651 | 1 843 976 | 2 494 626 | 29 |
| 2021 | 5 286 269 | 246 237 | 3 331 306 | 4 502 413 | 1 915 727 | 1 996 420 | 28 |
| 2020 | 4 950 887 | -357 959 | 3 157 011 | 4 866 687 | 1 280 864 | 1 750 183 | 30 |
| 2019 | 5 040 925 | 20 584 | 2 974 455 | 5 259 876 | 1 221 652 | 2 089 639 | 34 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 475 204 lei
-16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FASCINATIA LOCUINTEI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3109 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 31 Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mobilă |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 3109: Fabricarea de mobilă n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 28 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CETATE PRODUCTION SRL – locul 24, 76,91 mil. lei, Harghita
- MANUCO EXCLUSIVE SRL – locul 24, 6,06 mil. lei, Braşov
- MOBIPREST TEX SRL – locul 24, 2,71 mil. lei, Vrancea
- MOB-MAX SRL – locul 24, 505.634 lei, Braşov
- PISCICOLA CĂTRUNEŞTI 3 S.R.L. – locul 24, 255.790 lei, Ialomiţa
- RÂNDUNICA DE MARE S.R.L. – locul 24, 38.275 lei, Constanţa
- MINIMAXX SOFA SRL – locul 25, 76,61 mil. lei, Arad
- MOBDECOR SRL – locul 25, 5,93 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FASCINATIA LOCUINTEI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FASCINATIA LOCUINTEI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FASCINATIA LOCUINTEI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.568.362 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.926.437 |
| Stocuri | 852.150 |
| Creante | 867.038 |
| Casa si conturi la banci | 207.249 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.886.163 |
| VENITURI IN AVANS | 647.081 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.961.555 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.495.339 |
| VENITURI TOTALE | 6.516.447 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.277.755 |
| Profitul brut | 238.692 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 197.488 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.756.669 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.828.243 |
| Stocuri | 1.163.268 |
| Creante | 272.601 |
| Casa si conturi la banci | 392.374 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.274 |
| DATORII | 3.034.550 |
| VENITURI IN AVANS | 791.568 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.764.068 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.195.409 |
| VENITURI TOTALE | 7.101.913 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.784.075 |
| Profitul brut | 317.838 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.442 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.235.651 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.843.976 |
| Stocuri | 1.380.995 |
| Creante | 42.245 |
| Casa si conturi la banci | 420.736 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.673 |
| DATORII | 2.654.162 |
| VENITURI IN AVANS | 941.512 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.494.626 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 6.136.184 |
| VENITURI TOTALE | 6.767.837 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.181.243 |
| Profitul brut | 586.594 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 498.205 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.502.413 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.915.727 |
| Stocuri | 1.259.421 |
| Creante | 221.767 |
| Casa si conturi la banci | 434.539 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.030 |
| DATORII | 3.331.306 |
| VENITURI IN AVANS | 1.091.444 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.996.420 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 5.286.269 |
| VENITURI TOTALE | 5.599.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.352.885 |
| Profitul brut | 246.237 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 246.237 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.866.687 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.280.864 |
| Stocuri | 913.222 |
| Creante | 121.555 |
| Casa si conturi la banci | 246.087 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.031 |
| DATORII | 3.157.011 |
| VENITURI IN AVANS | 1.241.388 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.750.183 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 4.950.887 |
| VENITURI TOTALE | 5.132.881 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.490.840 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 357.959 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 357.959 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.259.876 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.221.652 |
| Stocuri | 923.095 |
| Creante | 170.200 |
| Casa si conturi la banci | 128.357 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.031 |
| DATORII | 2.974.455 |
| VENITURI IN AVANS | 1.418.465 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.089.639 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 5.040.925 |
| VENITURI TOTALE | 5.392.210 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.371.626 |
| Profitul brut | 20.584 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.584 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.489.016 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.796.954 |
| Stocuri | 617.408 |
| Creante | 1.695.168 |
| Casa si conturi la banci | 1.484.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.505 |
| DATORII | 2.449.020 |
| VENITURI IN AVANS | 1.511.309 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.341.146 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 5.202.949 |
| VENITURI TOTALE | 5.121.891 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.857.143 |
| Profitul brut | 264.748 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 220.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.277.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.267.421 |
| Stocuri | 816.148 |
| Creante | 203.317 |
| Casa si conturi la banci | 1.247.956 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.520 |
| DATORII | 2.400.142 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.157.360 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 4.157.630 |
| VENITURI TOTALE | 4.223.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.153.907 |
| Profitul brut | 70.075 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 55.659 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.297.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.165.610 |
| Stocuri | 729.432 |
| Creante | 328.993 |
| Casa si conturi la banci | 107.185 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.566 |
| DATORII | 1.353.431 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.120.785 |
| Capital subscris varsat | 1.921.100 |
| Cifra de afaceri neta | 4.069.240 |
| VENITURI TOTALE | 3.951.275 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.815.296 |
| Profitul brut | 135.979 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.291 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |