DUNAV PROD SRL – CUI 6360009
Pe scurt
DUNAV PROD SRL are CUI 6360009, număr de înregistrare J1994001971241 și sediul în Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 1061 – Fabricarea produselor de morărit. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.589.408 lei, un profit net de 300.786 lei și un număr mediu de 37 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DUNAV PROD SRL |
| CUI | 6360009 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001971241 |
| EUID | ROONRC.J1994001971241 |
| CAEN | 1061 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-12 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOURCEANU VALERIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 589 408 | 300 786 | 2 188 264 | 421 944 | 4 369 613 | 2 384 231 | 37 |
| 2024 | 11 122 493 | 456 498 | 3 225 917 | 778 520 | 5 428 404 | 2 734 444 | 42 |
| 2023 | 10 072 325 | 88 044 | 3 088 214 | 1 289 064 | 4 520 279 | 2 432 946 | 42 |
| 2022 | 8 551 747 | 12 809 | 1 800 467 | 1 189 557 | 3 774 863 | 2 814 902 | 45 |
| 2021 | 11 336 565 | 1 332 777 | 4 190 076 | 1 543 456 | 5 790 765 | 3 103 933 | 54 |
| 2020 | 7 961 536 | 719 822 | 1 705 885 | 1 306 616 | 2 657 251 | 2 271 156 | 51 |
| 2019 | 6 732 691 | 368 094 | 1 301 385 | 920 837 | 1 967 156 | 1 551 335 | 46 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises10 589 408 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUNAV PROD SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1061 Rev. 2 (echivalent: 1061 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 1061: Fabricarea produselor de morărit
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 42 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CARMANGERIA GODAC SRL – locul 38, 65,44 mil. lei, Ilfov
- FLEISCHPARTY SRL – locul 38, 62,96 mil. lei, Vaslui
- STRATEGIC VENTURES SRL – locul 38, 40,97 mil. lei, Arad
- RAM SRL – locul 38, 31,86 mil. lei, Botoşani
- ROTTA NATURA SA – locul 38, 13,43 mil. lei, Buzău
- PROPER PIZZA LOGISTICS S.R.L. – locul 38, 12,89 mil. lei, Ilfov
- CARNIC PROD SRL – locul 38, 10,71 mil. lei, Dâmboviţa
- GRANDE DOLCERIA SRL – locul 38, 8,93 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUNAV PROD SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUNAV PROD SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUNAV PROD SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 778.520 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.428.404 |
| Stocuri | 2.192.024 |
| Creante | 1.954.001 |
| Casa si conturi la banci | 1.282.379 |
| DATORII | 3.225.917 |
| VENITURI IN AVANS | 246.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.734.444 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.122.493 |
| VENITURI TOTALE | 11.226.084 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.700.614 |
| Profitul brut | 525.470 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 456.498 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.289.064 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.520.279 |
| Stocuri | 2.312.984 |
| Creante | 1.894.021 |
| Casa si conturi la banci | 313.274 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.162 |
| DATORII | 3.088.214 |
| VENITURI IN AVANS | 290.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.432.946 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.072.325 |
| VENITURI TOTALE | 10.444.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.340.123 |
| Profitul brut | 104.816 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 88.044 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.189.557 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.774.863 |
| Stocuri | 2.207.900 |
| Creante | 1.442.552 |
| Casa si conturi la banci | 124.411 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.696 |
| DATORII | 1.800.467 |
| VENITURI IN AVANS | 377.747 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.814.902 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.551.747 |
| VENITURI TOTALE | 8.990.922 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.961.022 |
| Profitul brut | 29.900 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.543.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.790.765 |
| Stocuri | 1.725.343 |
| Creante | 2.734.475 |
| Casa si conturi la banci | 1.330.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.946 |
| DATORII | 4.190.076 |
| VENITURI IN AVANS | 72.158 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.103.933 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.336.565 |
| VENITURI TOTALE | 11.405.040 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.817.807 |
| Profitul brut | 1.587.233 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.332.777 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.306.616 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.657.251 |
| Stocuri | 1.129.292 |
| Creante | 1.393.691 |
| Casa si conturi la banci | 134.268 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.498 |
| DATORII | 1.705.885 |
| VENITURI IN AVANS | 2.324 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.271.156 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.961.536 |
| VENITURI TOTALE | 8.346.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.514.670 |
| Profitul brut | 831.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 719.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 920.837 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.967.156 |
| Stocuri | 817.045 |
| Creante | 1.089.037 |
| Casa si conturi la banci | 61.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.227 |
| DATORII | 1.301.385 |
| VENITURI IN AVANS | 40.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.551.335 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.732.691 |
| VENITURI TOTALE | 6.888.804 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.444.665 |
| Profitul brut | 444.139 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 368.094 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 888.161 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.479.487 |
| Stocuri | 695.350 |
| Creante | 665.219 |
| Casa si conturi la banci | 118.918 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.725 |
| DATORII | 1.049.701 |
| VENITURI IN AVANS | 168.416 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.158.256 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.701.842 |
| VENITURI TOTALE | 5.829.526 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.535.976 |
| Profitul brut | 293.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 258.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 805.675 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.450.663 |
| Stocuri | 538.758 |
| Creante | 753.930 |
| Casa si conturi la banci | 157.975 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.094 |
| DATORII | 1.246.273 |
| VENITURI IN AVANS | 112.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 899.659 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.852.556 |
| VENITURI TOTALE | 5.041.130 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.882.916 |
| Profitul brut | 158.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 158.214 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| Active imobilizate | 481.049 |
| Active circulante | 1.403.964 |
| Stocuri | 520.498 |
| Creante | 787.249 |
| Disponibilitati | 96.217 |
| Cheltuieli in avans | 4.050 |
| Datorii | 1.041.975 |
| Venituri in avans | 105.643 |
| Capitaluri proprii | 741.445 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 3.753.027 |
| Venituri totale | 3.781.874 |
| Cheltuieli totale | 3.750.439 |
| Profit brut | 31.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.826 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 39 |