ELEMENTE COMANDA AUTO SA
| Denumire | ELEMENTE COMANDA AUTO SA |
| CUI | 13785770 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000175033 |
| EUID | ROONRC.J2001000175033 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-03-16 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COMPONENTE AUTO S.A. | - | România |
| SIMESCU ADRIANA-MIHAELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 627 481 | 1 321 100 | 13 437 444 | 9 004 098 | 13 723 587 | 10 718 652 | 100 |
| 2024 | 35 314 334 | 332 933 | 12 875 810 | 9 250 496 | 12 354 055 | 9 396 555 | 100 |
| 2023 | 37 097 834 | 952 230 | 13 699 808 | 10 007 967 | 13 093 754 | 10 308 244 | 113 |
| 2022 | 37 616 144 | 1 012 354 | 13 487 637 | 8 793 112 | 13 047 464 | 9 356 014 | 120 |
| 2021 | 30 555 902 | 803 518 | 12 425 233 | 7 109 663 | 12 170 949 | 8 349 870 | 117 |
| 2020 | 26 418 814 | 1 834 068 | 10 602 421 | 7 006 696 | 9 714 217 | 7 546 352 | 106 |
| 2019 | 28 464 866 | 1 283 820 | 14 190 492 | 7 578 896 | 11 695 336 | 5 712 284 | 122 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 627 481 lei
15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELEMENTE COMANDA AUTO SA”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Argeş , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELEMENTE COMANDA AUTO SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELEMENTE COMANDA AUTO SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELEMENTE COMANDA AUTO SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.250.496 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.354.055 |
| Stocuri | 6.157.293 |
| Creante | 6.067.904 |
| Casa si conturi la banci | 128.858 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 667.814 |
| DATORII | 12.875.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.396.555 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 35.314.334 |
| VENITURI TOTALE | 33.551.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.185.550 |
| Profitul brut | 366.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 332.933 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.007.967 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.093.754 |
| Stocuri | 6.269.853 |
| Creante | 6.578.258 |
| Casa si conturi la banci | 245.643 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 906.331 |
| DATORII | 13.699.808 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.308.244 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 37.097.834 |
| VENITURI TOTALE | 35.774.869 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.764.419 |
| Profitul brut | 1.010.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 952.230 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 113 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.793.112 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.047.464 |
| Stocuri | 5.987.796 |
| Creante | 6.554.372 |
| Casa si conturi la banci | 505.296 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.020.083 |
| DATORII | 13.487.637 |
| VENITURI IN AVANS | 17.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.356.014 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 37.616.144 |
| VENITURI TOTALE | 36.433.374 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.344.376 |
| Profitul brut | 1.088.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.012.354 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.109.663 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.170.949 |
| Stocuri | 5.322.024 |
| Creante | 6.802.362 |
| Casa si conturi la banci | 46.563 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.560.935 |
| DATORII | 12.425.233 |
| VENITURI IN AVANS | 66.444 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.349.870 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 30.555.902 |
| VENITURI TOTALE | 28.344.186 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.408.179 |
| Profitul brut | 936.007 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 803.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.006.696 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.714.217 |
| Stocuri | 4.334.923 |
| Creante | 5.350.649 |
| Casa si conturi la banci | 28.645 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.544.464 |
| DATORII | 10.602.421 |
| VENITURI IN AVANS | 116.604 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.546.352 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 26.418.814 |
| VENITURI TOTALE | 24.530.796 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.449.948 |
| Profitul brut | 2.080.848 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.834.068 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 106 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.578.896 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.695.336 |
| Stocuri | 4.778.939 |
| Creante | 6.836.800 |
| Casa si conturi la banci | 79.597 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 795.308 |
| DATORII | 14.190.492 |
| VENITURI IN AVANS | 166.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.712.284 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 28.464.866 |
| VENITURI TOTALE | 26.817.439 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.417.938 |
| Profitul brut | 1.399.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.283.820 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.943.555 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.774.091 |
| Stocuri | 2.480.242 |
| Creante | 5.226.446 |
| Casa si conturi la banci | 67.403 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 658.826 |
| DATORII | 9.734.706 |
| VENITURI IN AVANS | 213.302 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.428.464 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 23.097.882 |
| VENITURI TOTALE | 21.593.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.299.391 |
| Profitul brut | 294.608 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 294.608 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.771.594 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.985.728 |
| Stocuri | 1.719.814 |
| Creante | 4.246.523 |
| Casa si conturi la banci | 19.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 651.078 |
| DATORII | 7.016.068 |
| VENITURI IN AVANS | 258.476 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.133.856 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 21.434.779 |
| VENITURI TOTALE | 21.392.528 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.346.504 |
| Profitul brut | 46.024 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 46.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 106 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.269.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.177.490 |
| Stocuri | 1.905.993 |
| Creante | 4.253.856 |
| Casa si conturi la banci | 17.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 271.623 |
| DATORII | 7.323.297 |
| VENITURI IN AVANS | 307.550 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.087.831 |
| Capital subscris varsat | 2.295.458 |
| Cifra de afaceri neta | 17.392.496 |
| VENITURI TOTALE | 17.638.606 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.161.328 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 522.722 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 522.722 |
| Numar mediu de salariati | 99 |