ESBECO CONSTRUCT SRL – CUI 22552138
Informativ
ESBECO CONSTRUCT SRL are CUI 22552138, număr de înregistrare J2007000923096 și sediul în Municipiul Brăila, județul Brăila. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 469.704 lei, o pierdere netă de 665.871 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 03.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ESBECO CONSTRUCT SRL |
| CUI | 22552138 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000923096 |
| EUID | ROONRC.J2007000923096 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 03.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-10-11 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PAPAZARCADE EUGENIA JENICA | - | România |
| PAPAZARCADE ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 469 704 | -665 871 | 2 061 518 | 25 822 | 1 424 825 | -610 871 | 4 |
| 2024 | 1 134 509 | 231 446 | 531 793 | 33 981 | 552 812 | 55 000 | 6 |
| 2023 | 625 178 | 175 700 | 541 143 | 54 127 | 310 569 | -176 447 | 3 |
| 2022 | 418 871 | -74 952 | 582 753 | 101 835 | 126 113 | -352 147 | 3 |
| 2021 | 253 303 | -182 712 | 507 053 | 150 994 | 72 696 | -277 195 | 3 |
| 2020 | 476 426 | 27 324 | 349 560 | 31 425 | 223 652 | -94 483 | 2 |
| 2019 | 251 824 | -89 592 | 323 621 | 52 825 | 148 989 | -121 807 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ESBECO CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Brăila , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2533 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BRANSEL GREEN ENERGY S.R.L. – locul 2529, 689.965 lei, Bucureşti
- ALR INSTALSANIT PLUSS S.R.L. – locul 2529, 471.615 lei, Cluj
- CUBI PERINA S.R.L. – locul 2530, 688.417 lei, Sibiu
- IDEAL SITE SOLUTION S.R.L. – locul 2530, 471.427 lei, Ilfov
- SOLAR FUTURE CONSULTING S.R.L. – locul 2531, 687.697 lei, Iaşi
- KING ISTVAN INSTALATII S.R.L. – locul 2531, 470.819 lei, Satu Mare
- OVIDIU ELECTRIC ARR S.R.L. – locul 2532, 687.518 lei, Timiş
- GENERAL GRUP TRIO EXPERT S.R.L. – locul 2532, 470.160 lei, Sălaj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ESBECO CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ESBECO CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ESBECO CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 33.981 |
| Active circulante | 552.812 |
| Stocuri | 1.941 |
| Creante | 532.810 |
| Disponibilitati | 18.061 |
| Datorii | 531.793 |
| Capitaluri proprii | 55.000 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.134.509 |
| Venituri totale | 1.203.438 |
| Cheltuieli totale | 936.611 |
| Profit brut | 266.827 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 231.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 54.127 |
| Active circulante | 310.569 |
| Stocuri | 10.065 |
| Creante | 214.275 |
| Disponibilitati | 86.229 |
| Datorii | 541.143 |
| Capitaluri proprii | -176.447 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 625.178 |
| Venituri totale | 662.321 |
| Cheltuieli totale | 479.998 |
| Profit brut | 182.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 175.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 101.835 |
| Active circulante | 126.113 |
| Stocuri | 197 |
| Creante | 42.946 |
| Disponibilitati | 82.970 |
| Cheltuieli in avans | 2.658 |
| Datorii | 582.753 |
| Capitaluri proprii | -352.147 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 418.871 |
| Venituri totale | 428.396 |
| Cheltuieli totale | 499.060 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 70.664 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 74.952 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 150.994 |
| Active circulante | 72.696 |
| Stocuri | 19.865 |
| Creante | 37.178 |
| Disponibilitati | 15.653 |
| Cheltuieli in avans | 6.168 |
| Datorii | 507.053 |
| Capitaluri proprii | -277.195 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 253.303 |
| Venituri totale | 253.388 |
| Cheltuieli totale | 433.550 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 180.162 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 182.712 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 31.425 |
| Active circulante | 223.652 |
| Stocuri | 12.420 |
| Creante | 10.805 |
| Disponibilitati | 200.427 |
| Datorii | 349.560 |
| Capitaluri proprii | -94.483 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 476.426 |
| Venituri totale | 479.983 |
| Cheltuieli totale | 447.951 |
| Profit brut | 32.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.324 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 52.825 |
| Active circulante | 148.989 |
| Stocuri | 61.158 |
| Creante | 33.733 |
| Disponibilitati | 54.098 |
| Datorii | 323.621 |
| Capitaluri proprii | -121.807 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 251.824 |
| Venituri totale | 299.126 |
| Cheltuieli totale | 386.199 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 87.073 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 89.592 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 74.552 |
| Active circulante | 67.390 |
| Stocuri | 37.475 |
| Creante | 14.303 |
| Disponibilitati | 15.612 |
| Datorii | 174.156 |
| Capitaluri proprii | -32.214 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 359.289 |
| Venituri totale | 366.494 |
| Cheltuieli totale | 545.041 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 178.547 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 182.140 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 99.522 |
| Active circulante | 222.878 |
| Stocuri | 33.765 |
| Creante | 158.567 |
| Disponibilitati | 30.546 |
| Datorii | 172.474 |
| Capitaluri proprii | 149.926 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 973.507 |
| Venituri totale | 980.695 |
| Cheltuieli totale | 763.770 |
| Profit brut | 216.925 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 207.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 16.145 |
| Stocuri | 9.762 |
| Creante | 4.633 |
| Disponibilitati | 1.750 |
| Datorii | 73.364 |
| Capitaluri proprii | -57.219 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 159.130 |
| Venituri totale | 164.074 |
| Cheltuieli totale | 210.666 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 46.592 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 48.233 |
| Nr. salariati | 5 |