FARMER POINT BANAT SRL
| Denumire | FARMER POINT BANAT SRL |
| CUI | 28371300 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000911357 |
| EUID | ROONRC.J2011000911357 |
| CAEN | 7731 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-04-19 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PEDRAJAS JOSE GARCIA | - | Bulgaria |
| GRIGORE SERGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 771 431 | -4 627 310 | 109 167 299 | 23 653 876 | 93 055 312 | 7 503 037 | 27 |
| 2024 | 64 704 113 | -22 566 149 | 97 141 961 | 25 695 715 | 85 628 394 | 14 186 894 | 28 |
| 2023 | 69 648 618 | 26 980 764 | 48 299 478 | 25 306 051 | 59 910 070 | 36 753 043 | 37 |
| 2022 | 56 955 306 | 6 729 341 | 65 363 293 | 33 071 982 | 44 361 289 | 12 055 180 | 46 |
| 2021 | 53 632 258 | 2 602 817 | 58 756 142 | 29 479 296 | 40 615 444 | 5 797 297 | 45 |
| 2020 | 54 670 942 | 24 410 | 54 321 722 | 29 207 980 | 28 732 874 | 3 629 089 | 48 |
| 2019 | 22 228 201 | 435 537 | 48 711 866 | 18 526 572 | 33 779 917 | 3 604 679 | 65 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises52 771 431 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FARMER POINT BANAT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7731 Rev. 2 (echivalent: 7731 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole |
| Descriere Activitate | Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole |
| Cod CAEN principal | 77 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole |
| Descriere activitate (principal) | Activități de închiriere și leasing |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 7731: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FARMER POINT BANAT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FARMER POINT BANAT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FARMER POINT BANAT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.695.715 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.628.394 |
| Stocuri | 11.833.814 |
| Creante | 63.785.760 |
| Casa si conturi la banci | 10.008.820 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.929 |
| DATORII | 97.141.961 |
| PROVIZIOANE | 29.183 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.186.894 |
| Capital subscris varsat | 8.029.290 |
| Cifra de afaceri neta | 64.704.113 |
| VENITURI TOTALE | 67.682.784 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.248.933 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.566.149 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 22.566.149 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.306.051 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.910.070 |
| Stocuri | 15.311.495 |
| Creante | 44.207.056 |
| Casa si conturi la banci | 391.519 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.859 |
| DATORII | 48.299.478 |
| PROVIZIOANE | 195.459 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.753.043 |
| Capital subscris varsat | 8.029.290 |
| Cifra de afaceri neta | 69.648.618 |
| VENITURI TOTALE | 105.953.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.972.555 |
| Profitul brut | 26.980.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.980.764 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.071.982 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.361.289 |
| Stocuri | 27.109.241 |
| Creante | 17.191.984 |
| Casa si conturi la banci | 60.064 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.597 |
| DATORII | 65.363.293 |
| PROVIZIOANE | 48.395 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.055.180 |
| Capital subscris varsat | 4.229.290 |
| Cifra de afaceri neta | 56.955.306 |
| VENITURI TOTALE | 65.485.976 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.482.883 |
| Profitul brut | 7.003.093 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.729.341 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.479.296 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.615.444 |
| Stocuri | 15.200.588 |
| Creante | 21.449.056 |
| Casa si conturi la banci | 3.965.800 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.799 |
| DATORII | 58.756.142 |
| VENITURI IN AVANS | 5.552.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.797.297 |
| Capital subscris varsat | 4.229.290 |
| Cifra de afaceri neta | 53.632.258 |
| VENITURI TOTALE | 57.986.606 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.053.822 |
| Profitul brut | 2.932.784 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.602.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.207.980 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.732.874 |
| Stocuri | 19.955.802 |
| Creante | 587.793 |
| Casa si conturi la banci | 8.189.279 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.957 |
| DATORII | 54.321.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.629.089 |
| Capital subscris varsat | 4.229.290 |
| Cifra de afaceri neta | 54.670.942 |
| VENITURI TOTALE | 55.033.525 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.009.115 |
| Profitul brut | 24.410 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.526.572 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.779.917 |
| Stocuri | 21.903.132 |
| Creante | 10.112.356 |
| Casa si conturi la banci | 1.764.429 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.056 |
| DATORII | 48.711.866 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.604.679 |
| Capital subscris varsat | 714.380 |
| Cifra de afaceri neta | 22.228.201 |
| VENITURI TOTALE | 23.030.654 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.595.117 |
| Profitul brut | 435.537 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 435.537 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.017.985 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.862.581 |
| Stocuri | 8.859.957 |
| Creante | 4.873.385 |
| Casa si conturi la banci | 129.239 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.494 |
| DATORII | 38.913.579 |
| CAPITALURI - TOTAL | -22.519 |
| Capital subscris varsat | 144.320 |
| Cifra de afaceri neta | 17.054.095 |
| VENITURI TOTALE | 18.159.035 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.642.083 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 483.048 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 483.048 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.131.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.001.791 |
| Stocuri | 1.212.285 |
| Creante | 3.724.507 |
| Casa si conturi la banci | 64.999 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.359 |
| DATORII | 33.683.036 |
| CAPITALURI - TOTAL | 460.530 |
| Capital subscris varsat | 144.320 |
| Cifra de afaceri neta | 10.205.589 |
| VENITURI TOTALE | 10.794.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.361.075 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 566.799 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 569.283 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| Active imobilizate | 6.651.471 |
| Active circulante | 1.252.386 |
| Creante | 1.013.224 |
| Disponibilitati | 239.162 |
| Cheltuieli in avans | 936 |
| Datorii | 6.875.000 |
| Capitaluri proprii | 1.029.793 |
| Capital social | 144.300 |
| Cifra de afaceri | 1.523.722 |
| Venituri totale | 1.917.045 |
| Cheltuieli totale | 1.150.801 |
| Profit brut | 766.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 652.816 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |