DUMITRAS TRANS SRL
| Denumire | DUMITRAS TRANS SRL |
| CUI | 16153205 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000278243 |
| EUID | ROONRC.J2004000278243 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-18 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUMITRAȘ IOAN MIRCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 823 359 | 354 836 | 5 480 560 | — | — | — | 17 |
| 2024 | 6 073 443 | 516 311 | 1 700 237 | 2 827 909 | 2 115 908 | 3 243 580 | 15 |
| 2023 | 4 867 211 | 84 364 | 1 470 616 | 1 888 777 | 2 487 889 | 2 906 050 | 15 |
| 2022 | 6 288 055 | 698 309 | 2 126 880 | 1 884 966 | 3 163 600 | 2 921 686 | 15 |
| 2021 | 4 320 307 | 391 084 | 2 429 669 | 2 093 115 | 2 769 931 | 2 433 377 | 16 |
| 2020 | 3 497 727 | 591 905 | 1 722 930 | 1 558 998 | 2 206 224 | 2 042 292 | 14 |
| 2019 | 3 474 426 | 76 906 | 1 762 195 | 1 902 834 | 1 309 747 | 1 450 386 | 14 |
| 2018 | 3 640 668 | 145 102 | 1 347 892 | 1 470 514 | 1 250 859 | 1 373 481 | 16 |
| 2017 | 2 750 988 | 217 060 | 1 431 580 | 1 530 154 | 1 129 805 | 1 228 379 | 13 |
| 2016 | 3 334 313 | 44 889 | 1 237 548 | 1 512 817 | 686 050 | 1 011 319 | 14 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 823 359 lei
29%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUMITRAS TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUMITRAS TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUMITRAS TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUMITRAS TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.827.909 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.115.908 |
| Creante | 1.454.434 |
| Casa si conturi la banci | 661.474 |
| DATORII | 1.700.237 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.243.580 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.073.443 |
| VENITURI TOTALE | 6.230.232 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.615.576 |
| Profitul brut | 614.656 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 516.311 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.888.777 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.487.889 |
| Stocuri | 24.448 |
| Creante | 741.809 |
| Casa si conturi la banci | 1.721.632 |
| DATORII | 1.470.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.906.050 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.867.211 |
| VENITURI TOTALE | 5.256.778 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.150.865 |
| Profitul brut | 105.913 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 84.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.884.966 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.163.600 |
| Creante | 698.754 |
| Casa si conturi la banci | 2.464.846 |
| DATORII | 2.126.880 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.921.686 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.288.055 |
| VENITURI TOTALE | 6.555.566 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.772.058 |
| Profitul brut | 783.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 698.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.093.115 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.769.931 |
| Stocuri | 74.474 |
| Creante | 633.587 |
| Casa si conturi la banci | 2.061.870 |
| DATORII | 2.429.669 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.433.377 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.320.307 |
| VENITURI TOTALE | 4.496.197 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.060.151 |
| Profitul brut | 436.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 391.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.558.998 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.206.224 |
| Stocuri | 6.339 |
| Creante | 756.554 |
| Casa si conturi la banci | 1.443.331 |
| DATORII | 1.722.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.042.292 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.497.727 |
| VENITURI TOTALE | 4.098.662 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.472.162 |
| Profitul brut | 626.500 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 591.905 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.902.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.309.747 |
| Stocuri | 78.140 |
| Creante | 453.776 |
| Casa si conturi la banci | 777.831 |
| DATORII | 1.762.195 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.450.386 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.474.426 |
| VENITURI TOTALE | 3.696.808 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.582.934 |
| Profitul brut | 113.874 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 76.906 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.470.514 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.250.859 |
| Stocuri | 2.410 |
| Creante | 483.415 |
| Casa si conturi la banci | 765.034 |
| DATORII | 1.347.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.373.481 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.640.668 |
| VENITURI TOTALE | 3.827.958 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.644.576 |
| Profitul brut | 183.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 145.102 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.530.154 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.129.805 |
| Creante | 344.015 |
| Casa si conturi la banci | 785.790 |
| DATORII | 1.431.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.228.379 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.750.988 |
| VENITURI TOTALE | 3.271.757 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.013.353 |
| Profitul brut | 258.404 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 217.060 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.512.817 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 686.050 |
| Stocuri | 99.940 |
| Creante | 366.417 |
| Casa si conturi la banci | 219.693 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.000 |
| DATORII | 1.237.548 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.011.319 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.334.313 |
| VENITURI TOTALE | 3.337.479 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.284.040 |
| Profitul brut | 53.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 44.889 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |