EUROPEAN CONSTRUCT SRL – CUI 18996922
Pe scurt
EUROPEAN CONSTRUCT SRL are CUI 18996922, număr de înregistrare J2006001122334 și sediul în Municipiul Suceava, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 240.524 lei, un profit net de 47.716 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | EUROPEAN CONSTRUCT SRL |
| CUI | 18996922 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001122334 |
| EUID | ROONRC.J2006001122334 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-09-06 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VIŢELARU DINU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 240 524 | 47 716 | 598 088 | 46 915 | 628 852 | 78 410 | 2 |
| 2024 | 35 049 | -41 307 | 399 074 | 48 763 | 400 669 | 30 694 | 1 |
| 2023 | 67 560 | -84 760 | 350 448 | 49 673 | 391 990 | 72 001 | 2 |
| 2022 | 188 727 | -103 463 | 626 497 | 87 389 | 715 532 | 156 760 | 1 |
| 2021 | 617 846 | 264 487 | 805 636 | 132 442 | 975 088 | 286 540 | 1 |
| 2020 | 325 669 | 38 408 | 1 589 808 | 206 127 | 1 422 225 | 22 052 | 1 |
| 2019 | 288 786 | -187 095 | 1 682 248 | 239 206 | 1 434 844 | -16 356 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises240 524 lei
586%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “EUROPEAN CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Suceava , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10248 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONSTRUCTII BEBA VECHE 2015 SRL – locul 10244, 241.067 lei, Timiş
- FRIULI CONSTRUCT SRL – locul 10244, 0 lei, Prahova
- P.T.I. ZETCONSTRUCT S.R.L. – locul 10245, 240.887 lei, Harghita
- CONSTOR SRL – locul 10245, 0 lei, Bihor
- CMH BEST CONSTRUCT S.R.L. – locul 10246, 240.733 lei, Giurgiu
- IMC BUSINESS GLOBAL 2007 S.R.L. – locul 10246, 0 lei, Satu Mare
- ADENELEXIM SRL – locul 10247, 240.685 lei, Bihor
- IMPRESA CONSTRUCT SRL – locul 10247, 0 lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „EUROPEAN CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „EUROPEAN CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „EUROPEAN CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 48.763 |
| Active circulante | 400.669 |
| Stocuri | 111.545 |
| Creante | 260.653 |
| Disponibilitati | 28.471 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 399.074 |
| Venituri in avans | 19.664 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 30.694 |
| Capital social | 50.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 35.049 |
| Venituri totale | 74.809 |
| Cheltuieli totale | 115.385 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.576 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 41.307 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 49.673 |
| Active circulante | 391.990 |
| Stocuri | 112.595 |
| Creante | 264.256 |
| Disponibilitati | 15.139 |
| Cheltuieli in avans | 450 |
| Datorii | 350.448 |
| Venituri in avans | 19.664 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 72.001 |
| Capital social | 50.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 67.560 |
| Venituri totale | 74.905 |
| Cheltuieli totale | 158.962 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 84.057 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 84.760 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 87.389 |
| Active circulante | 715.532 |
| Stocuri | 112.594 |
| Creante | 446.093 |
| Disponibilitati | 156.845 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 626.497 |
| Venituri in avans | 19.664 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 156.760 |
| Capital social | 50.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 188.727 |
| Venituri totale | 41.201 |
| Cheltuieli totale | 143.074 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 101.873 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 103.463 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 132.442 |
| Active circulante | 975.088 |
| Stocuri | 262.016 |
| Creante | 591.399 |
| Disponibilitati | 121.673 |
| Cheltuieli in avans | 4.310 |
| Datorii | 805.636 |
| Venituri in avans | 19.664 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 286.540 |
| Capital social | 50.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 617.846 |
| Venituri totale | 447.305 |
| Cheltuieli totale | 177.819 |
| Profit brut | 269.486 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 264.487 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 206.127 |
| Active circulante | 1.422.225 |
| Stocuri | 439.138 |
| Creante | 529.131 |
| Disponibilitati | 453.956 |
| Cheltuieli in avans | 258 |
| Datorii | 1.589.808 |
| Venituri in avans | 16.750 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 22.052 |
| Capital social | 50.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 325.669 |
| Venituri totale | 195.046 |
| Cheltuieli totale | 153.930 |
| Profit brut | 41.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 38.408 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 239.206 |
| Active circulante | 1.434.844 |
| Stocuri | 588.874 |
| Creante | 684.673 |
| Disponibilitati | 161.297 |
| Cheltuieli in avans | 741 |
| Datorii | 1.682.248 |
| Venituri in avans | 8.899 |
| Capitaluri proprii | -16.356 |
| Capital social | 50.200 |
| Cifra de afaceri | 288.786 |
| Venituri totale | 320.062 |
| Cheltuieli totale | 501.738 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 181.676 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 187.095 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 619.593 |
| Active circulante | 2.692.398 |
| Stocuri | 812.621 |
| Creante | 706.488 |
| Disponibilitati | 1.173.289 |
| Cheltuieli in avans | 1.476 |
| Datorii | 3.133.829 |
| Venituri in avans | 8.899 |
| Capitaluri proprii | 170.739 |
| Capital social | 50.200 |
| Cifra de afaceri | 580.603 |
| Venituri totale | 440.374 |
| Cheltuieli totale | 308.168 |
| Profit brut | 132.206 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 739.832 |
| Active circulante | 2.931.533 |
| Stocuri | 994.145 |
| Creante | 903.338 |
| Disponibilitati | 1.034.050 |
| Cheltuieli in avans | 833 |
| Datorii | 3.610.274 |
| Venituri in avans | 17.565 |
| Capitaluri proprii | 44.359 |
| Capital social | 50.200 |
| Cifra de afaceri | 783.936 |
| Venituri totale | 353.576 |
| Cheltuieli totale | 307.639 |
| Profit brut | 45.937 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 972.640 |
| Active circulante | 2.647.147 |
| Stocuri | 976.266 |
| Creante | 624.395 |
| Disponibilitati | 1.046.486 |
| Cheltuieli in avans | 1.138 |
| Datorii | 3.660.588 |
| Venituri in avans | 8.813 |
| Capitaluri proprii | -48.476 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 905.843 |
| Venituri totale | 559.745 |
| Cheltuieli totale | 516.231 |
| Profit brut | 43.514 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.758 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |