ELGEDI S.R.L. – CUI 16607867
Informativ
ELGEDI S.R.L. are CUI 16607867, număr de înregistrare J04/1297/2004 și sediul în Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4321 – Lucrări de instalații electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 685.632 lei, un profit net de 49.973 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ELGEDI S.R.L. |
| CUI | 16607867 |
| Nr. Reg. Com. | J04/1297/2004 |
| EUID | ROONRC.J04/1297/2004 |
| CAEN | 4321 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-16 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PRUTEANU CIPRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 685 632 | 49 973 | 455 219 | 222 751 | 352 881 | 120 413 | 3 |
| 2024 | 1 378 398 | 196 612 | 278 901 | 358 597 | 179 107 | 267 669 | 3 |
| 2023 | 579 704 | 149 146 | 363 788 | 467 286 | 117 450 | 220 948 | 4 |
| 2022 | 262 022 | -59 259 | 143 938 | 163 514 | 102 227 | 71 803 | 3 |
| 2021 | 224 001 | -135 408 | 167 961 | 193 050 | 105 973 | 131 062 | 3 |
| 2020 | 447 836 | 128 853 | 251 144 | 233 434 | 284 180 | 266 470 | 3 |
| 2019 | 415 195 | 166 117 | 317 974 | 193 426 | 262 165 | 137 617 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELGEDI S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4321 Rev. 2 (echivalent: 4321 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații electrice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 4321: Lucrări de instalații electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2540 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANTONIS FAMILY CONSTRUCT S.R.L. – locul 2536, 686.230 lei, Bucureşti
- DIADUCU SRL – locul 2536, 465.810 lei, Alba
- WERGY TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. – locul 2537, 686.204 lei, Tulcea
- TPA TOP INSTALATII SRL – locul 2537, 464.247 lei, Cluj
- ELECTRO ENERGY DIVERS S.R.L. – locul 2538, 686.030 lei, Buzău
- CNG GAZ METAN S.R.L. – locul 2538, 463.838 lei, Dolj
- TOTAL PRO ELECTRIC SRL – locul 2539, 685.807 lei, Bucureşti
- CEGA TÂRGOVIŞTE INSTAL S.R.L. – locul 2539, 463.700 lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELGEDI S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELGEDI S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELGEDI S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 358.597 |
| Active circulante | 179.107 |
| Stocuri | 105.268 |
| Creante | 27.733 |
| Disponibilitati | 46.106 |
| Cheltuieli in avans | 8.866 |
| Datorii | 278.901 |
| Capitaluri proprii | 267.669 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 1.378.398 |
| Venituri totale | 1.378.413 |
| Cheltuieli totale | 1.141.169 |
| Profit brut | 237.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 196.612 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 467.286 |
| Active circulante | 117.450 |
| Stocuri | 20.831 |
| Creante | 83.563 |
| Disponibilitati | 13.056 |
| Datorii | 363.788 |
| Capitaluri proprii | 220.948 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 579.704 |
| Venituri totale | 602.713 |
| Cheltuieli totale | 447.660 |
| Profit brut | 155.053 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 149.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 163.514 |
| Active circulante | 102.227 |
| Stocuri | 36.235 |
| Creante | 6.561 |
| Disponibilitati | 59.431 |
| Datorii | 143.938 |
| Venituri in avans | 50.000 |
| Capitaluri proprii | 71.803 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 262.022 |
| Venituri totale | 288.824 |
| Cheltuieli totale | 346.057 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 57.233 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 59.259 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 193.050 |
| Active circulante | 105.973 |
| Stocuri | 31.043 |
| Creante | 5.507 |
| Disponibilitati | 69.423 |
| Datorii | 167.961 |
| Capitaluri proprii | 131.062 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 224.001 |
| Venituri totale | 224.003 |
| Cheltuieli totale | 357.171 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 133.168 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 135.408 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 233.434 |
| Active circulante | 284.180 |
| Stocuri | 27.301 |
| Creante | 109.494 |
| Disponibilitati | 147.385 |
| Datorii | 251.144 |
| Capitaluri proprii | 266.470 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 447.836 |
| Venituri totale | 447.839 |
| Cheltuieli totale | 314.707 |
| Profit brut | 133.132 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 128.853 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 193.426 |
| Active circulante | 262.165 |
| Stocuri | 15.334 |
| Creante | 59.501 |
| Disponibilitati | 187.330 |
| Datorii | 317.974 |
| Capitaluri proprii | 137.617 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 415.195 |
| Venituri totale | 417.317 |
| Cheltuieli totale | 246.781 |
| Profit brut | 170.536 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 166.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 126.691 |
| Active circulante | 242.807 |
| Stocuri | 14.830 |
| Creante | 86.196 |
| Disponibilitati | 141.781 |
| Datorii | 231.881 |
| Capitaluri proprii | 137.617 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 427.723 |
| Venituri totale | 431.487 |
| Cheltuieli totale | 322.191 |
| Profit brut | 109.296 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 104.981 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 96.457 |
| Active circulante | 121.478 |
| Stocuri | 764 |
| Creante | 68.175 |
| Disponibilitati | 52.539 |
| Datorii | 48.318 |
| Capitaluri proprii | 169.617 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 207.239 |
| Venituri totale | 207.239 |
| Cheltuieli totale | 123.294 |
| Profit brut | 83.945 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 81.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 96.457 |
| Active circulante | 68.665 |
| Stocuri | 764 |
| Creante | 59.910 |
| Disponibilitati | 7.991 |
| Datorii | 77.400 |
| Capitaluri proprii | 87.722 |
| Capital social | 61.900 |
| Cifra de afaceri | 127.036 |
| Venituri totale | 127.157 |
| Cheltuieli totale | 120.585 |
| Profit brut | 6.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.327 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |