ELAN-TRIO SRL
| Denumire | ELAN-TRIO SRL |
| CUI | 3714810 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000242194 |
| EUID | ROONRC.J1993000242194 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-23 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FAZAKAS ATTILA | - | România |
| KOVÁCS LÁSZLÓ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 232 582 245 | -11 480 044 | 59 147 328 | 31 231 948 | 25 322 892 | -2 291 296 | 402 |
| 2024 | 290 331 509 | -4 538 586 | 61 457 917 | 37 097 116 | 33 162 828 | 9 188 748 | 457 |
| 2023 | 291 638 868 | 2 461 395 | 54 061 190 | 34 019 067 | 34 035 456 | 14 200 224 | 468 |
| 2022 | 265 465 643 | 5 193 931 | 44 919 836 | 31 963 224 | 27 079 551 | 14 325 066 | 483 |
| 2021 | 230 051 652 | 1 844 494 | 37 144 287 | 21 930 625 | 25 491 481 | 10 753 059 | 507 |
| 2020 | 218 382 410 | 2 015 655 | 31 360 567 | 21 013 626 | 20 216 362 | 9 674 355 | 490 |
| 2019 | 217 031 580 | 3 028 105 | 34 355 402 | 21 528 581 | 20 816 935 | 7 658 699 | 466 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises232 582 245 lei
-20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELAN-TRIO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Harghita , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELAN-TRIO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELAN-TRIO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELAN-TRIO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.019.067 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.035.456 |
| Stocuri | 26.912.494 |
| Creante | 4.187.686 |
| Casa si conturi la banci | 2.935.276 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 291.971 |
| DATORII | 54.061.190 |
| VENITURI IN AVANS | 85.080 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.200.224 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 291.638.868 |
| VENITURI TOTALE | 294.978.795 |
| CHELTUIELI TOTALE | 292.098.881 |
| Profitul brut | 2.879.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.461.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 468 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.963.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.079.551 |
| Stocuri | 21.492.736 |
| Creante | 3.017.953 |
| Casa si conturi la banci | 2.568.862 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 361.049 |
| DATORII | 44.919.836 |
| VENITURI IN AVANS | 158.922 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.325.066 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 265.465.643 |
| VENITURI TOTALE | 268.549.036 |
| CHELTUIELI TOTALE | 262.506.034 |
| Profitul brut | 6.043.002 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.193.931 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 483 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.930.625 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.491.481 |
| Stocuri | 21.277.906 |
| Creante | 2.155.791 |
| Casa si conturi la banci | 2.057.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 707.410 |
| DATORII | 37.144.287 |
| VENITURI IN AVANS | 232.170 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.753.059 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 230.051.652 |
| VENITURI TOTALE | 231.789.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 229.631.209 |
| Profitul brut | 2.158.425 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.844.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 507 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.013.626 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.216.362 |
| Stocuri | 17.206.561 |
| Creante | 1.601.324 |
| Casa si conturi la banci | 1.408.477 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 121.973 |
| DATORII | 31.360.567 |
| VENITURI IN AVANS | 317.039 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.674.355 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 218.382.410 |
| VENITURI TOTALE | 220.465.255 |
| CHELTUIELI TOTALE | 217.970.419 |
| Profitul brut | 2.494.836 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.015.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 490 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.528.581 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.816.935 |
| Stocuri | 17.583.396 |
| Creante | 1.556.251 |
| Casa si conturi la banci | 1.677.288 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.619 |
| DATORII | 34.355.402 |
| VENITURI IN AVANS | 391.034 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.658.699 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 217.031.580 |
| VENITURI TOTALE | 218.041.736 |
| CHELTUIELI TOTALE | 214.424.232 |
| Profitul brut | 3.617.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.028.105 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 466 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.489.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.421.460 |
| Stocuri | 13.888.334 |
| Creante | 1.506.608 |
| Casa si conturi la banci | 2.026.518 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.551 |
| DATORII | 24.831.414 |
| VENITURI IN AVANS | 564.072 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.559.009 |
| Capital subscris varsat | 1.603.000 |
| Cifra de afaceri neta | 203.682.410 |
| VENITURI TOTALE | 205.009.005 |
| CHELTUIELI TOTALE | 200.658.835 |
| Profitul brut | 4.350.170 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.476.086 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 513 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.503.880 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.695.554 |
| Stocuri | 13.660.908 |
| Creante | 2.177.697 |
| Casa si conturi la banci | 2.856.949 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.657 |
| DATORII | 34.591.352 |
| VENITURI IN AVANS | 801.867 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.154.128 |
| Capital subscris varsat | 1.601.000 |
| Cifra de afaceri neta | 185.551.913 |
| VENITURI TOTALE | 187.461.747 |
| CHELTUIELI TOTALE | 186.305.573 |
| Profitul brut | 1.156.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 717.458 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 529 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.813.358 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.495.348 |
| Stocuri | 10.801.838 |
| Creante | 2.600.194 |
| Casa si conturi la banci | 2.093.316 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.992 |
| DATORII | 30.600.599 |
| VENITURI IN AVANS | 274.108 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.550.009 |
| Capital subscris varsat | 1.601.000 |
| Cifra de afaceri neta | 187.859.428 |
| VENITURI TOTALE | 210.813.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 215.113.076 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.299.313 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.011.456 |
| Numar mediu de salariati | 660 |