DOURDIN ROMANIA SRL
| Denumire | DOURDIN ROMANIA SRL |
| CUI | 16662055 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001193239 |
| EUID | ROONRC.J23/1193/2004 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-08-06 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARC GEORGES HUBERT DOURDIN | - | Belgia |
| DOURDIN ERIK, ROLF, ANDRE | - | Belgia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 178 700 530 | -820 752 | 44 875 622 | 27 610 103 | 52 873 396 | 34 266 401 | 428 |
| 2024 | 136 495 537 | -3 987 988 | 60 841 420 | 28 281 901 | 69 991 383 | 35 164 075 | 333 |
| 2023 | 80 715 288 | -3 842 654 | 42 359 802 | 28 374 774 | 53 826 697 | 39 152 063 | 189 |
| 2022 | 38 025 259 | -7 382 377 | 23 155 019 | 27 669 459 | 38 432 015 | 42 994 717 | 143 |
| 2021 | 28 096 724 | -6 080 394 | 8 330 927 | 23 657 331 | 39 165 481 | 54 548 083 | 142 |
| 2020 | 37 239 821 | 381 027 | 7 349 433 | 13 732 463 | 55 363 588 | 61 821 787 | 150 |
| 2019 | 53 601 406 | 7 134 580 | 7 042 015 | 12 515 378 | 60 891 793 | 66 436 524 | 153 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises178 700 530 lei
31%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DOURDIN ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Ilfov , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DOURDIN ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DOURDIN ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DOURDIN ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.281.901 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.991.383 |
| Stocuri | 15.681.059 |
| Creante | 53.398.983 |
| Casa si conturi la banci | 911.341 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 196.211 |
| DATORII | 60.841.420 |
| VENITURI IN AVANS | 32.774 |
| PROVIZIOANE | 2.431.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.164.075 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 136.495.537 |
| VENITURI TOTALE | 135.766.743 |
| CHELTUIELI TOTALE | 139.650.553 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.883.810 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.987.988 |
| Numar mediu de salariati | 333 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.374.774 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.826.697 |
| Stocuri | 27.790.795 |
| Creante | 23.561.656 |
| Casa si conturi la banci | 2.474.246 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 92.203 |
| DATORII | 42.359.802 |
| VENITURI IN AVANS | 25.517 |
| PROVIZIOANE | 756.292 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.152.063 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 80.715.288 |
| VENITURI TOTALE | 90.199.389 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.042.043 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.842.654 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.842.654 |
| Numar mediu de salariati | 189 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.669.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.432.015 |
| Stocuri | 14.911.558 |
| Creante | 12.624.383 |
| Casa si conturi la banci | 10.896.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 79.598 |
| DATORII | 23.155.019 |
| VENITURI IN AVANS | 31.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.994.717 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.025.259 |
| VENITURI TOTALE | 33.861.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.244.025 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.382.377 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.382.377 |
| Numar mediu de salariati | 143 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.657.331 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.165.481 |
| Stocuri | 13.492.240 |
| Creante | 8.272.009 |
| Casa si conturi la banci | 17.401.232 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.893 |
| DATORII | 8.330.927 |
| VENITURI IN AVANS | 13.695 |
| CAPITALURI - TOTAL | 54.548.083 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.096.724 |
| VENITURI TOTALE | 27.014.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.094.914 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.080.394 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.080.394 |
| Numar mediu de salariati | 142 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.732.463 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.363.588 |
| Stocuri | 7.050.302 |
| Creante | 10.798.195 |
| Casa si conturi la banci | 37.515.091 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75.169 |
| DATORII | 7.349.433 |
| CAPITALURI - TOTAL | 61.821.787 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 37.239.821 |
| VENITURI TOTALE | 37.633.688 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.967.479 |
| Profitul brut | 666.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 381.027 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 150 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.515.378 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.891.793 |
| Stocuri | 7.575.559 |
| Creante | 15.639.208 |
| Casa si conturi la banci | 37.677.026 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.368 |
| DATORII | 7.042.015 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.436.524 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 53.601.406 |
| VENITURI TOTALE | 53.383.679 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.766.399 |
| Profitul brut | 8.617.280 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.134.580 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 153 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.714.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.274.584 |
| Stocuri | 6.845.643 |
| Creante | 15.036.234 |
| Casa si conturi la banci | 34.392.707 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.499 |
| DATORII | 5.756.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.301.943 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 57.652.260 |
| VENITURI TOTALE | 59.602.120 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.377.153 |
| Profitul brut | 13.224.967 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.072.815 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.174.846 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.117.225 |
| Stocuri | 6.715.545 |
| Creante | 15.526.165 |
| Casa si conturi la banci | 26.875.515 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.492 |
| DATORII | 5.559.475 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.804.088 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 59.766.653 |
| VENITURI TOTALE | 62.047.688 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.360.190 |
| Profitul brut | 13.687.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.573.283 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 148 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.760.674 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.856.218 |
| Stocuri | 8.209.948 |
| Creante | 14.954.166 |
| Casa si conturi la banci | 21.692.104 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.320 |
| DATORII | 6.642.103 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.038.109 |
| Capital subscris varsat | 4.730.000 |
| Cifra de afaceri neta | 62.178.861 |
| VENITURI TOTALE | 64.273.593 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.434.961 |
| Profitul brut | 15.838.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.331.098 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |