ELCO LOGISTIC SRL
| Denumire | ELCO LOGISTIC SRL |
| CUI | 27299681 |
| Nr. Reg. Com. | J2010000686041 |
| EUID | ROONRC.J2010000686041 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-08-20 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIUTĂ OANA-ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46 935 802 | 845 929 | 7 703 287 | — | — | — | 5 |
| 2024 | 38 877 962 | 788 090 | 7 205 527 | 4 187 142 | 5 103 727 | 2 085 342 | 5 |
| 2023 | 35 208 684 | 789 894 | 3 998 901 | 281 369 | 5 165 219 | 1 447 687 | 5 |
| 2022 | 26 637 759 | 507 877 | 3 706 580 | 165 840 | 4 419 164 | 878 424 | 5 |
| 2021 | 23 129 773 | 566 676 | 2 389 693 | 258 572 | 3 061 668 | 930 547 | 4 |
| 2020 | 17 415 748 | 270 226 | 1 773 267 | 223 170 | 1 926 506 | 376 409 | 3 |
| 2019 | 14 087 103 | 168 187 | 1 694 978 | 356 924 | 1 752 424 | 414 370 | 3 |
| 2018 | 14 734 858 | 250 826 | 1 295 642 | 200 903 | 1 609 261 | 514 522 | 1 |
| 2017 | 4 683 123 | 85 200 | 957 810 | 198 538 | 1 046 033 | 286 761 | 2 |
| 2016 | 7 127 978 | 151 695 | 332 316 | 96 780 | 387 435 | 151 899 | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises46 935 802 lei
21%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELCO LOGISTIC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELCO LOGISTIC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELCO LOGISTIC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELCO LOGISTIC SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.187.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.103.727 |
| Stocuri | 2.810.106 |
| Creante | 2.145.983 |
| Casa si conturi la banci | 147.638 |
| DATORII | 7.205.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.085.342 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.877.962 |
| VENITURI TOTALE | 39.724.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.812.298 |
| Profitul brut | 912.314 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 788.090 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 281.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.165.219 |
| Stocuri | 3.232.368 |
| Creante | 1.841.881 |
| Casa si conturi la banci | 90.970 |
| DATORII | 3.998.901 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.447.687 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.208.684 |
| VENITURI TOTALE | 35.688.093 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.776.046 |
| Profitul brut | 912.047 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 789.894 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 165.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.419.164 |
| Stocuri | 2.659.630 |
| Creante | 1.689.650 |
| Casa si conturi la banci | 69.884 |
| DATORII | 3.706.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 878.424 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 26.637.759 |
| VENITURI TOTALE | 27.208.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.614.138 |
| Profitul brut | 594.690 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 507.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 258.572 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.061.668 |
| Stocuri | 1.318.182 |
| Creante | 1.229.503 |
| Casa si conturi la banci | 513.983 |
| DATORII | 2.389.693 |
| CAPITALURI - TOTAL | 930.547 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.129.773 |
| VENITURI TOTALE | 23.569.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.915.548 |
| Profitul brut | 653.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 566.676 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 223.170 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.926.506 |
| Stocuri | 1.122.793 |
| Creante | 667.157 |
| Casa si conturi la banci | 136.556 |
| DATORII | 1.773.267 |
| CAPITALURI - TOTAL | 376.409 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.415.748 |
| VENITURI TOTALE | 17.839.486 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.507.156 |
| Profitul brut | 332.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 270.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 356.924 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.752.424 |
| Stocuri | 442.062 |
| Creante | 1.279.895 |
| Casa si conturi la banci | 30.467 |
| DATORII | 1.694.978 |
| CAPITALURI - TOTAL | 414.370 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.087.103 |
| VENITURI TOTALE | 14.431.407 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.211.548 |
| Profitul brut | 219.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 168.187 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 200.903 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.609.261 |
| Stocuri | 490.396 |
| Creante | 1.068.849 |
| Casa si conturi la banci | 50.016 |
| DATORII | 1.295.642 |
| CAPITALURI - TOTAL | 514.522 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.734.858 |
| VENITURI TOTALE | 15.064.728 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.769.838 |
| Profitul brut | 294.890 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 250.826 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 198.538 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.046.033 |
| Stocuri | 170.540 |
| Creante | 871.223 |
| Casa si conturi la banci | 4.270 |
| DATORII | 957.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 286.761 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.683.123 |
| VENITURI TOTALE | 4.939.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.840.558 |
| Profitul brut | 98.686 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 85.200 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.780 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 387.435 |
| Stocuri | 42.439 |
| Creante | 297.412 |
| Casa si conturi la banci | 47.584 |
| DATORII | 332.316 |
| CAPITALURI - TOTAL | 151.899 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.127.978 |
| VENITURI TOTALE | 8.430.903 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.255.234 |
| Profitul brut | 175.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 151.695 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |