FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL – CUI 30883442
Pe scurt
FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL are CUI 30883442, număr de înregistrare J2023019750407 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 5920 – Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 191.579 lei, un profit net de 1.015 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL |
| CUI | 30883442 |
| Nr. Reg. Com. | J2023019750407 |
| EUID | ROONRC.J35/2740/2012 |
| CAEN | 5920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-11-08 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SOCI MARIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 191 579 | 1 015 | 141 436 | 126 304 | 12 857 | 1 355 | 1 |
| 2024 | 153 497 | 3 412 | 20 287 | 2 916 | 20 188 | 3 652 | 1 |
| 2023 | 146 167 | 15 345 | 20 506 | 4 359 | 30 884 | 15 585 | 1 |
| 2022 | 124 660 | 6 871 | 19 179 | 1 567 | 20 018 | 2 487 | 1 |
| 2021 | 112 862 | -4 624 | 13 500 | 409 | 9 752 | -3 284 | 1 |
| 2020 | 105 115 | 28 635 | 24 870 | 1 333 | 51 888 | 28 875 | 1 |
| 2019 | 99 361 | 12 359 | 34 978 | 2 790 | 44 376 | 12 599 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises191 579 lei
25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5920 Rev. 2 (echivalent: 5920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5920: Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 183 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CINEWAVE FILM S.R.L. – locul 179, 1,15 mil. lei, Bucureşti
- KLU MUSIC RECORDS S.R.L. – locul 179, 203.477 lei, Ilfov
- AV DIGITAL CREATION S.R.L. – locul 179, 88.568 lei, Alba
- HODORONC-TRONC PRODUCTION SRL – locul 180, 1,15 mil. lei, Bucureşti
- STUDIOURILE DE INREGISTRARI AUDIO ISAC S.R.L. – locul 180, 194.738 lei, Braşov
- BLACKFRAME STUDIO S.R.L. – locul 180, 85.192 lei, Vrancea
- EZZELL PRODUCTIONS SRL – locul 181, 1,14 mil. lei, Prahova
- DCSM PRODUCTIONS S.R.L. – locul 181, 194.097 lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FAC MEDIA DEVELOPMENT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 2.916 |
| Active circulante | 20.188 |
| Creante | 15.525 |
| Disponibilitati | 4.663 |
| Cheltuieli in avans | 835 |
| Datorii | 20.287 |
| Capitaluri proprii | 3.652 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 153.497 |
| Venituri totale | 153.497 |
| Cheltuieli totale | 148.581 |
| Profit brut | 4.916 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.412 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 4.359 |
| Active circulante | 30.884 |
| Creante | 6.100 |
| Disponibilitati | 24.784 |
| Cheltuieli in avans | 848 |
| Datorii | 20.506 |
| Capitaluri proprii | 15.585 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 146.167 |
| Venituri totale | 147.600 |
| Cheltuieli totale | 130.810 |
| Profit brut | 16.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.345 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.567 |
| Active circulante | 20.018 |
| Creante | 6.222 |
| Disponibilitati | 13.796 |
| Cheltuieli in avans | 81 |
| Datorii | 19.179 |
| Capitaluri proprii | 2.487 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 124.660 |
| Venituri totale | 124.715 |
| Cheltuieli totale | 116.622 |
| Profit brut | 8.093 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.871 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 409 |
| Active circulante | 9.752 |
| Creante | 17.500 |
| Disponibilitati | -7.748 |
| Cheltuieli in avans | 55 |
| Datorii | 13.500 |
| Capitaluri proprii | -3.284 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 112.862 |
| Venituri totale | 112.917 |
| Cheltuieli totale | 116.411 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.494 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.624 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.333 |
| Active circulante | 51.888 |
| Creante | 45.833 |
| Disponibilitati | 6.055 |
| Cheltuieli in avans | 524 |
| Datorii | 24.870 |
| Capitaluri proprii | 28.875 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 105.115 |
| Venituri totale | 105.116 |
| Cheltuieli totale | 75.034 |
| Profit brut | 30.082 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.790 |
| Active circulante | 44.376 |
| Creante | 42.514 |
| Disponibilitati | 1.862 |
| Cheltuieli in avans | 411 |
| Datorii | 34.978 |
| Capitaluri proprii | 12.599 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 99.361 |
| Venituri totale | 99.362 |
| Cheltuieli totale | 84.022 |
| Profit brut | 15.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.359 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 5.708 |
| Active circulante | 27.189 |
| Creante | 12.600 |
| Disponibilitati | 14.589 |
| Cheltuieli in avans | 625 |
| Datorii | 25.707 |
| Capitaluri proprii | 7.815 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 105.130 |
| Venituri totale | 105.131 |
| Cheltuieli totale | 94.402 |
| Profit brut | 10.729 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.575 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 21.606 |
| Active circulante | 14.842 |
| Creante | 11.044 |
| Disponibilitati | 3.798 |
| Cheltuieli in avans | 13.306 |
| Datorii | 48.608 |
| Capitaluri proprii | 1.146 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 110.123 |
| Venituri totale | 110.124 |
| Cheltuieli totale | 105.915 |
| Profit brut | 4.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 906 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 43.055 |
| Active circulante | 13.593 |
| Creante | 10.574 |
| Disponibilitati | 3.019 |
| Cheltuieli in avans | 791 |
| Datorii | 43.243 |
| Capitaluri proprii | 14.196 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 102.764 |
| Venituri totale | 103.598 |
| Cheltuieli totale | 86.533 |
| Profit brut | 17.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.956 |
| Pierdere neta | 0 |