EDELWAND SRL – CUI 28396992
Pe scurt
EDELWAND SRL are CUI 28396992, număr de înregistrare J2011001123128 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.199.177 lei, un profit net de 221.210 lei și un număr mediu de 21 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | EDELWAND SRL |
| CUI | 28396992 |
| Nr. Reg. Com. | J2011001123128 |
| EUID | ROONRC.J2011001123128 |
| CAEN | 4399 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-04-27 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FĂNĂŢAN NICOLAE ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 199 177 | 221 210 | 6 526 873 | 1 190 677 | 5 745 550 | 422 648 | 21 |
| 2024 | 9 580 337 | 242 325 | 6 091 771 | 785 446 | 5 866 034 | 584 022 | 21 |
| 2023 | 9 216 198 | 97 894 | 5 775 955 | 1 216 666 | 5 200 441 | 665 405 | 19 |
| 2022 | 7 061 080 | 145 528 | 5 070 212 | 889 778 | 4 747 945 | 567 511 | 19 |
| 2021 | 7 053 535 | 268 069 | 2 395 297 | 711 364 | 2 505 916 | 821 983 | 19 |
| 2020 | 9 083 663 | 354 226 | 2 467 809 | 607 722 | 2 548 211 | 688 124 | 20 |
| 2019 | 6 005 957 | 183 211 | 2 760 908 | 499 529 | 2 745 277 | 483 898 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 199 177 lei
38%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “EDELWAND SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4399 Rev. 2 (echivalent: 4399 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 43 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 4399: Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 87 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ELECTRIC LIGHT SRL – locul 83, 41,65 mil. lei, Vrancea
- ARIS ENGINEERING S.R.L. – locul 83, 25,50 mil. lei, Ilfov
- DEME&CO SRL – locul 83, 13,81 mil. lei, Bihor
- TI & AX MONTAJ FAŢADE SRL – locul 83, 5,39 mil. lei, Ilfov
- VIROCRI SRL – locul 83, 5,02 mil. lei, Braşov
- BENI ŞAPE SB S.R.L. – locul 83, 3,77 mil. lei, Sibiu
- TOMSA IMPORT EXPORT SRL – locul 83, 2,22 mil. lei, Cluj
- NEW RAVE CONSTRUCT SRL – locul 83, 1,93 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „EDELWAND SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „EDELWAND SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „EDELWAND SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 785.446 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.866.034 |
| Stocuri | 4.050.416 |
| Creante | 1.367.008 |
| Casa si conturi la banci | 448.610 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.313 |
| DATORII | 6.091.771 |
| CAPITALURI - TOTAL | 584.022 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.580.337 |
| VENITURI TOTALE | 9.525.312 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.201.236 |
| Profitul brut | 324.076 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 242.325 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.216.666 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.200.441 |
| Stocuri | 3.705.029 |
| Creante | 1.234.711 |
| Casa si conturi la banci | 260.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.253 |
| DATORII | 5.775.955 |
| CAPITALURI - TOTAL | 665.405 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.216.198 |
| VENITURI TOTALE | 10.294.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.150.827 |
| Profitul brut | 143.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.894 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 889.778 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.747.945 |
| Stocuri | 3.865.087 |
| Creante | 542.060 |
| Casa si conturi la banci | 340.798 |
| DATORII | 5.070.212 |
| CAPITALURI - TOTAL | 567.511 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.061.080 |
| VENITURI TOTALE | 7.061.522 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.883.901 |
| Profitul brut | 177.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 145.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 711.364 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.505.916 |
| Stocuri | 1.705.487 |
| Creante | 254.242 |
| Casa si conturi la banci | 546.187 |
| DATORII | 2.395.297 |
| CAPITALURI - TOTAL | 821.983 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.053.535 |
| VENITURI TOTALE | 7.053.922 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.742.408 |
| Profitul brut | 311.514 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 268.069 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 607.722 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.548.211 |
| Stocuri | 1.108.388 |
| Creante | 669.270 |
| Casa si conturi la banci | 770.553 |
| DATORII | 2.467.809 |
| CAPITALURI - TOTAL | 688.124 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.083.663 |
| VENITURI TOTALE | 9.178.921 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.763.896 |
| Profitul brut | 415.025 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 354.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 499.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.745.277 |
| Stocuri | 2.100.604 |
| Creante | 411.177 |
| Casa si conturi la banci | 233.496 |
| DATORII | 2.760.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | 483.898 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.005.957 |
| VENITURI TOTALE | 6.015.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.802.090 |
| Profitul brut | 213.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 183.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 417.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.048.684 |
| Stocuri | 1.411.124 |
| Creante | 1.261.731 |
| Casa si conturi la banci | 375.829 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.951 |
| DATORII | 3.051.546 |
| CAPITALURI - TOTAL | 426.387 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.088.819 |
| VENITURI TOTALE | 8.094.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.882.487 |
| Profitul brut | 212.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 181.973 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 287.009 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.264.023 |
| Stocuri | 1.069.604 |
| Creante | 1.033.267 |
| Casa si conturi la banci | 161.152 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.677 |
| DATORII | 2.211.295 |
| CAPITALURI - TOTAL | 344.414 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.055.259 |
| VENITURI TOTALE | 6.106.631 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.873.082 |
| Profitul brut | 233.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 197.122 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 243.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.551.808 |
| Stocuri | 298.316 |
| Creante | 1.125.326 |
| Casa si conturi la banci | 128.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.677 |
| DATORII | 1.492.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | 307.292 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.970.902 |
| VENITURI TOTALE | 4.711.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.353.241 |
| Profitul brut | 358.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 307.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |