DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L.
| Denumire | DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L. |
| CUI | 1124988 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000164083 |
| EUID | ROONRC.J1991000164083 |
| CAEN | 1712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-21 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JUNCANARIU MARIUS-IULIAN | - | România |
| CIURARU DIANA-ROXANA | - | România |
| PINTILIE-NĂSTURAȘ CRISTINA-ELENA | - | România |
| NEGOESCU MONICA-IOANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 486 790 622 | -101 037 081 | 425 498 005 | 379 015 021 | 165 372 118 | 129 462 069 | 191 |
| 2024 | 431 626 980 | -123 921 966 | 331 683 976 | 421 824 571 | 138 766 945 | 230 119 265 | 192 |
| 2023 | 423 693 320 | -110 510 489 | 191 384 221 | 435 407 609 | 130 238 809 | 373 930 619 | 199 |
| 2022 | 634 909 474 | 92 018 065 | 182 536 078 | 424 306 116 | 241 599 018 | 483 724 160 | 223 |
| 2021 | 451 916 025 | 10 870 019 | 174 950 281 | 410 872 810 | 158 828 832 | 391 553 101 | 215 |
| 2020 | 305 226 631 | -99 567 893 | 480 624 271 | 400 435 896 | 89 941 393 | 7 264 931 | 234 |
| 2019 | 416 248 741 | -82 831 924 | 457 964 115 | 430 201 511 | 134 445 459 | 106 833 515 | 274 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises486 790 622 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1712 Rev. 2 (echivalent: 1712 Rev. 1, 1712 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea hârtiei și cartonului |
| Descriere Activitate | Fabricarea hârtiei și cartonului |
| Cod CAEN principal | 17 Fabricarea hârtiei și cartonului |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtie |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Braşov , domeniul 1712: Pregătirea fibrelor și filarea în fire de lână cardată și tip lână cardată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 421.824.571 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 138.766.945 |
| Stocuri | 84.178.390 |
| Creante | 47.091.758 |
| Casa si conturi la banci | 7.496.797 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.887.501 |
| DATORII | 331.683.976 |
| VENITURI IN AVANS | 17.721 |
| PROVIZIOANE | 658.055 |
| CAPITALURI - TOTAL | 230.119.265 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 431.626.980 |
| VENITURI TOTALE | 450.280.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 572.168.915 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 121.888.375 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 123.921.966 |
| Numar mediu de salariati | 192 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 435.407.609 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 130.238.809 |
| Stocuri | 71.991.688 |
| Creante | 58.153.507 |
| Casa si conturi la banci | 93.614 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 994.093 |
| DATORII | 191.384.221 |
| VENITURI IN AVANS | 17.721 |
| PROVIZIOANE | 1.307.950 |
| CAPITALURI - TOTAL | 373.930.619 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 423.693.320 |
| VENITURI TOTALE | 429.850.643 |
| CHELTUIELI TOTALE | 540.361.132 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 110.510.489 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 110.510.489 |
| Numar mediu de salariati | 199 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 424.306.116 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 241.599.018 |
| Stocuri | 72.874.749 |
| Creante | 80.793.952 |
| Casa si conturi la banci | 87.930.317 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.153.199 |
| DATORII | 182.536.078 |
| VENITURI IN AVANS | 17.721 |
| PROVIZIOANE | 780.374 |
| CAPITALURI - TOTAL | 483.724.160 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 634.909.474 |
| VENITURI TOTALE | 766.413.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 674.395.058 |
| Profitul brut | 92.018.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.018.065 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 223 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 410.872.810 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 158.828.832 |
| Stocuri | 48.657.360 |
| Creante | 87.550.157 |
| Casa si conturi la banci | 22.621.315 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.020.792 |
| DATORII | 174.950.281 |
| VENITURI IN AVANS | 513.368 |
| PROVIZIOANE | 3.705.684 |
| CAPITALURI - TOTAL | 391.553.101 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 451.916.025 |
| VENITURI TOTALE | 474.101.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 463.231.140 |
| Profitul brut | 10.870.019 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.870.019 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 215 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 400.435.896 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 89.941.393 |
| Stocuri | 47.056.532 |
| Creante | 39.922.874 |
| Casa si conturi la banci | 2.961.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.114.244 |
| DATORII | 480.624.271 |
| VENITURI IN AVANS | 17.721 |
| PROVIZIOANE | 3.584.610 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.264.931 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 305.226.631 |
| VENITURI TOTALE | 304.259.952 |
| CHELTUIELI TOTALE | 403.827.845 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 99.567.893 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 99.567.893 |
| Numar mediu de salariati | 234 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 430.201.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 134.445.459 |
| Stocuri | 61.221.414 |
| Creante | 72.943.344 |
| Casa si conturi la banci | 231.755 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 734.682 |
| DATORII | 457.964.115 |
| VENITURI IN AVANS | 153.046 |
| PROVIZIOANE | 430.976 |
| CAPITALURI - TOTAL | 106.833.515 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 416.248.741 |
| VENITURI TOTALE | 432.464.780 |
| CHELTUIELI TOTALE | 517.942.479 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 85.477.699 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 82.831.924 |
| Numar mediu de salariati | 274 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 440.142.728 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 134.922.627 |
| Stocuri | 54.071.019 |
| Creante | 73.005.589 |
| Casa si conturi la banci | 7.846.019 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 894.977 |
| DATORII | 386.207.696 |
| VENITURI IN AVANS | 66.677 |
| PROVIZIOANE | 27.425 |
| CAPITALURI - TOTAL | 189.658.534 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 381.768.405 |
| VENITURI TOTALE | 402.498.240 |
| CHELTUIELI TOTALE | 383.473.102 |
| Profitul brut | 19.025.138 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.102.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 250 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 450.728.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.510.377 |
| Stocuri | 23.220.528 |
| Creante | 24.072.840 |
| Casa si conturi la banci | 3.217.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 243.275 |
| DATORII | 324.518.217 |
| VENITURI IN AVANS | 21.130 |
| PROVIZIOANE | 387.572 |
| CAPITALURI - TOTAL | 176.555.723 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 237.178.451 |
| VENITURI TOTALE | 244.889.542 |
| CHELTUIELI TOTALE | 233.862.204 |
| Profitul brut | 11.027.338 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.143.957 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 212 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 429.567.441 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.288.936 |
| Stocuri | 24.745.570 |
| Creante | 26.394.263 |
| Casa si conturi la banci | 4.149.103 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.149 |
| DATORII | 317.743.324 |
| VENITURI IN AVANS | 24.063 |
| PROVIZIOANE | 193.738 |
| CAPITALURI - TOTAL | 166.992.401 |
| Capital subscris varsat | 21.818.895 |
| Cifra de afaceri neta | 151.547.433 |
| VENITURI TOTALE | 166.087.176 |
| CHELTUIELI TOTALE | 163.059.279 |
| Profitul brut | 3.027.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.228.420 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 198 |